Certyfikat za „Lepszą Szkołę”
Otrzymaliśmy certyfikat za udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Lepsza Szkoła”.
III A na ostatniej wycieczce
W dniach 24-27.10.2017 r. klasa 3A wraz z trzema uczniami z klasy 3 C była na wycieczce w Toruniu i Poznaniu. Uczestnicy wyjazdu zwiedzili także Biskupin, Gniezno i Międzyrzecz. Opiekunami wycieczki były pani Ewa Wojtyło i pani Barbara Obremska.
„Makbet” dla dorosłych, czyli dla uczniów I LO...
W dniu 29 października 2017 r. 30 uczniów naszego Liceum (2b, 2a, 3b, 3c) oglądało w Teatrze Muzycznym „Capitol” we Wrocławiu niezwykłą inscenizację „Makbeta”. Choć z założenia spektakl ma formę musicalu, to tym razem warstwa muzyczna została podporządkowana przejmującej wizji plastycznej i konwencji typowej dla teatru dramatycznego.
Certyfikat za udział w programie Mistrzowie Kodowania
Nasza szkoła otrzymała certyfikat potwierdzający aktywne uczestnictwo w roku szkolnym 2016/2017 w IV edycji programu Mistrzowie Kodowania.
Odwiedziliśmy Viadrinę
W dniu 26 października 2017 r. odbyła się jednodniowa wycieczka na Uniwersytet Viadrina we Frankfurcie nad Odrą. Nasz pobyt rozpoczęły wykłady na Wydziale Prawa. Prowadzący przedstawili ofertę oraz zalety studiowania na frankfurckiej uczelni. Swoją ofertę zaprezentowały również: Wydział Ekonomii, Wydział Kulturoznawstwa, Studium Języków Obcych.
Warsztaty anatomiczne klas biol-chem
W dniu 25 października 2017 r. klasy I C oraz III C o profilu biologiczno-chemicznym wzięły udział w warsztatach anatomicznych, które zostały przeprowadzone na terenie naszej szkoły przez firmę IQuest.
Derby pomiędzy I LO a II LO
W dniu 25.10.2017 r. na boisku bocznym w Parku Miejskim w Legnicy rozegrany został mecz w piłkę nożną pomiędzy drużynami I LO i II LO.

Poznań przyciąga

26.10.2017

Poznań przyciąga
Ruszyła kolejna edycja kampanii „Poznań przyciąga”. W jej ramach urzędnicy oraz osoby związane z miastem jeżdżą do szkół ponadgimnazjalnych w całej Polsce i zachęcają maturzystów do studiowania w stolicy Wielkopolski.
Udział w konferencji naukowej
W dniu 25.10.2017 r. uczniowie z klasy III B humanistycznej, którzy będą zdawali na maturze historię, uczestniczyli z panią dyrektor w konferencji naukowej „500 lat Reformacji w Legnicy”.
Odpowiedzialne decyzje klas pierwszych
W dniach 26.09-23.10.2017 r. uczniowie klas pierwszych naszego Liceum uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych „Odpowiedzialne decyzje. Profilaktyka HIV/AIDS”.