Pamiętamy

29.10.2016

Pamiętamy
1 listopada to dzień szczególny. Przywołujemy pamięć o tych, którzy odeszli.
Uczestniczyli w konferencji naukowej
Uczniowie, którzy realizują rozszerzony program z historii z klas II B i III B, uczestniczyli w dniu 27.10.2016 r. w konferencji naukowej „Polska i Polacy w 1956 roku. Nadzieje i złudzenia”.
Zmierzymy się z drużynami akademickimi
Zakończył się etap szkolny Spontanicznego Konkursu Informatycznego, w którym znakomicie spisali się uczniowie naszej szkoły z klas matematyczno-informatycznych.
Edukacja filmowa – „Wołyń”
W dniu 27.10.2016 r. klasy humanistyczne – I B i III B – udały się do kina na film „Wołyń” w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego.
III A zwiedziła Szwajcarię… Czesko-Saksońską
W dniach od 24 do 26 października 2016 r. uczniowie klasy III A matematyczno-informatycznej zwiedzali Szwajcarię Czesko-Saksońską oraz Drezno.
„Krew to życie”
26 października 2016 r. klasy 2c o profilu biologiczno-chemicznym i 2e - ogólna wzięły udział w prelekcji poświęconej Honorowemu Krwiodawstwu pod hasłem „Krew to życie”.
Klasa II D była na wycieczce w Krakowie
W dniach 24-25.10.2016 r. uczniowie klasy II D wraz z nauczycielami - panią Mirosławą Bąkowską oraz panem Robertem Wójcickim – przebywali na wycieczce w drugiej historycznej stolicy Polski - Krakowie.
„Czternaście powodów, dla których warto czytać książki”
W dniu 21 października w bibliotece szkolnej uczniowie klas I E i I D naszego Liceum, a w dniu 24 października uczniowie z klasy trzeciej Społecznego Gimnazjum TWP wysłuchali prelekcji na temat „Czternaście powodów, dla których warto czytać książki”.

Ciekawa biochemia

22.10.2016

Ciekawa biochemia
W dniu 22 października 2016 r. grupa uczniów z klasy 2c o profilu biologiczno-chemicznym - Kamila Dziedzic, Marta Wojtyło, Kinga Sekuła i Przemysław Gładkojć - uczestniczyła w warsztatach laboratoryjnych, które odbyły się w Kompleksie Edukacyjno-Badawczym Wydziału Biotechnologii na terenie Kampusu Grunwaldzkiego we Wrocławiu.
Nasi wyborowi strzelcy
W dniu 21.10.2016 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 3 w Legnicy odbyły się Międzyszkolne Zawody Strzeleckie z broni pneumatycznej. Z naszej szkoły startowały dwie drużyny.