Katarzyna w finale Konkursu Filozofii Klasycznej
W dniu 22 marca 2018 r. Komitet Konkursu Filozofii Klasycznej ogłosił listę uczestników zakwalifikowanych do finału.
Drodzy Gimnazjaliści!
Zapraszamy Was serdecznie 23 marca 2018 r. od godziny 12.00-18.00 do naszej szkoły na Dzień Otwartych Drzwi.
Trzeci numer "Młyna" już dostępny
Ukazał się trzeci numer gazety "Młyn". Można w nim przeczytać m. in. relację ze studniówki, podumowanie Dnia Bezpiecznego Internetu oraz sprawdzić plany na Dzień Otwarty.
Sukces Krzysztofa w szachach
Krzysztof Łukasiewicz – uczeń z klasy I A o profilu matematyczno-informatycznym – zajął VII miejsce podczas Mistrzostw Polski Juniorów w szachach.
Koncert dla legniczan na 100-lecie Niepodległości
W dniu 18 marca 2018 r. w auli naszej szkoły odbył się piękny Koncert „Rozkwitały pąki białych róż…”, w którym wystąpili znakomici goście:
Dzień Świętego Patryka w naszej szkole
16 marca 2018 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Świętego Patryka. Uczniowie z klasy I A, która czuwała nad tym przedsięwzięciem, przystroili szkołę w zielone balony oraz koniczynki - symbol Irlandii.
Ania wśród najlepszych gitarzystów
Anna Łucka – uczennica z klasy II E o profilu przyrodniczym z edukacją prozdrowotną – została laureatką ogólnopolskiego konkursu dla gitarzystów w ramach Festiwalu im. Jadwigi Kaliszewskiej.
Spotkanie młodzieży z wiceprezesem Instytutu Pamięci Narodowej
W dniu 16.03.2018 r. w auli szkolnej odbyło się spotkanie z panem Krzysztofem Szwagrzykiem – historykiem, nauczycielem akademickim, od 2016 r. wiceprezesem Instytutu Pamięci Narodowej. „Polska szuka bohaterów” to tytuł wystąpienia naszego gościa.
„Legnica w kadrze zatrzymana”
Jan Krótki – uczeń z klasy III A matematyczno-informatycznej - uzyskał II miejsce w Konkursie Fotograficznym „Legnica w kadrze zatrzymana.”
Mateusz w finale ogólnopolskim Olimpiady Polonistycznej!
W dniu 15 marca 2018 r. Komitet Główny Olimpiady Literatury i Języka Polskiego ogłosił listę uczestników zakwalifikowanych do zawodów centralnych.