Tomek jedenasty w Polsce w Olimpiadzie Wiedzy Ekologicznej
W dniach 2-4 czerwca 2017 r. Tomasz Jaślar - uczeń klasy 2c o profilu biologiczno-chemicznym - brał udział w zawodach centralnych XXXII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej, które odbyły się w Serocku nad Zalewem Zegrzyńskim.
„Grosz do Grosza”
Otrzymaliśmy podziękowanie za włączenie się do ogólnopolskiej akcji „Grosz do Grosza” w ramach programu „Dzwonek na obiad” Fundacji „Być Bardziej”.
Spotkanie autorskie w LBP z absolwentką szkoły
W dniu 3 czerwca 2017 r. w Legnickiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie z Aleksandrą Lipczak – absolwentką naszej szkoły, autorką książek.
I C była w Rudawach Janowickich
W dniu 2 czerwca 2017 r. klasa I C wraz z opiekunami uczestniczyła w wycieczce w Rudawy Janowickie. Uczniowie mieli okazję oglądać tamtejszą faunę i florę.
Obóz naukowy I E w Karkonoszach
W dniach od 30 maja do 2 czerwca 2017 r. klasa I E - przyrodnicza z edukacją prozdrowotną - przebywała na obozie naukowym w Karkonoskim Parku Narodowym.

„Góra Grosza"

01.06.2017

„Góra Grosza"
Towarzystwo Nasz Dom przekazało wyrazy uznania uczniom naszego Liceum za udział w XVII edycji „Góry Grosza”.
„Moja Mała Ojczyzna”
Maturzyści rocznika 2017 otrzymali wyróżnienie specjalne TPD za pracę plastyczną „Henryk Pobożny i jego drużyna”.
Reprezentacja dziewcząt I LO najlepsza w lekkoatletyce
W dniu 30 maja 2017 r. w Parku Miejskim odbyły się Zawody Lekkoatletyczne w ramach Licealiady Młodzieży Szkolnej Miasta Legnicy.
Edukacja teatralna – „Mieszczanin szlachcicem”
Klasa I C i część klasy I E obejrzały spektakl „Mieszczanin szlachcicem”, którą wystawił Teatr Młodzieżowy „Cameo” przy MCK w Legnicy w dniu 31 maja 2017 r.
Kamila już po Mistrzostwach Polski
Kamila Kolanowska z klasy II A wzięła udział w XXX Mistrzostwach Polski w Taekwon-do.