Kangur Matematyczny 2018
Zakończył się XXVII Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny.
Certyfikaty za udział w projekcie edukacyjnym
Uczniowie z klasy I A otrzymali Certyfikaty za udział w projekcie edukacyjnym z obszaru Smart City „ZRÓB SWÓJ START-UP II” pod patronatem Prezydenta Legnicy Tadeusza Krzakowskiego.
Kamila Radną VI kadencji MRM w Legnicy
Ukonstytuowała się nowa Młodzieżowa Rada Miejska w Legnicy. Na sesji, która odbyła się 21.05.2018 r. młodzi radni złożyli ślubowanie i wybrali Prezydium.
Konkurs Fizyczny „EUREKA”
W tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego „EUREKA” najlepszy wynik w naszej szkole uzyskał Aleksander Pogoda z klasy I A.
Szkoła w Chmurze Microsoft
Miło jest nam zakomunikować, że Dyrektor ds. Edukacji Microsoft Polska oraz Manager Programu Microsoft dla Edukacji Microsoft Polska przekazały dyrekcji, kadrze pedagogicznej i uczniom naszego Liceum certyfikat oraz list gratulacyjny. Zostaliśmy wyróżnieni jako SZKOŁA W CHMURZE MICROSOFT.
IV Dolnośląskie Dni Pionierów Osadnictwa
W dniach od 10-13 maja 2018 r. na Zamku Piastowskim w Legnicy odbywały się IV Dolnośląskie Dni Pionierów Osadnictwa na Ziemiach Odzyskanych.
Sukces Piotra w Pucharze Polski
Piotr Jóźwiak z klasy II A uczestniczył w dniach 10-13.05.2018 r. w II Rundzie Pucharu Polski w Bydgoszczy. Uczeń zajął III miejsce w konkurencji pistolet dowolny 60.
Podziękowanie Ani za wolontariat
Anna Karykowska – nasza uzdolniona szachistka z klasy II A matematyczno-informatycznej – otrzymała podziękowanie za sędziowanie oraz pomoc w organizacji Międzyszkolnego Turnieju Szachowego w Szkole Podstawowej Nr 10 w Legnicy.
Zakwitły kasztany, maturzyści przystąpili do egzaminów
W dniu 4 maja 2018 r. o godzinie 9.00 rozpoczęła się w auli szkolnej część podstawowa egzaminu maturalnego z języka polskiego.
Frankenstein powraca!
Póki co Doktora Frankensteina i jego demonicznego Monstrum nie spotkamy w żadnym laboratorium czy na pokazie osobliwości. Wystarczy jednak wybrać się do wrocławskiego Teatru Muzycznego „Capitol”, by przeżyć dreszcz emocji. Na Dużej Scenie został wznowiony spektakl, którego premiera miała miejsce jesienią 2011 roku w Centrum Konferencyjnym przy Hali Stulecia, pełniącym wówczas funkcję sceny tymczasowej.