Sukces Michała w „Wielkiej Przesmyckiej 2017”
W dniu 1 kwietnia 2017 r. odbyły się ogólnopolskie indywidualne zawody programistyczne „Wielka Przesmycka 2017”, które polegają na rozwiązywaniu ciekawych problemów algorytmicznych, a organizowane są przez Instytut Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego.
Szachiści w amerykańskiej szkole
W dniach 31.03-01.04.2017 r. szkolna drużyna szachowa przebywała na turnieju w Konstancinie-Jeziorna, korzystając z zaproszenia szkoły amerykańskiej(American School of Warsaw).
Klasa II C w Afrykarium
31 marca klasa II C wyjechała na zajęcia edukacyjne na temat „Darwin - jak zmieniać świat”, które odbyły się w Afrykarium we Wrocławskim ZOO. Temat został zrealizowany poprzez prezentację multimedialną, z elementami warsztatów.
Kinga finalistką Franciszkańskiej Olimpiady
W dniu 30 marca 2017 r. w Siedlcach odbył się finał Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie, na który przybyło 65 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski.
„Pomaganie przez odkręcanie”
Otrzymaliśmy Certyfikat Honorowego Przyjaciela Fundacji „Bliżej Szczęścia”. Prezes Fundacji napisała, że za uzyskane ze zbiórki nakrętek fundusze udało się pomóc podopiecznym z Domu Dziecka nr 3 w Sosnowcu.
Rekolekcje Wielkopostne
W dniach od 27-29 marca 2017 r. uczniowie naszego Liceum uczestniczyli w rekolekcjach wielkopostnych, które odbywały się w kościele św. Jana Chrzciciela w Legnicy.
Przed Nim zawody centralne
Z radością informujemy, że do zawodów centralnych Olimpiady Lingwistyki Matematycznej został zakwalifikowany uczeń klasy II C - Michał Kosmecki.
Międzynarodowy Dzień Teatru
Helena Hoszman i Nikos Triandafilidis – uczniowie klasy I B humanistycznej z edukacją medialną i prawną - przekazali kwiaty i dyplom z życzeniami pracownikom Teatru H. Modrzejewskiej w Legnicy.
Nasz najlepszy matematyk pojedzie na zawody centralne
Komitet Główny Olimpiady Matematycznej zawiadomił szkołę, że do zawodów centralnych LXVIII Olimpiady Matematycznej został zakwalifikowany Michał Górniak – uczeń klasy III A matematyczno-informatycznej.
Gabriela i Michał nadal w grze
W dniu 25 marca 2017 r. w Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy odbyły się eliminacje miejskie 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, w których naszą szkołę reprezentowało czworo licealistów.