Mecz mikołajkowy nauczyciele kontra kadra szkoły

W dniu 6.12.2018 r. podczas 5 lekcji doszło do oczekiwanego od dawna pojedynku nauczyciele kontra uczniowie. Tradycyjnie zagrano mecz w unihokeja.

Warsztaty ze Studenckim Kołem Naukowym

W dniu 5 grudnia 2018 r. klasa III C uczestniczyła w warsztatach prowadzonych przez Studenckie Koło Naukowe Antropologów „Juvenis”, które działa przy Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Koło zajmuje się badaniami antropologicznymi pozwalającymi na określenie warunków życia populacji pradziejowych, antropogenezą, kryminalistyką.

Współpraca z IPN

Współpraca z IPN

Instytut Pamięci Narodowej przesłał naszemu Liceum kolejne numery „Biuletynu IPN” wraz z płytami DVD z filmem.

Mikołaj w I LO

Mikołaj w I LO

W dniu 6 grudnia 2018 r. w naszej szkole poczuliśmy magiczny klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Mateusz finalistą „Orła Dolnośląskiego 2018”

W dniu 4 grudnia 2018 r. w Centrum Kultury Agora we Wrocławiu odbyła się Gala Finałowa wręczenia Nagrody Dolnośląskiego Kuratora Oświaty ,,Orzeł Dolnośląski” dla wybitnego ucznia szkoły ponadgimnazjalnej województwa dolnośląskiego.

Warsztaty anatomiczne

W dniu 4 grudnia 2018 r. klasa 2c o profilu biologiczno-chemicznym wzięła udział w warsztatach anatomicznych, które zostały przeprowadzone na terenie naszej szkoły przez firmę edukacyjną IQuest. Tematem zajęć była anatomia układu oddechowego.

5 uczniów w etapie okręgowym Olimpiady Informatycznej

Komitet Okręgowy XXVI Olimpiady Informatycznej we Wrocławiu opublikował listę uczniów zakwalifikowanych do zawodów okręgowych.

Podsumowanie VIII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia

Wydawnictwo Karty Grabowskiego podsumowało tegoroczny VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W tym roku w akcji wzięło udział 4579 szkół.

Gala Stypendialna „zDolny Śląsk” 2018

W dniu 1 grudnia 2018 r. we Wrocławiu odbyła  się Gala Stypendialna Programu „zDolny Śląsk”, którą zorganizowała Fundacja Edukacji Międzynarodowej przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Przed Hubertem II etap Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej

Komitet Okręgowy XXXII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej we Wrocławiu opublikował listę uczniów zakwalifikowanych do zawodów II stopnia (okręgowych).