Nowa tradycja szkolna
Podczas uroczystości pożegnania klas trzecich w dniu 28.04.2017 r. Państwo Hanna Sobieraj-Komorowska oraz Jacek Komorowski otrzymali od szkoły podarunek – namalowany na dębowej desce wizerunek szkoły.
20 lat Medalu „Cum laude”
Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego klas trzecich w dniu 28.04.2017 r. po raz dwudziesty zostały wręczone maturzystom Medale „Cum laude”. Dotychczas (od 1996 r.) otrzymało to piękne wyróżnienie 155 uczniów kończących naukę.
„Osobowości Roku” wśród maturzystów
Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego w dniu 28.04.2017 r. kilku maturzystów otrzymało tytuł „Osobowość Roku”.
Uroczyste pożegnanie maturzystów
W dniu 28 kwietnia 2017 r. w auli szkolnej odbyła się uroczystość pożegnania uczniów klas trzecich. Tę ważną dla całej społeczności szkolnej imprezę poprowadził Przewodniczący Parlamentu Uczniowskiego – Michał Choczaj.
Edukacja teatralna – „Makbet”
W dniu 27.04.2017 r. sześć klas - I A, I B, I C, I D, II C, II D – obejrzało „Makbeta” w Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej.
226. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
W dniu 27 kwietnia 2017 r. uczniowie i nauczyciele naszego Liceum uczcili 226. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji klasa II B humanistyczna rozszerzoną edukacją prawną i medialną przygotowała uroczystą akademię.
XXI Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej
25 kwietnia 2017 r. w Legnicy odbył się diecezjalny etap XXI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej.
Pan Robert Wójcicki w „Portretach legniczan”
Towarzystwo Miłośników Legnicy PRO LEGNICA wydało książkę „Portrety legniczan”, której promocja odbyła się 25 kwietnia 2017 r. w Galerii Piastów.
Michał laureatem 46. Olimpiady Biologicznej
W dniach 21-24 kwietnia 2017 r. w Warszawie odbyły się zawody centralne 46. Olimpiady Biologicznej, w których uczestniczył Michał Kosmecki - uczeń z klasy II C o profilu biologiczno-chemicznym.
Tomasz pojedzie do Warszawy na finał OWE
W dniu 22.04.2017 r. odbył się etap okręgowy Olimpiady Wiedzy Ekologicznej we Wrocławiu.