Wystawa prac Natalii Szostak
W dniach od 15 do 24 czerwca 2016 r. w bibliotece szkolnej można oglądać wystawę rysunków Natalii Szostak - uczennicy z klasy I A matematyczno-informatycznej.
Dzień Języków Obcych
W dniu 21.06.2016 r. odbył się w naszej szkole Dzień  Języków Obcych. W ramach tej imprezy został zorganizowany quiz wiedzy o krajach niemieckojęzycznych, Wielkiej Brytanii i Francji. Uczestniczyły w nim trzyosobowe drużyny  ze wszystkich klas pierwszych. Każda z drużyn musiała odpowiedzieć łącznie na 36 pytań.
Zajęcia w Muzeum Miedzi
W dniach 20 i 22 czerwca 2016 r. uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w zajęciach w Muzeum Miedzi w Legnicy. Zobaczyli bardzo interesującą kolekcję prac satyrycznych z Międzynarodowej Wystawy SATYRYKON - Legnica 2016.
Akcja charytatywna na rzecz Konrada Krzemińskiego
W ostatnim tygodniu nauki bieżącego roku szkolnego uczniowie I LO w Legnicy przystąpili do akcji charytatywnej na rzecz Konrada Krzemińskiego. Zorganizowali ogólnoszkolny kiermasz ciast i loterię fantową. Ponadto poszczególne klasy zebrały środki finansowe według wewnętrznych ustaleń.
Wycieczka „Perły Chorwacji” 2016
11 czerwca 2016 r. pod budynek I LO podjechał żółty autokar z biura podróży „Fun Club” z Poznania. Tak rozpoczęła się nasza wspaniała, chorwacka przygoda.
Strzeleckie sukcesy Katarzyny i drużyny
Sport w naszym Liceum to nie tylko osiągnięcia w grach zespołowych czy w lekkoatletyce.  Po raz kolejny okazało się, że jesteśmy również prawdziwą potęgą w strzelectwie!
Konkurs „Mistrz dobrych manier”
W dniu 16.06.2016 r. w bibliotece szkolnej odbył się konkurs „Mistrz dobrych manier”, zorganizowany dla uczniów klasy trzeciej Gimnazjum Społecznego TWP przez Jana Terpiłowskiego – ucznia z I E naszego Liceum oraz nauczycielki – panią Elżbietę Czornak i panią Renatę Kominiarczuk.

Gala olimpijczyków

16.06.2016

Gala olimpijczyków
W dniu 15 czerwca 2016 r. w Auli Jana Pawła II Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu odbyła się uroczystość „OLIMPIJCZYCY 2016” podsumowująca wybitne osiągnięcia uczniów Dolnego Śląska w ogólnopolskich olimpiadach, turniejach i zawodach sportowych. Zaproszenie zostało skierowane przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty.
Michał i Sebastian a „LWIĄTKO”
Zakończył się Polsko-Ukraiński Konkurs Fizyczny „LWIĄTKO 2016”.
Ciekawa biochemia – tajemnice enzymów
11 czerwca 2016 r. grupa uczniów z klasy 1c i 2c o profilu biologiczno-chemicznym uczestniczyła w ostatnich w tym roku szkolnym biochemicznych warsztatach laboratoryjnych, które odbyły się w Kompleksie Edukacyjno-Badawczym Wydziału Biotechnologii na terenie Kampusu Grunwaldzkiego we Wrocławiu. Tym razem uczniowie prowadzili eksperymenty z udziałem biokatalizatorów enzymatycznych, zgłębiając tajemnice reakcji metabolicznych.