Pismo Prorektora Politechniki Wrocławskiej

Pani dyrektor otrzymała pismo podpisane przez Prorektora Politechniki Wrocławskiej, które zamieszczamy w całości.

Sukces naszego szachisty

Krzysztof Łukasiewicz z klasy II A zajął IX miejsce podczas Indywidualnych Mistrzostw Polski Juniorów w Szachach.

Oferta Politechniki Wrocławskiej

W dniu 20 marca 2019 r. uczniowie klasy III A matematyczno-informatycznej i III D matematyczno-fizycznej spotkali się z Dziekanem Wydziału Techniczno-Przyrodniczego Politechniki Wrocławskiej w Legnicy - prof. dr hab. inż. Andrzejem Kaźmierczakiem oraz przedstawicielami PW.

Nasi uczniowie znają powiat legnicki jak swój dom

W dniu 15 marca 2019 r. w sali PWSZ w Legnicy odbył się XIV Konkurs Krajoznawczy „Znam powiat legnicki jak swój dom". Drużyna z naszego Liceum zajęła III miejsce.

Edukacja teatralna – „Wyzwolenia”

W dniu 20 marca 2019 r. uczniowie z klas I B, I C, II B, III B obejrzeli w Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy spektakl „Wyzwolenia”.

Współpraca z IPN

Instytut Pamięci Narodowej przesłał naszemu Liceum kolejne numery „Biuletynu IPN” wraz z płytami DVD z filmem.

Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę

W dniu 21 marca 2019 r. grupa 50 uczniów klas trzecich wraz z nauczycielami - o. Piotrem Kantorskim, panem Pawłem Olszewskim oraz panem Piotrem Widziewiczem - uczestniczyła w Diecezjalnej Pielgrzymce Maturzystów na Jasną Górę.

Mistrzostwa I LO w piłce koszykowej właśnie się rozpoczęły!

Pierwszy mecz odbył się 11.03.2019 r. podczas ósmej godziny lekcyjnej. Naprzeciw siebie stanęły: drużyna z drugiej klasy licealnej oraz drużyna ze Społecznego Gimnazjum Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Legnicy.

Dzień Świetego Patryka w I LO
15 marca uczniowie naszego Liceum hucznie obchodzili Dzień Świętego Patryka.
Szczypiorniści na podium

Reprezentacja szkoły w piłce ręcznej chłopców zajęła III miejsce i stanęła na podium Licealiady Miasta Legnicy. Zawody odbyły się 12.03.2019 r.