Wspaniała bieszczadzka przygoda
W ostatnich dniach wakacji (21-26.08.2017 r.) młodzież, która ceni uroki polskich gór, wybrała się na wielką wyprawę w Bieszczady.
Sukces naszej kulomiotki
W dniach 4-6 sierpnia 2017 r. PZLA zorganizował w Warszawie 23 Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w Lekkoatletyce.
Rok szkolny 2016/2017 zakończony
W dniu 23 czerwca 2017 r. w auli odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego, którą poprowadziła przedstawicielka Parlamentu Uczniowskiego – Anna Cieśla.
Nasi uczniowie zakończyli rok akademicki na Wydziale Biotechnologii
Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego w dniu 23.06.2017 r. pani  Halina Tamioła wręczyła kilku uczniom z klasy II C zaświadczenia dotyczące ich udziału w projekcie edukacyjnym „Ciekawa biochemia”, które zorganizował Wydział Biotechnologii Uniwersytetu Wrocławskiego.
Projekt „Zrób swój Start-up” doczekał się finału
W dniu 22.06.2017 r. w Akademii Rycerskiej odbyła się gala finałowa, podczas której zakończony został projekt „Zrób swój Start-up”.
Dzień Języków Obcych
W dniu 20.06.2017 r. w naszej szkole zorganizowany został Dzień Języków Obcych. Odbył się konkurs wiedzy o Wielkiej Brytanii, krajach niemieckojęzycznych oraz Francji.
"Łączy nas krew, która ratuje życie"
Nasze Liceum otrzymało certyfikat szkoły promującej honorowe oddawanie krwi.
 Sukcesy naszych uczniów podczas sparingu informatycznego
W dniu 19 czerwca 2017 r. w Instytucie Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego odbył się kolejny sparing programistyczny. Tym razem był on przeznaczony głównie dla uczniów, którzy w tym roku rozpoczęli swoją przygodę z programowaniem, jednakże do udziału zaproszono wszystkich chętnych.
Uczniowie wydali książkę
W roku upowszechniania czytelnictwa wydaliśmy publikację „Legnica miastem tysiąca wież”.
Postawy godne naśladowania
Uczniowie naszego Liceum otrzymali podziękowanie za organizację Biegu Bitwy pod Legnicą 1241, który odbył się 9 kwietnia 2017 r.