Michał i Sebastian a „LWIĄTKO”
Zakończył się Polsko-Ukraiński Konkurs Fizyczny „LWIĄTKO 2016”.
Ciekawa biochemia – tajemnice enzymów
11 czerwca 2016 r. grupa uczniów z klasy 1c i 2c o profilu biologiczno-chemicznym uczestniczyła w ostatnich w tym roku szkolnym biochemicznych warsztatach laboratoryjnych, które odbyły się w Kompleksie Edukacyjno-Badawczym Wydziału Biotechnologii na terenie Kampusu Grunwaldzkiego we Wrocławiu. Tym razem uczniowie prowadzili eksperymenty z udziałem biokatalizatorów enzymatycznych, zgłębiając tajemnice reakcji metabolicznych.
Podsumowanie współzawodnictwa sportowego
W dniu 10 czerwca 2016 r. Wiceprezydent Miasta Legnica Jadwiga Zienkiewicz oraz Wicedyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Zbigniew Rutka spotkali się w Ratuszu z przedstawicielami Zarządu Legnickiego Szkolnego Związku Sportowego oraz dyrektorami i nauczycielami wychowania fizycznego tych szkół, które odniosły największe sukcesy w sportowym współzawodnictwie uczniów w roku szkolnym 2015/2016.
Straż Miejska w naszej szkole
W dniu 8 czerwca 2016 r. pracownicy Straży Miejskiej w Legnicy - pani Justyna Janusz i pan Robert Kuczak - przeprowadzili zajęcia z profilaktyki zagrożeń społecznych dla uczniów klasy II A i II E, które zorganizowała pani Elżbieta Czornak.
XI Festiwal Plażowych Gier Zespołowych – szkoły ponadgimnazjalne
W dniu 8 czerwca 2016 r. na kąpielisku „Kormoran” odbyła się XI edycja Festiwalu Plażowych Gier Zespołowych - Kormoran Beach Party Legnica 2016.
XI Festiwal Plażowych Gier Zespołowych - gimnazja
W dniu 7 czerwca 2016 r. na kąpielisku „Kormoran” odbyła się XI edycja Festiwalu Plażowych Gier Zespołowych - Kormoran Beach Party Legnica 2016.
Mistrzostwa Polski w Geometrii Elementarnej
W dniu 4 czerwca 2016 r. we Wrocławiu odbyły się XIV Mistrzostwa w Geometrii Elementarnej Jest to jedyny konkurs w swoim rodzaju. Propaguje rozwiązywanie zadań klasycznymi metodami geometrii elementarnej (bez użycia narzędzi analitycznych, wektorowych i trygonometrycznych). Rozwija wyobraźnię geometryczną i myślenie dedukcyjne.

I B sadzi krzewy

03.06.2016

I B sadzi krzewy
Dziękujemy klasie I B, która zadbała o otoczenie szkoły poprzez zasadzenie krzewów ozdobnych na wewnętrznym dziedzińcu szkoły od strony Klubu Ekologicznego „Arka”.
Dyplom uznania dla Michała i Marcina
W dniach od 21-22 maja 2016 r. na Wydziale Matematyki Politechniki Wrocławskiej odbyły się XXX Międzynarodowe Mistrzostwa w Grach Matematycznych i Logicznych.
Karma dla bezdomnych zwierząt od I B
Klasa I B humanistyczna - wraz z wychowawczynią - otrzymała podziękowania za zrozumienie oraz wrażliwość, ale przede wszystkim „za okazaną życzliwość i zaangażowanie w zbiórkę karmy dla bezdomnych zwierząt”.