Integracja I A w Karpaczu
Pierwszego dnia, czyli 28.09.2017 r. weszliśmy do Karkonoskiego Parku Narodowego przy Świątyni Wang i zaczęliśmy spacer w kierunku Strzechy Akademickiej. Cała wyprawa zajęła nam ponad trzy godziny. Zmęczeni, wróciliśmy do ośrodka „Stropnica”. Po obiedzie, chwili odpoczynku oraz godzinie spędzonej w pokoju gier udaliśmy się na wieczorne ognisko. Otrzymaliśmy tam od dziewcząt prezenty na Dzień Chłopaka. Dziękujemy!
XX Dolnośląski Festiwal Nauki
W dniach 28 i 29 września 2017 r. w naszej szkole odbyły się wykłady w ramach XX Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Hasło jubileuszowej edycji festiwalu to „Nauka bez granic”.
BohaterON – włącz historię!
„BohaterON – włącz historię!” to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej, mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im kartek z osobistym podziękowaniem i wyrazami szacunku za bohaterską postawę.
Mamy IV miejsce w rundzie jesiennej Ligi LA
Reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w dniu 26.09.2017 r. w Dolnośląskiej Lidze Lekkoatletycznej. Zawody odbyły się we Wrocławiu na stadionie olimpijskim.
Koncert „(Nie)zakazanych piosenek” na chór klas humanistycznych
Ponad sto osób wzięło udział w Koncercie „(Nie)zakazanych piosenek”, który odbył się 27 września 2017 r. w auli naszej szkoły z okazji Dnia Polskiego Państwa Podziemnego.
Nasi mistrzowie w szachach
W dniach 23-24.09.2017 r. w Żarowie odbyły się Mistrzostwa Dolnego Śląska Juniorów w Szachach Klasycznych.
Współpraca I LO z Politechniką Wrocławską
W dniu 25.09.2017 r. uczniowie klasy II A matematyczno-informatycznej rozpoczęli cykl spotkań z prof. Jackiem Własakiem w ramach projektu dotyczącego współpracy I LO z Politechniką Wrocławską.
Złoto dziewcząt i brąz chłopców podczas Sztafetowych Biegów Przełajowych
W dniu 22.09.2017 r. w Parku Miejskim odbyły się Sztafetowe Biegi Przełajowe. Nasze dziewczęta potwierdziły swoją dominację w Legnicy. Dzięki wygranej awansowały do finału dolnośląskiego, który odbędzie się 10 października 2017 r. w Olszynie.
Udział w Salonie Maturzystów
W dniu 22 września 2017 r. uczniowie klasy III C i III E wzięli udział w Salonie Maturzystów „Perspektyw”, który odbył się w Centrum Kongresowym Politechniki Wrocławskiej.

Nasi goście

Nasi goście
W dniu 22 września 2017 r. w auli szkolnej odbył się wykład „Islam i wolność religijna”, który wygłosił ks. Ignacy Soler – doktor nauk teologicznych, matematyk, Hiszpan, który od 1994 r. mieszka w Polsce.