Frankenstein powraca!
Póki co Doktora Frankensteina i jego demonicznego Monstrum nie spotkamy w żadnym laboratorium czy na pokazie osobliwości. Wystarczy jednak wybrać się do wrocławskiego Teatru Muzycznego „Capitol”, by przeżyć dreszcz emocji. Na Dużej Scenie został wznowiony spektakl, którego premiera miała miejsce jesienią 2011 roku w Centrum Konferencyjnym przy Hali Stulecia, pełniącym wówczas funkcję sceny tymczasowej.
Nowa tradycja szkolna
Podczas uroczystości pożegnania klas trzecich w dniu 27.04.2018 r. Państwo Renata i Roman Grosiccy otrzymali od szkoły podarunek – namalowany na dębowej desce wizerunek szkoły.
„Osobowości Roku” wśród maturzystów
Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego w dniu 27.04.2018 r. dwunastu maturzystów otrzymało tytuł „Osobowość Roku”.
Uroczyste pożegnanie maturzystów
W dniu 27 kwietnia 2018 r. w auli szkolnej odbyła się uroczystość pożegnania uczniów klas trzecich. Tę ważną dla całej społeczności szkolnej imprezę poprowadził Przewodniczący Parlamentu Uczniowskiego – Konrad Krystian.
Wystawa „Jestem bezpieczny w domu, w szkole i na ulicy”
W dniach 16-27 kwietnia 2018 r. w naszym Liceum zaprezentowane zostały prace Pana Roberta Wierzbickiego. Wystawa nosiła tytuł „Jestem bezpieczny w domu, w szkole i na ulicy.”
227. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Święto Konstytucji 3 Maja to jedna z najważniejszych dat w polskim kalendarzu. 26 kwietnia 2018 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel przygotowany przez klasę II A o profilu matematyczno-informatycznym. Uczniowie przygotowali teleturniej - Wielki Rodzinny Test Historyczny, w którym brały udział dwie rodziny - Kowalscy i Targowiccy.
Srebro Justyny i V miejsce lekkoatletek w Lidze Dolnośląskiej
W dniu 24 kwietnia 2018 r. na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu odbył się Finał Dolnośląski zawodów lekkoatletycznych.
Rekordowe zwycięstwo w derbach piłkarskich I LO kontra II LO
Drużyna z naszej szkoły wygrała derby z II LO rekordowym wynikiem 4 do 0. Mecz odbył się 23.04.2018 r.
Nasi uczniowie programują
W dniu 20 kwietnia 2018 r. odbyła się X edycja Otwartych Mistrzostw Opola w Programowaniu Zespołowym.
Sebastian finalistą Olimpiady Matematycznej
W dniach 18 i 19 kwietnia 2018 r. w Augustowie odbyły się zawody centralne LXIX Olimpiady Matematycznej. Uczestniczył w nich uczeń klasy III A matematyczno-informatycznej – Sebastian Zięciak, który uzyskał tytuł finalisty.