Sukcesy w drużynowych biegach przełajowych

W dniu 1.10.2018 r. Legnicki SZS zorganizował Licealiadę Miasta Legnicy w Drużynowych Biegach Przełajowych.

XXI Dolnośląski Festiwal Nauki już za nami

27 i 28 września 2018 r. nasza szkoła tradycyjnie brała udział w największym w Polsce „święcie wiedzy”, jakim jest XXI Dolnośląski Festiwal Nauki.

Ławka „Rzek i Mórz” 

Kolejna nasza ławka została wykonana z drewna sosnowego. Detal dekoracyjny pochodzi znad Morza Czarnego. Stworzył go lokalny artysta z egzotycznego drewna. Przedstawia ryby w otoczeniu roślin.

Aleksandra na Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży

W dniach 26-27.09.2018 r. uczennica klasy I D matematyczno-fizycznej z edukacją architektoniczną - Aleksandra Kril - reprezentowała naszą szkołę podczas XXIV Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży w Warszawie.

Sukces szkolnego szachisty

Krzysztof Łukasiewicz – uczeń z klasy II A matematyczno-informatycznej – wziął udział w Mistrzostwach Dolnego Śląska Juniorów w szachach klasycznych i zajął I miejsce w kategorii C-17 chłopców.

VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W dniu 28 września 2018 r. obchodziliśmy w naszej szkole VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jako lokalni organizatorzy akcji przygotowaliśmy dla młodzieży, nauczycieli i pracowników szkoły niespodziankę w postaci niespodziewanego odpytywania na korytarzach.

Uczniowie projektują

Uczniowie zaprojektowali kolejną ławkę, którą nazwali „Chorwacką”. Elementem dekoracyjnym jest herb Chorwacji wykonany z białego marmuru, który pochodzi z wyspy Brać. Warto wiedzieć, że z tego samego kamienia zbudowany jest Biały Dom w USA.

Koncert „(Nie)zakazanych piosenek” i wystawa

W tym roku 120 uczniów wzięło udział w Koncercie „(Nie)zakazanych piosenek”, który odbył się 27 września 2018 r. w auli naszej szkoły z okazji Dnia Polskiego Państwa Podziemnego.

Akcja charytatywna III B

W dniu 27.09.2018 r. klasa III B humanistyczna z edukacją medialną i prawną zorganizowała kiermasz ciast.

Wycieczka integracyjna I E

W dniu 25.09.2018 r. klasa I E przyrodnicza z edukacją prozdrowotną wraz z opiekunami - Anną Borowiec, Wiolettą Grosicką i Robertem Wójcickim - uczestniczyła w wyjeździe integracyjnym.