Wyróżnienie za Szopkę Bożonarodzeniową
Gratulujemy uczniom z klas matematycznych z edukacją architektoniczną – I D i II D, którzy uzyskali wyróżnienie w Regionalnym Konkursie na Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową.
Podziękowanie za pomoc
Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Świerzawie przesłało uczniom naszej szkoły podziękowanie „za włączenie się w organizację i przygotowanie pięknego projektu kulturalnego Zaduszek Poetyckich.”
Siatkarze godnie reprezentowali szkołę
W dniu 15.12.2016 r. reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w turnieju siatkarskim strefy legnickiej w Głogowie, gdzie spotkała się z drużynami z Lubina i Głogowa.

Pasjonaci historii

15.12.2016

Pasjonaci historii
To Ci uczniowie przeszli eliminacje i dostali się do następnego etapu OWH.
Teatr brytyjski na wielkim ekranie
15 grudnia 2016 r. uczniowie kilku klas pierwszych i drugich naszej szkoły, w ramach cyklu „Royal Shakespeare Company w Multikinie”, zasmakowali brytyjskiej gry aktorskiej, uczestnicząc w emisji sztuki Williama Szekspira pt. „Król Lear” we Wrocławiu.
Udział uczniów w projekcie „Zrób swój Start-up”
Pięciu uczniów z klasy III A matematyczno-informatycznej zakwalifikowało się, a w dniu 14.12.2016 r. wzięło udział w warsztatach „Zrób swój Start-up”. Projekt ten został objęty patronatem Prezydenta Miasta Legnicy.

Awans Patrycji

14.12.2016

Awans Patrycji
Patrycja Kościuk – maturzystka z klasy humanistycznej III B - awansowała do etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej.
Konferencja TST i SSA w Koszalinie
W dniach od 8-10 grudnia 2016 r. w Koszalinie odbyła się konferencja dyrektorów Towarzystwa Szkół Twórczych (I LO należy od 1992 r.) i Stowarzyszenia Szkół Aktywnych, w której uczestniczyła pani dyrektor Halina Tamioła.
I miejsce dziewcząt w halowej piłce nożnej
W dniu 12.12.2016 r. w sali Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących odbył się finał Licealiady Młodzieży Szkolnej Miasta Legnicy w halowej piłce nożnej dziewcząt.
Z językiem angielskim za pan brat
Znamy wyniki I etapu Olimpiady Języka Angielskiego!