Odwiedziliśmy Viadrinę
W dniu 26 października 2017 r. odbyła się jednodniowa wycieczka na Uniwersytet Viadrina we Frankfurcie nad Odrą. Nasz pobyt rozpoczęły wykłady na Wydziale Prawa. Prowadzący przedstawili ofertę oraz zalety studiowania na frankfurckiej uczelni. Swoją ofertę zaprezentowały również: Wydział Ekonomii, Wydział Kulturoznawstwa, Studium Języków Obcych.
Warsztaty anatomiczne klas biol-chem
W dniu 25 października 2017 r. klasy I C oraz III C o profilu biologiczno-chemicznym wzięły udział w warsztatach anatomicznych, które zostały przeprowadzone na terenie naszej szkoły przez firmę IQuest.
Derby pomiędzy I LO a II LO
W dniu 25.10.2017 r. na boisku bocznym w Parku Miejskim w Legnicy rozegrany został mecz w piłkę nożną pomiędzy drużynami I LO i II LO.

Poznań przyciąga

26.10.2017

Poznań przyciąga
Ruszyła kolejna edycja kampanii „Poznań przyciąga”. W jej ramach urzędnicy oraz osoby związane z miastem jeżdżą do szkół ponadgimnazjalnych w całej Polsce i zachęcają maturzystów do studiowania w stolicy Wielkopolski.
Udział w konferencji naukowej
W dniu 25.10.2017 r. uczniowie z klasy III B humanistycznej, którzy będą zdawali na maturze historię, uczestniczyli z panią dyrektor w konferencji naukowej „500 lat Reformacji w Legnicy”.
Odpowiedzialne decyzje klas pierwszych
W dniach 26.09-23.10.2017 r. uczniowie klas pierwszych naszego Liceum uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych „Odpowiedzialne decyzje. Profilaktyka HIV/AIDS”.

Z anatomią na Ty

24.10.2017

Z anatomią na Ty
W dniu 23 października 2017 r. klasa II C o profilu biologiczno-chemicznym poszerzała swoją wiedzę na warsztatach anatomicznych organizowanych przez Humanitarium we Wrocławiu.
Spotkanie z Agnieszką Martinką
W dniu 23.10.2017 r. uczniowie z klasy II D matematyczno-fizycznej z edukacją architektoniczną spotkali się z panią Agnieszką Martinką – autorką książki „Połowinka. Rowerem na Ural, do miejsca zesłania Ojca. Wspomnienia Ojca, wspomnienia córki”.
Nadmorska przygoda I D i I E
W dniu 19.10.2017 r. klasy I D - matematyczno-fizyczna z edukacją architektoniczną oraz I E - przyrodnicza z edukacją prozdrowotną wraz z opiekunami, Robertem Wójcickim, Marcinem Twardowskim i Waldemarem Małkiem, wyruszyły do Trójmiasta. Trasa została wzbogacona o wycieczkę na Hel.
Matematyczny Marsz na Orientację
W dniu 21.10.2017 r. we Wrocławiu odbyła się XV edycja Matematycznego Marszu na Orientację, zorganizowanego przez Fundację Matematyków Wrocławskich przy Instytucie Matematycznym UWr we współpracy ze Szkołą Podstawową Nr 3.