,,Milorda Ćwieka Przypadki…”

W dniu 15.06.2018 r. klasa 2a oraz 2c uczestniczyły w przedstawieniu pt. ,,Milorda Ćwieka Przypadki czyli Bardzo Poważny Dramat w Czterech Scenach” w Młodzieżowym Centrum Kultury w Legnicy. Autorką oryginalnego tekstu jest absolwentka naszej szkoły Justyna Choroszczak.

XIII Festiwal Plażowych Gier Zespołowych – szkoły gimnazjalne i podstawowe
Komunika końcowy XIII Festiwal Plażowych Gier Zespołowych „Kormoran Beach Party Legnica 2018” 14 czerwca 2018
XIII Festiwal Plażowych Gier Zespołowych – szkoły ponadgimnazjalne
Komunikat końcowy XIII Festiwal Plażowych Gier Zespołowych – „Kormoran Beach Party, Legnica 2018” 12 czerwca 2018 r.
Kormoran Beach Party 2018
Prezes Zarządu Uczniowskiego Klubu Sportowego przy I LO w Legnicy ma przyjemność zaprosić gimnazjalistów, uczniów klas siódmych oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych wraz z opiekunami na XIII Festiwal Plażowych Gier Zespołowych „Kormoran Beach Party - Legnica 2018”!
Kolejna edycja konkursu LIZAK

Jak co roku zaprosiliśmy uczniów trzecich klas gimnazjum do wzięcia udziału w konkursie programistycznym LIZAK, czyli w Legnickich Informatycznych Zawodach Algorytmiczno-Kombinatorycznych.

Wycieczka krajoznawczo-edukacyjna „Chorwacja 2018”

W dniach od 4 do 10 czerwca 2018 r. dwie klasy przyrodnicze, 2E i 1E oraz klasa architektoniczna 1D przebywały na wycieczce krajoznawczo-edukacyjnej w Chorwacji i w Bośni. Była to wycieczka międzyprzedmiotowa o charakterze geograficzno-biologicznym.

Mistrzostwa Polski w Geometrii Elementarnej
W dniu 09.06.2018 r. nasi uczniowie z klasy 2a - Maciej Siwicki i Jan Wańkowicz - uczestniczyli w Mistrzostwach Polski w Geometrii Elementarnej, które odbyły się w Instytucie Matematycznym Uniwersytetu Wrocławskiego.

Wspomnień czar

10.06.2018

Wspomnień czar
W dniu 9 czerwca 2018 r. naszą szkołę odwiedzili absolwenci z klasy pana Wojciecha Jaśkiewicza. Powrócili do I LO po dwudziestu latach od zdanej matury.
Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego
W dniu 8 czerwca 2018 r. w naszej szkole odbyło się podsumowanie projektu „Cyfrowobezpieczni.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa”, który realizowany jest przez Stowarzyszenie „Miasta w Internecie” we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej.
Nasi uczniowie programują

Od 19 lutego 2018 r. trwał Konkurs Akademii Programowania, który został zorganizowany przez Instytut Informatyki Uniwersytetu Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie. Spośród najlepszych uczestników wybranych zostało 36 osób, które wezmą udział w finale Konkursu.