Spotkanie z autorem

09.02.2017

Spotkanie z autorem
W dniu 9 lutego 2017 r. w czytelni Legnickiej Biblioteki Publicznej odbyło się spotkanie z autorem książki „Sztandary ziemi legnickiej (1945-2016)” - panem Czesławem Kowalakiem, w którym uczestniczyła reprezentacja naszej szkoły wraz z panią dyrektor.
Olimpiada Wiedzy o św. Maksymilianie
W dniu 7 lutego 2017 r. w naszej szkole odbył się szkolny etap XI Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie.
„Matematyka w biologii”
W dniu 8 lutego 2017 r. klasa 2a o profilu matematyczno-informatycznym brała udział w warsztatach poświęconych zastosowaniu matematyki w różnych dziedzinach biologii.
Nasi chłopcy wicemistrzami Legnicy w piłce ręcznej
Reprezentacja szkoły w piłce ręcznej chłopców zakończyła rozgrywki Licealiady Miasta Legnicy w grach zespołowych.
Michał w finale centralnym Olimpiady Biologicznej
W dniu 21 stycznia 2017 r. Michał Kosmecki - uczeń klasy 2c o profilu biologiczno-chemicznym - reprezentował szkołę w etapie okręgowym 46 Olimpiady Biologicznej.
Tym razem napisali próbną maturę z matematyki
W dniu 1 marca 2017 r. tegoroczni maturzyści przystąpili do matury próbnej z matematyki na poziomie podstawowym i rozszerzonym w związku z udziałem szkoły w projekcie „Lepsza Szkoła”.

Wykład prof. Marka

31.01.2017

Wykład prof. Marka
W dniu 31.01.2017 r. gościliśmy w szkole prof. dr hab. Franciszka Antoniego Marka – historyka oświaty i literatury, byłego rektora Uniwersytetu Opolskiego, nauczyciela akademickiego, autora ok. 150 publikacji.
Sukces drugiej edycji LIZAK-a!
Dnia 28.01.2017 r. odbył się konkurs programistyczny „LIZAK”, czyli Legnickie Informatyczne Zawody Algorytmiczno-Kombinatoryczne.
Wystawa fotograficzna „Legnica czyta”
Uczniowie klas pierwszych podczas lekcji wiedzy o kulturze wykonali fotografie na temat „Legnica czyta”.
Nasi absolwenci piszą książki
W księgarniach pojawiła się książka absolwenta naszej szkoły – Jana Dąbrowskiego. Oto krótka wypowiedź autora: