XVII Forum Klubów Europejskich
W dniu 29 maja 2018 r. w auli naszego Liceum odbyło się XVII Forum Klubów Europejskich. Wzięły w nim udział reprezentacje czterech legnickich szkół: Szkoły Podstawowej nr 18, Gimnazjum Nr 4, Gimnazjum Nr 5, Społecznego Gimnazjum TWP.
Projekt „Kieszonkowe dla malucha”
Klasa I B o profilu humanistycznym z edukacją medialną i prawną wzięła udział w projekcie „Kieszonkowe dla malucha”.
Dziewczęta z tytułem mistrzowskim, chłopcy na III miejscu!
Dziewczęta z naszej szkoły całkowicie zdominowały Mistrzostwa Legnicy w Lekkoatletyce, które odbyły się w dniu 29.05.2018 r. Zdobyły po raz trzeci z rzędu tytuł mistrzowski. Drużyna uzyskała 95% medali, w większości złote i srebrne.
IX miejsce w Polsce szachistów z naszej szkoły!
W dniach 23-26.05.2018 r. czterech najlepszych szachistów reprezentowało Liceum i Legnicę podczas Ogólnopolskich Mistrzostw Szkół w Szachach, które odbyły się w Pokrzywnej.
Sukcesy w piłce siatkowej plażowej
W dniu 24.05.2018 r. odbyły się Mistrzostwa Legnicy Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce siatkowej plażowej.
Wycieczka II A do Kotliny Kłodzkiej
W dniach 21-23 maja 2018 r. klasa II A przebywała na wycieczce w Kotlinie Kłodzkiej. Plan wyjazdu był tak różnorodny, że każdy z trzech dni był atrakcyjny i pozwolił nam na delektowanie się innym rodzajem aktywności.
Kangur Matematyczny 2018
Zakończył się XXVII Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny.
Certyfikaty za udział w projekcie edukacyjnym
Uczniowie z klasy I A otrzymali Certyfikaty za udział w projekcie edukacyjnym z obszaru Smart City „ZRÓB SWÓJ START-UP II” pod patronatem Prezydenta Legnicy Tadeusza Krzakowskiego.
Kamila Radną VI kadencji MRM w Legnicy
Ukonstytuowała się nowa Młodzieżowa Rada Miejska w Legnicy. Na sesji, która odbyła się 21.05.2018 r. młodzi radni złożyli ślubowanie i wybrali Prezydium.
Konkurs Fizyczny „EUREKA”
W tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego „EUREKA” najlepszy wynik w naszej szkole uzyskał Aleksander Pogoda z klasy I A.