Uniwersytecki Obóz Olimpiady Matematycznej
Uczniowie naszej szkoły mieli ostatnio okazję uczestniczenia w Uniwersyteckim Obozie Olimpiady Matematycznej.
Europejski Dzień Prawnika
W dniu 9 grudnia 2016 r. w auli szkolnej odbyło się spotkanie z przedstawicielem zawodów prawniczych.

Legnickie Dyktando

Legnickie Dyktando
W dniu 9 grudnia 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 16 odbyło się 13. Legnickie Dyktando.
Indywidualny tok nauki a Olimpiada Języka Francuskiego
Kolejny etap Olimpiady Języka Francuskiego stoi otworem dla dwójki uczniów z naszego Liceum.
Gest solidarności z ubogimi mieszkańcami świata
Fundacja Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” podziękowała szkole za udział w akcji "Kup Pan Szczotkę".
Puchar Prezydenta Miasta dla I LO
W dniu 8 grudnia 2016 r. w Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej odbyła się uroczysta gala, która stanowiła podsumowanie obchodów legnickiego Roku Benjamina Bilsego.
Michał finalistą konkursu "Orzeł Dolnośląski"
Michał Górniak został jednym z pięciu finalistów czwartej edycji Nagrody Dolnośląskiego Kuratora Oświaty ,,Orzeł Dolnośląski” dla wybitnego ucznia szkoły ponadgimnazjalnej województwa dolnośląskiego.
Mikołajki w Dreźnie
W dniu 6 grudnia 2016 r. 52-osobowa grupa uczniów z klasy 2C i 2B wyjechała na wycieczkę do Drezna.
Nasz szkolny Mikołaj
Tradycją I LO stało się obdarowywanie uczniów przez Dyrekcję i nauczycieli drobnymi smakołykami na dobre rozpoczęcie dnia św. Mikołaja.
Mikołajkowy kiermasz klasy II C
W dniu 5 grudnia 2016 r. uczniowie klasy 2 C o profilu biologiczno-chemicznym zorganizowali na terenie szkoły kolejny już mikołajkowy kiermasz ciast oraz świąteczną loterię.