Konkurs o Janie z Czarnolasu
W dniu 21 września 2016 r. w naszej szkole odbył się międzyszkolny konkurs wiedzy o Janie Kochanowskim, którego organizatorem był Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy oraz grupa Młodzież Tworzy Musical.
Kolejny sukces Piotrka
Piotr Jóźwiak – uczeń klasy I A matematyczno-informatycznej - zajął I miejsce i zdobył GRAND PRIX HRADEC KRALOVE podczas zawodów w strzelectwie sportowym, które odbyły się 17.09.2016 r. na terenie Czech. Dyscyplina to pistolet sportowy 30+30.
Udział w projekcie „Mistrzowie Kodowania”
Nasza szkoła została zakwalifikowana do IV edycji Mistrzów Kodowania. Jest to projekt edukacyjny mający na celu upowszechnienie nauki programowania w polskich szkołach. W ramach zajęć dzieci uczą się programowania w intuicyjnym języku Scratch. Nauczyciele biorący udział w programie zostali przeszkoleni przez ekspertów.
Świetnie strzelają
W zawodach strzeleckich, które miały rangę Mistrzostw Województwa Dolnośląskiego, a odbyły się podczas wakacji w Jaworze, wzięła udział drużyna reprezentująca Legnicką Organizację Powiatową LOK.

Ludzie z pasją

09.09.2016

Ludzie z pasją
Piotr Jóźwiak – uczeń klasy I A matematyczno-informatycznej - zajął VIII miejsce w zawodach strzeleckich podczas finału XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Letnich, która odbyła się we Wrocławiu. Nasz uczeń startował w dwóch konkurencjach: pistolet sportowy 30+30, pistolet dowolny 40.
Ma talent i stypendium
Michał Kosmecki – uczeń klasy II C o profilu biologiczno-chemicznym – został po raz drugi stypendystą Funduszu Stypendialnego Talenty.
Pierwszy dzwonek już za nami
Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2016/2017 miała miejsce na wewnętrznym dziedzińcu szkolnym. Pani dyrektor Halina Tamioła powitała uczniów, nauczycieli i rodziców, a także dużą grupę Absolwentów z różnych roczników.
Stypendia Prezydenta Miasta
W dniu 1 września 2016 r. w Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej w Legnicy odbyła się miejska inauguracja roku szkolnego 2016/2017. Jej organizatorem był Zespół Szkół Muzycznych.
Nowy rok szkolny czas zacząć
Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2016/2017 odbędzie się w dniu 1 września o godz. 9.00 na wewnętrznym dziedzińcu szkolnym.
Witamy uczniów klas pierwszych!
W dniu dzisiejszym na tablicy ogłoszeń zostały wywieszone listy uczniów przyjętych do naszej szkoły.