Sukcesy Piotrka w strzelectwie sportowym

Piotr Jóźwiak – uczeń z klasy III A matematyczno-informatycznej - zajął III miejsce i zdobył GRAND PRIX HRADEC KRALOVE podczas zawodów w strzelectwie sportowym, które odbyły się 15.09.2018 r. na terenie Czech. Dyscyplina to pistolet sportowy 30+30.

I D odwiedziła Politechnikę Wrocławską

W dniu 24.09.2018 r. klasa I D matematyczno-fizyczna z edukacją architektoniczną wraz z opiekunami - Mirosławą Bąkowską i Władysławem Szumilasem - uczestniczyła w wykładach na Politechnice Wrocławskiej w ramach XXI Dolnośląskiego Festiwalu Nauki.

Dziewczęta na IV miejscu, złoto Justyny i brąz Macieja
Reprezentacja dziewcząt z naszej szkoły zajęła IV miejsce drużynowo w rundzie jesiennej Dolnośląskiej Ligi Lekkoatletycznej Szkół Ponadgimnazjalnych. Zawody zorganizowano na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu w dniu 25.09.2018 r.
VII Kongres Młodych Matematyków Polskich

W dniach od 20-23 września 2018 r. w Lublinie odbył się Kongres Młodych Matematyków Polskich adresowany przede wszystkim do najzdolniejszych uczniów liceów i techników z całej Polski, zainteresowanych matematyką. Podczas kilku dni mieli oni okazję zetknąć się z wybitnymi matematykami, usłyszeć specjalnie dla nich przygotowane znakomite wykłady, a niektórzy z nich wygłaszali własne referaty.

XXI Dolnośląski Festiwal Nauki 2018 w I LO

W dniach 27 i 28 września 2018 r. w naszej szkole odbędą się wykłady w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki.

Maraton Językoznawczy

W ramach tegorocznej edycji Dolnośląskiego Festiwalu Nauki Instytut Filologii Angielskiej Uniwersytetu Wrocławskiego zorganizował w dniu 21.09.2018 r. Maraton Językoznawczy.

Cała szkoła obejrzała „Dywizjon 303”

W dniu 24.09.2018 r. wszyscy uczniowie naszej szkoły udali się do kina „Helios” na film „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”.

Nasze dziewczęta w Grecji

Aby zachęcić młodzież, a przede wszystkim twórcze dziewczęta i ich nauczycieli do nauki przedmiotów ścisłych Firma Microsoft przygotowała unikalny, międzynarodowy, letni obóz i pokryła pełne koszty pobytu na nim.

Humaniści na „Hamlecie”

Klasa I B humanistyczna z edukacją medialną i prawną w dniu 19.09.2018 r. zobaczyła „Hamleta”. Spektakl odbył się na Scenie na Nowym Świecie.

Licencja organizatora lokalnego akcji

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to bezpłatna akcja edukacyjna. Odbywa się każdego roku w ostatni piątek września. 28 września 2018 r. będą w nim uczestniczyć szkoły z różnych stron świata.