Warsztaty biochemiczne na temat pożywienia
W dniu 8 listopada 2016 r. klasa 1c o profilu biologiczno-chemicznym wzięła udział w warsztatach biochemicznych prowadzonych przez dr Marię Stasiuk z Wydziału Biotechnologii Uniwersytetu Wrocławskiego.
Koncert „Między ziemią a niebem”
W dniu 6 listopada 2016 r. w auli naszego Liceum wystąpił chór „Axion” pod dyrekcją pana Jarosława Lewkowa.

Tak się bawi I LO!

06.11.2016

Tak się bawi I LO!
W dniu 05.11.2016 r. w Restauracji Milenium przy ul. Chojnowskiej odbył się półmetek klas drugich.
„Intermediale 2016” z II B w roli głównej
Od września 2016 r. uczniowie klasy humanistycznej II B - z inicjatywy pani Aliny Juchniewicz-Nowak - uczestniczyli w miesięcznym cyklu warsztatów filmowych organizowanych w ramach edukacji dziennikarskiej i filmowej. Warsztaty prowadziła Małgorzata Dancewicz - specjalista do spraw filmu w Legnickim Centrum Kultury.
Nasze siatkarki na pudle
W dniu 4 listopada 2016 r. zakończyły się Mistrzostwa Legnicy szkół ponadgimnazjalnych w piłce siatkowej dziewcząt.
I B na wystawie „Dialog o Losie i Duszy”
W dniu 4 listopada 2016 r. klasa humanistyczna I B odwiedziła wystawę „Dialog o Losie i Duszy”, która została uroczyście otwarta w Zamku Piastowskim.
Chór Axion w Pierwszym Liceum!
Serdecznie zapraszamy na koncert.
Sukces podczas Akademickich Mistrzostw Polski
W dniach 29-30 października 2016 r. odbyły się XXI Akademickie Mistrzostwa Polski w Programowaniu Zespołowym, w których wzięła udział drużyna z naszej szkoły.

Pamiętamy

29.10.2016

Pamiętamy
1 listopada to dzień szczególny. Przywołujemy pamięć o tych, którzy odeszli.
Uczestniczyli w konferencji naukowej
Uczniowie, którzy realizują rozszerzony program z historii z klas II B i III B, uczestniczyli w dniu 27.10.2016 r. w konferencji naukowej „Polska i Polacy w 1956 roku. Nadzieje i złudzenia”.