Nasz chemik na olimpiadzie
W dniu 25.11.2017 r. w salach audytoryjnych Wydziału Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego odbył się etap okręgowy LXIV Olimpiady Chemicznej.
Wspaniały półmetek klas II
W dniu 25.11.2017 r. w Restauracji Milenium przy ul. Chojnowskiej odbył się półmetek klas drugich. Przygotowali go rodzice.
Próbna matura z „Operonem”
W dniach od 21 do 24 listopada 2017 r. nasi tegoroczni maturzyści przystąpili do zdawania egzaminów zewnętrznych z języka polskiego, matematyki, języków obcych i wybranych przedmiotów na poziomie rozszerzonym.
38 tom „Szkiców Legnickich”
W dniu 24.11.2017 r. w Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej miała miejsce prezentacja i promocja 38 tomu „Szkiców Legnickich”, rocznika wydawanego przez Towarzystwo Przyjaciół Nauk w Legnicy.
I LO szaleje w „Capitolu”!
Licząc od ubiegłej zimy, był to nasz piąty duży wyjazd do Teatru Muzycznego „Capitol” we Wrocławiu.
Projekt „Jedzenie to nie problem”
Nasza szkoła wzięła udział w projekcie „Jedzenie to nie problem”. Jego celem jest przełamanie stereotypów oraz uświadomienie otoczenia, że zaburzenia odżywiania to choroba, którą się leczy, a powrót do zdrowia jest możliwy. Projekt jest dofinansowany ze środków Narodowego Programu Zdrowia, realizowany we współpracy z Ministerstwem Zdrowia.
Finał wojewódzki badmintona chłopców
W dniu 21 listopada 2017 r. w Centrum Sportowym HASTA LA VISTA we Wrocławiu odbył się Dolnośląski Finał Licealiady w badmintonie drużynowym, w którym wzięło udział 10 szkół.
Certyfikat dla naszej szkoły
Otrzymaliśmy Certyfikat „Szkoły Promującej Honorowe Oddawanie Krwi”.
Gala Stypendialna „zDolny Śląsk” 2017
W dniu 18 listopada 2017 r. we Wrocławiu odbyła się Gala Stypendialna Programu „zDolny Śląsk”, którą zorganizowała Fundacja Edukacji Międzynarodowej przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.
II miejsce siatkarek
W dniu 17 listopada 2017 r. w hali sportowej V Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy odbył się turniej finałowy Licealiady w piłce siatkowej dziewcząt.