Wystawą i śpiewem uczcili Państwo Podziemne
Z okazji obchodów Dnia Polskiego Państwa Podziemnego klasa I B - wraz z panią Joanną Piskorską-Gomoliszek - przygotowała okolicznościową wystawę „Przywódcy Polskiego Państwa Podziemnego”. W ekspozycji wykorzystano materiały edukacyjne Instytutu Pamięci Narodowej.
Wyniki XIII Maratonu Językoznawczego
W dniu 22.09.2016 r. dwie drużyny z naszej szkoły wyjechały na XIII Maraton Językoznawczy, który odbył się w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki, a zorganizowany został przez Instytut Filologii Angielskiej Uniwersytetu Wrocławskiego. Rywalizowały ze sobą drużyny z całego Dolnego Śląska.
Obóz matematyczno-informatyczny I A
W dniach od 27 do 29 września 2016 r. klasa I A wzięła udział w obozie matematyczno-informatycznym w Przesiece.
Mistrzowski rzut kulą
Justyna Słomka - uczennica klasy I E - zajęła I miejsce podczas Finału Dolnośląskiej Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej Szkół Ponadgimnazjalnych - Rzut Jesienny Kulą 4 kg. Zawody odbyły się 27 września 2016 r. na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu.

Biegi przełajowe

27.09.2016

Biegi przełajowe
W dniu 27 września 2016 r. Szkolny Związek Sportowy zorganizował w Parku Miejskim biegi przełajowe dziewcząt i chłopców.
I Dolnośląska Konferencja Rad Rodziców
W dniu 27 września 2016 r. w Auli Jana Pawła II Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu odbyła się debata poświęcona roli Rad Rodziców w systemie oświaty.
„ŻONKIL NADZIEI”
W dniu 25 września 2016 r. uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego kwestowali na rzecz Oddziału Medycyny Paliatywnej w ramach akcji „ŻONKIL NADZIEI”.
Festiwal Nauki w naszej szkole
W dniach od 22-23 września 2016 r. w auli naszej szkoły oraz w salach lekcyjnych odbywały się wykłady, warsztaty i pokazy w ramach XIX Dolnośląskiego Festiwalu Nauki.
„Twarzą w twarz”
W dniu 22 września 2016 r. uczniowie z klasy II B humanistycznej z edukacją medialną i prawną uczestniczyli w pierwszym spotkaniu z cyklu „Twarzą w twarz”, które odbyło się w kinie „Helios”.