Duma z Absolwentki

30.11.2016

Duma z Absolwentki
W dniu 29 listopada 2016 r. gościem Legnickiej Biblioteki Publicznej była Agnieszka Cubała - pasjonatka historii Powstania Warszawskiego, autorka kilku publikacji o Powstaniu, konsultantka historyczna książek o tej tematyce, a także autorka haseł do „Wielkiej Ilustrowanej Encyklopedii Powstania Warszawskiego”.
Michał wśród najlepszych dolnośląskich licealistów
Michał Kosmecki – uczeń klasy II C biologiczno-chemicznej – wziął udział w konkursie „Dolnośląski Licealista”, do którego zaprosiła młodzież wrocławska redakcja „Gazety Wyborczej”.
Nasi szachiści na III miejscu w finale strefy legnickiej
W dniu 28 listopada 2016 r. w I LO w Lubinie zostały rozegrane Strefowe Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych w Szachach. W rozgrywkach uczestniczyły reprezentacje sześciu szkół.
Julia przed dużym wyzwaniem
Komitet Okręgowy Olimpiady Języka Niemieckiego we Wrocławiu poinformował Liceum, że do drugiego etapu zakwalifikowała się Julia Silldorff z klasy III C o profilu biologiczno-chemicznym.
  Oglądaliśmy świetny spektakl w Teatrze Muzycznym „Capitol”!
25 listopada uczniowie klas humanistycznych 1b i 3b obejrzeli najnowszą realizację wrocławskiego „Capitolu”, noszącą intrygujący tytuł „Liżę twoje serce”. Tymi właśnie słowami młoda Cyganka, główna bohaterka, gotowa jest wyznać miłość swojemu ukochanemu, którego cały czas desperacko szuka.
Nasi szkolni chemicy
W dniu 26.11.2016 r. w salach audytoryjnych Wydziału Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego odbył się etap okręgowy LXII Olimpiady Chemicznej.
Edukacja teatralna – „Przerwana odyseja”
W dniu 25 listopada 2016 r. uczniowie wszystkich klas pierwszych oraz II B o profilu humanistycznym obejrzeli w Teatrze Modrzejewskiej w Legnicy spektakl „Przerwana odyseja”.
Maria polubiła „martwy język”
Komitet Okręgowy Olimpiady Języka Łacińskiego we Wrocławiu poinformował szkołę, że do II etapu zakwalifikowała się Maria Karoń z klasy III C o profilu biologiczno-chemicznym.

Próbna matura

22.11.2016

Próbna matura
W dniu 22 listopada 2016 r. nasi tegoroczni maturzyści przystąpili do egzaminu zewnętrznego z języka polskiego, który przygotowany został przez Wydawnictwo „Operon”.
Pierwszoklasiści podejmowali odpowiedzialne decyzje
W dniach 02-21.11.2016 r. uczniowie klas pierwszych naszego Liceum uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych „Odpowiedzialne decyzje. Profilaktyka HIV/AIDS”.