Spotkanie z absolwentem
W dniu 16 maja 2016 r. Paweł Wiśniewski - absolwent, aktualnie doradca/asystent prof. Dariusza Rosatiego – posła do Parlamentu Europejskiego – po raz kolejny odwiedził szkołę.
Finał Dolnośląskich Meczów Matematycznych
Dnia 15.05.2016 r. odbył się finał Dolnośląskich Meczów Matematycznych. W tegorocznej edycji DMM uczniowie naszej szkoły w finale zremisowali z III LO z Wrocławia. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka, w której minimalnie lepsi okazali się wrocławianie.
Stworzyli „Anioła”
Uczniowie z klasy II C biologiczno-chemicznej wzięli udział w Konkursie „Filmowe nowele Henryka Sienkiewicza”, który został zorganizowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej wspólnie z Ambasadą Rzeczpospolitej w Bernie.
Kangur Matematyczny 2016
Zakończył się XXV Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny.
Połamania piór z czarnym atramentem!
W dniu 4 maja 2016 r. rozpoczęły się egzaminy maturalne.
Jesteśmy z Wami myślami i sercami!
My, Wasi młodsi koledzy.
Czytanie - pasja Marty
Marta Duda – uczennica klasy I B humanistycznej - zajęła I miejsce w zorganizowanym przez Zespół Szkół Muzycznych Międzyszkolnym Konkursie Czytelniczym „Czytanie – pasja, wyzwanie, przygoda!”
Osobowości Roku wśród maturzystów
Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego w dniu 29.04.2016 r. kilku maturzystów otrzymało tytuł „Osobowość Roku”.
Nowa tradycja szkolna
Podczas uroczystości pożegnania klas trzecich w dniu 29.04.2016 r. Państwo Jolanta i Janusz Krukiewiczowie otrzymali od szkoły podarunek – namalowany na dębowej desce wizerunek szkoły.
Uroczyste pożegnanie naszych maturzystów
W dniu 29 kwietnia 2016 r. w auli szkolnej odbyła się uroczystość pożegnania uczniów klas trzecich. Tę ważną dla całej społeczności szkolnej imprezę poprowadził Przewodniczący Parlamentu Uczniowskiego – Michał Grabowiecki.
Odznaka Pioniera Miasta Legnicy
Naszymi gośćmi podczas uroczystości zakończenia nauki klas trzecich w dniu 29 kwietnia były:
- pani Antonina Trawnik – Prezes Towarzystwa Miłośników Legnicy Pro Legnica
- pani Irena Nowak-Urban - Pionier Legnicy, Prezes Stowarzyszenia Dzieci Wojny w Polsce Oddział Legnica.