Certyfikat dla naszej szkoły
Otrzymaliśmy Certyfikat „Szkoły Promującej Honorowe Oddawanie Krwi”.
Gala Stypendialna „zDolny Śląsk” 2017
W dniu 18 listopada 2017 r. we Wrocławiu odbyła się Gala Stypendialna Programu „zDolny Śląsk”, którą zorganizowała Fundacja Edukacji Międzynarodowej przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.
II miejsce siatkarek
W dniu 17 listopada 2017 r. w hali sportowej V Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy odbył się turniej finałowy Licealiady w piłce siatkowej dziewcząt.
Brawa dla badmintonistów!
W dniu 16 listopada 2017 r. w Salezjańskim Gimnazjum w Lubinie odbyły się półfinały wojewódzkie Licealiady w badmintonie drużynowym.

Brawo szachiści!

Brawo szachiści!
W dniu 13 listopada 2017 r. w Klubie Nauczyciela w Legnicy odbyły się zawody w szachach drużynowych w ramach Licealiady Młodzieży Szkolnej Miasta Legnicy.
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2016-2020
Biblioteka szkolna I LO w Legnicy kontynuuje Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję i wspieranie czytelnictwa młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych.
Nasi uczniowie na kolejnym obozie informatycznym
W dniach 06-11.11.2017 r. w Złotnikach Lubańskich odbył się XXVIII obóz informatyczny organizowany przez Uniwersytet Wrocławski wraz z XIV Liceum Ogólnokształcącym we Wrocławiu. Wzięło w nim udział 80 uczniów ze szkół województwa dolnośląskiego i opolskiego, w tym 10 uczniów naszej szkoły z klas 2a i 3a o profilu matematyczno-informatycznym. W obozie uczestniczyli uczniowie z XIV LO we Wrocławiu, III LO we Wrocławiu, IX LO z Częstochowy, I LO z Lubina, II LO z Wałbrzycha oraz z LO w Oleśnicy.
Absolwenci I LO ambasadorami Legnicy
W dniu 10.11.2017 r. Prezydent Miasta Legnicy Tadeusz Krzakowski nadał symboliczny tytuł ambasadora Legnicy aktorowi Tomaszowi Kotowi,który był jednym z gości przedpremierowego pokazu nowego filmu Łukasza Palkowskiego „Najlepszy” w kinie „Helios”.
Akademia z okazji 99 rocznicy Święta Niepodległości
W dniu 10 listopada 2017 r. klasa II B wraz z wychowawczynią panią Joanną Piskorską-Gomoliszek przygotowała akademię z okazji Święta Niepodległości obchodzonego 11 listopada.
Bieg Niepodległości w Legnicy
W dniu 10.11.2017 r. ponad trzystu biegaczy wystartowało w Biegu Niepodległości, zorganizowanym przez Ośrodek Sportu i Rekreacji.