I miejsce dziewcząt oraz II chłopców w pływaniu
W dniu 20.12.2016 r. w ramach Licealiady Miasta Legnicy odbyły się zawody drużynowe szkół ponadgimnazjalnych w pływaniu.
I C była w Humanitarium
W dniu 19 grudnia 2016 r. klasa I C biologiczno-chemiczna wraz z nauczycielami - panem Wojciechem Jaśkiewiczem i panem Pawłem Olszewskim - wybrała się na wycieczkę edukacyjną do wrocławskiego Humanitarium.
Hanna pojedzie na Olimpiadę Geograficzną
Komitet Olimpiady Geograficznej we Wrocławiu poinformował szkołę, że do etapu okręgowego zakwalifikowała się uczennica klasy III C - Hanna Kłos.
Wolontariusze z I LO a „III Bieg Mikołajkowy”
Klub Sportowy Feniks Legnica przesłał wolontariuszom z naszej szkoły serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji „III Biegu Mikołajkowego” w dniu 03.12.2016 r., w którym wzięło udział około 500 osób.
Certyfikat dla naszej szkoły
Otrzymaliśmy Certyfikat „Szkoły Promującej Honorowe Oddawanie Krwi”.
Na etap okręgowy pojadą w dzień 100-dniówki
Mamy wyniki I etapu Olimpiady Historycznej!
Akcja „Kup przysmaka wesprzyj zwierzaka”
W dniu 16 grudnia 2016 r. klasa Ic biologiczno-chemiczna zorganizowała szkolny kiermasz ciast oraz kartek bożonarodzeniowych.
III C zwiedziła Berlin
W dniach 15-16 grudnia 2016 r. klasa 3C była na wycieczce w Berlinie. Uczniowie mieli okazję zobaczyć panoramę „The Wall”, Checkpoint Charlie, a także Reichstag, Muzeum Pergamońskie i Muzeum Żydowskie.
Ogólnopolski Konkurs Historyczny w naszej szkole
W dniu 15 grudnia 2016 r. nasza szkoła była organizatorem (po raz trzeci) II etapu Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego im. majora Marka Gajewskiego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768-1864. Od Konfederacji Barskiej do Powstania Styczniowego - za wolność Waszą i Naszą.”
Wyróżnienie za Szopkę Bożonarodzeniową
Gratulujemy uczniom z klas matematycznych z edukacją architektoniczną – I D i II D, którzy uzyskali wyróżnienie w Regionalnym Konkursie na Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową.