Prace plastyczne naszych uczniów

Uczniowie klas pierwszych i drugich wykonali na drewnie motywy pochodzące ze starożytnego Egiptu. Pierwszy obraz przedstawia polowanie na ptaki i ryby, druga praca ukazuje rydwan wojownika egipskiego.

Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny

W dniu 21 marca 2019 r. odbyła się w naszej szkole kolejna edycja Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny.

Laureaci Konkursu Literackiego

Katarzyna Czuba i Bartłomiej Brzeski – z klasy I D matematyczno-fizycznej z edukacją architektoniczną - zostali laureatami Konkursu Literackiego „Zdrowie to nie tylko brak chorób”.

Paryż we wspomnieniach I C

W dniach od 9 do 13 kwietnia 2019 r. klasa I C uczestniczyła w wycieczce do stolicy Francji pod opieką nauczycieli: pani Aliny Sasińskiej, pani Renaty Zając, pani Ewy Wojtyło.

Poczet sztandarowy na uroczystości miejskiej

W dniu 8 maja 2019 r. na legnickim Cmentarzu Komunalnym odbyła się uroczystość z okazji 74. rocznicy zakończenia II wojny światowej w Europie.

Dolnośląski sukces w drużynowych biegach przełajowych

Uczniowie naszej szkoły podczas finału dolnośląskich przełajów, które odbyły się na początku kwietnia „zdobyli” crossem wzgórze Zamku Książąt Oleśnickich.

Zakwitły kasztany, maturzyści przystąpili do egzaminów

W dniu 6 maja 2019 r. o godzinie 9.00 rozpoczęła się w auli szkolnej część podstawowa egzaminu maturalnego z języka polskiego.

Kolejny rok nowej tradycji szkolnej

Podczas uroczystości pożegnania klas trzecich w dniu 30.04.2019 r. podziękowania otrzymali rodzice, którzy powierzyli troje swoich dzieci naszemu Liceum.

Uroczyste pożegnanie maturzystów

W dniu 30 kwietnia 2019 r. w auli szkolnej odbyła się uroczystość pożegnania uczniów klas trzecich. Tę ważną dla całej społeczności szkolnej imprezę poprowadziła Przewodnicząca Parlamentu Uczniowskiego – Pola Rokus.

„Osobowości Roku” wśród maturzystów

Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego w dniu 30.04.2019 r. ośmiu maturzystów otrzymało tytuł „Osobowość Roku”.