Mistrzowski rzut kulą
Justyna Słomka - uczennica klasy I E - zajęła I miejsce podczas Finału Dolnośląskiej Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej Szkół Ponadgimnazjalnych - Rzut Jesienny Kulą 4 kg. Zawody odbyły się 27 września 2016 r. na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu.

Biegi przełajowe

27.09.2016

Biegi przełajowe
W dniu 27 września 2016 r. Szkolny Związek Sportowy zorganizował w Parku Miejskim biegi przełajowe dziewcząt i chłopców.
I Dolnośląska Konferencja Rad Rodziców
W dniu 27 września 2016 r. w Auli Jana Pawła II Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu odbyła się debata poświęcona roli Rad Rodziców w systemie oświaty.
„ŻONKIL NADZIEI”
W dniu 25 września 2016 r. uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego kwestowali na rzecz Oddziału Medycyny Paliatywnej w ramach akcji „ŻONKIL NADZIEI”.
Festiwal Nauki w naszej szkole
W dniach od 22-23 września 2016 r. w auli naszej szkoły oraz w salach lekcyjnych odbywały się wykłady, warsztaty i pokazy w ramach XIX Dolnośląskiego Festiwalu Nauki.
„Twarzą w twarz”
W dniu 22 września 2016 r. uczniowie z klasy II B humanistycznej z edukacją medialną i prawną uczestniczyli w pierwszym spotkaniu z cyklu „Twarzą w twarz”, które odbyło się w kinie „Helios”.
Ewa zatańczy na Balu Językowca
W dniu 21 września 2016 r. Ewa Kubów – uczennica klasy III C biologiczno-chemicznej - brała udział w Konkursie Lingwistycznym „Znajomość języków obcych paszportem do świata”, który zorganizowało Stowarzyszenie „Germanica” w Szkole Podstawowej Nr 4 w Legnicy. Jego uczestnikami byli uczniowie legnickich szkół, ale także dorośli.
Konkurs o Janie z Czarnolasu
W dniu 21 września 2016 r. w naszej szkole odbył się międzyszkolny konkurs wiedzy o Janie Kochanowskim, którego organizatorem był Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy oraz grupa Młodzież Tworzy Musical.
Kolejny sukces Piotrka
Piotr Jóźwiak – uczeń klasy I A matematyczno-informatycznej - zajął I miejsce i zdobył GRAND PRIX HRADEC KRALOVE podczas zawodów w strzelectwie sportowym, które odbyły się 17.09.2016 r. na terenie Czech. Dyscyplina to pistolet sportowy 30+30.
Udział w projekcie „Mistrzowie Kodowania”
Nasza szkoła została zakwalifikowana do IV edycji Mistrzów Kodowania. Jest to projekt edukacyjny mający na celu upowszechnienie nauki programowania w polskich szkołach. W ramach zajęć dzieci uczą się programowania w intuicyjnym języku Scratch. Nauczyciele biorący udział w programie zostali przeszkoleni przez ekspertów.