Przed nimi etap okręgowy Olimpiady Informatycznej
W dniu 2 grudnia 2016 r. odbyło się posiedzenie Komitetu Głównego Olimpiady Informatycznej.
Nasi siatkarze na spotkaniu z panią dyrektor
W dniu 02.12.2016 r. odbył się finał podstrefy legnickiej w piłce siatkowej. Zawody zostały zorganizowane przez SZS „Dolny Śląsk” w ramach Licealiady Młodzieży Szkolnej.
Współpraca z Politechniką Wrocławską
W dniu 1.12.2016 r. uczniowie klasy 2d matematyczno-fizycznej rozpoczęli cykl spotkań z prof. Jackiem Własakiem w ramach projektu dotyczącego współpracy I LO z Politechniką Wrocławską.
Agata wyjedzie na zawody okręgowe
Gratulujemy Agacie Kołodyńskiej z klasy I C biologiczno-chemicznej, która zakwalifikowała się do etapu okręgowego Konkursu Filozofii Klasycznej.
Michał stypendystą Prezesa Rady Ministrów
W dniu 29 listopada 2016 r. w sali widowiskowej Zespołu Szkół Nr XIV we Wrocławiu odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów.

Duma z Absolwentki

30.11.2016

Duma z Absolwentki
W dniu 29 listopada 2016 r. gościem Legnickiej Biblioteki Publicznej była Agnieszka Cubała - pasjonatka historii Powstania Warszawskiego, autorka kilku publikacji o Powstaniu, konsultantka historyczna książek o tej tematyce, a także autorka haseł do „Wielkiej Ilustrowanej Encyklopedii Powstania Warszawskiego”.
Michał wśród najlepszych dolnośląskich licealistów
Michał Kosmecki – uczeń klasy II C biologiczno-chemicznej – wziął udział w konkursie „Dolnośląski Licealista”, do którego zaprosiła młodzież wrocławska redakcja „Gazety Wyborczej”.
Nasi szachiści na III miejscu w finale strefy legnickiej
W dniu 28 listopada 2016 r. w I LO w Lubinie zostały rozegrane Strefowe Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych w Szachach. W rozgrywkach uczestniczyły reprezentacje sześciu szkół.
Julia przed dużym wyzwaniem
Komitet Okręgowy Olimpiady Języka Niemieckiego we Wrocławiu poinformował Liceum, że do drugiego etapu zakwalifikowała się Julia Silldorff z klasy III C o profilu biologiczno-chemicznym.
  Oglądaliśmy świetny spektakl w Teatrze Muzycznym „Capitol”!
25 listopada uczniowie klas humanistycznych 1b i 3b obejrzeli najnowszą realizację wrocławskiego „Capitolu”, noszącą intrygujący tytuł „Liżę twoje serce”. Tymi właśnie słowami młoda Cyganka, główna bohaterka, gotowa jest wyznać miłość swojemu ukochanemu, którego cały czas desperacko szuka.