Koncert „(Nie)zakazanych piosenek” i wystawa

W tym roku 120 uczniów wzięło udział w Koncercie „(Nie)zakazanych piosenek”, który odbył się 27 września 2018 r. w auli naszej szkoły z okazji Dnia Polskiego Państwa Podziemnego.

Akcja charytatywna III B

W dniu 27.09.2018 r. klasa III B humanistyczna z edukacją medialną i prawną zorganizowała kiermasz ciast.

Wycieczka integracyjna I E

W dniu 25.09.2018 r. klasa I E przyrodnicza z edukacją prozdrowotną wraz z opiekunami - Anną Borowiec, Wiolettą Grosicką i Robertem Wójcickim - uczestniczyła w wyjeździe integracyjnym.

Sukcesy Piotrka w strzelectwie sportowym

Piotr Jóźwiak – uczeń z klasy III A matematyczno-informatycznej - zajął III miejsce i zdobył GRAND PRIX HRADEC KRALOVE podczas zawodów w strzelectwie sportowym, które odbyły się 15.09.2018 r. na terenie Czech. Dyscyplina to pistolet sportowy 30+30.

I D odwiedziła Politechnikę Wrocławską

W dniu 24.09.2018 r. klasa I D matematyczno-fizyczna z edukacją architektoniczną wraz z opiekunami - Mirosławą Bąkowską i Władysławem Szumilasem - uczestniczyła w wykładach na Politechnice Wrocławskiej w ramach XXI Dolnośląskiego Festiwalu Nauki.

Dziewczęta na IV miejscu, złoto Justyny i brąz Macieja
Reprezentacja dziewcząt z naszej szkoły zajęła IV miejsce drużynowo w rundzie jesiennej Dolnośląskiej Ligi Lekkoatletycznej Szkół Ponadgimnazjalnych. Zawody zorganizowano na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu w dniu 25.09.2018 r.
VII Kongres Młodych Matematyków Polskich

W dniach od 20-23 września 2018 r. w Lublinie odbył się Kongres Młodych Matematyków Polskich adresowany przede wszystkim do najzdolniejszych uczniów liceów i techników z całej Polski, zainteresowanych matematyką. Podczas kilku dni mieli oni okazję zetknąć się z wybitnymi matematykami, usłyszeć specjalnie dla nich przygotowane znakomite wykłady, a niektórzy z nich wygłaszali własne referaty.

XXI Dolnośląski Festiwal Nauki 2018 w I LO

W dniach 27 i 28 września 2018 r. w naszej szkole odbędą się wykłady w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki.

Maraton Językoznawczy

W ramach tegorocznej edycji Dolnośląskiego Festiwalu Nauki Instytut Filologii Angielskiej Uniwersytetu Wrocławskiego zorganizował w dniu 21.09.2018 r. Maraton Językoznawczy.

Cała szkoła obejrzała „Dywizjon 303”

W dniu 24.09.2018 r. wszyscy uczniowie naszej szkoły udali się do kina „Helios” na film „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”.