Konkurs programistyczny „Lizak”
W dniu 21.04.2016 r. w naszej szkole odbyły się I Legnickie Informatyczne Zawody Algorytmiczno-Kombinatoryczne, które stanowiły podsumowanie projektu realizowanego przez I LO pt. „Naucz się z nami”.
„Twoje życie. Twój wybór”
Zuzanna Dubiel z klasy II C biologiczno-chemicznej zdobyła trzecie miejsce w drugiej edycji konkursu „Zakończ nim zaczniesz”, organizowanego przez Straż Miejską. Podsumowanie i rozdanie nagród odbyło się w kinie „Helios” w dniu 21 kwietnia 2016 r.
Konkurs Programistyczny
Dnia 21.04.2016 r. o godzinie 11.00 w I Liceum Ogólnokształcącym w Legnicy odbędzie się konkurs programistyczny „LIZAK” czyli Legnickie Informatyczne Zawody Algorytmiczno-Kombinatoryczne.
Nowe logo naszej szkoły
Konkurs na logo szkoły został rozstrzygnięty. Najwięcej głosów uzyskał projekt Anety Wójcik – uczennicy z klasy II A matematyczno-informatycznej.
Szkolny Konkurs Mitologiczny
W dniu 19.04.2016 r. w bibliotece szkolnej odbył się Szkolny Konkurs Mitologiczny. Drużyny reprezentujące klasy pierwsze uczestniczyły w konkurencjach sprawdzających wiedzę, pomysłowość oraz poczucie humoru.
Z wizytą w Bibliotece Pedagogicznej
W dniu 19.04.2016 r. uczniowie klasy II B odwiedzili legnicką filię Donośląskiej Biblioteki Pedagogicznej we Wrocławiu. W czasie przeprowadzonych tam zajęć poznali zasady korzystania ze zbiorów bibliotecznych oraz System Biblioteczny Aleph (Automated Library Expandable Program Hebrew University of Jerusalem). Otrzymali również kody dostępu do wybranych publikacji w IBUK LIBRA.
Michał Górniak laureatem Olimpiady Informatycznej
W dniach od 11-16 kwietnia 2016 r. na Wydziale Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego odbyły się zawody finałowe XXIII Olimpiady Informatycznej.
Michał Kosmecki finalistą Olimpiady Lingwistyki Matematycznej
Znamy już wyniki zawodów centralnych XIV Olimpiady Lingwistyki Matematycznej. Michał Kosmecki – uczeń z klasy I C biologiczno-chemicznej - został finalistą zawodów centralnych, zajmując 22 miejsce w kraju.

Biegi nad Kaczawą

16.04.2016

Biegi nad Kaczawą
W dniu 15.04.2016 r. legnicki OSiR zorganizował w parku miejskim tradycyjne „Biegi nad Kaczawą”. W zawodach wzięło udział ponad 400 uczniów ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Tydzień Fantasy

16.04.2016

Tydzień Fantasy
Od 11 do 15 kwietnia 2016 r. w naszej szkole trwał Tydzień Fantasy, którego inicjatorkami i organizatorkami były Julia Krzyżanowska i Karolina Chrzanowska z klasy II C o profilu biologiczno-chemicznym.