Viadrina czeka na studentów z I LO

W dniu 25 października 2018 r. grupa uczniów z naszej szkoły wzięła udział w Polskim Dniu Informacyjnym, który zorganizował Uniwersytet Europejski Viadrina we Frankfurcie nad Odrą.

Udział w konferencji popularno-naukowej

W dniu 25 października 2018 r. klasa 3b uczestniczyła w konferencji popularno-naukowej „Odbudowa niepodległej Polski po I wojnie światowej”, którą zorganizowała PWSZ im. Witelona w Legnicy. Konferencja była częścią obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

8. Legnicki Bieg Papieski na koniec sezonu

Legnicki Bieg Papieski został zorganizowany 16.10.2018, w 40. rocznicę wyboru św. Jana Pawła II na papieża w stolicy Piotrowej. Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Tadeusz Krzakowski.

39. tom „Szkiców Legnickich”

W dniu 24.11.2018 r. w Sali Maneżowej Akademii Rycerskiej miała miejsce prezentacja i promocja 39 tomu „Szkiców Legnickich”, rocznika wydawanego przez Towarzystwo Przyjaciół Nauk w Legnicy.

Wycieczka I C w Góry Stołowe

W dniach 17-19 października 2018 r. uczniowie klasy I C wraz z opiekunami - paniami Aliną Sasińską, Aliną Juchniewicz-Nowak i Bogusławą Haratym - udali się na wycieczkę integracyjną.

Humaniści poznają historię i sztukę Śląska

5 października klasa II B – humanistyczna z edukacją medialną i prawną, pod opieką nauczycielki historii pani Joanny Piskorskiej-Gomoliszek i wychowawcy - Tomasza Dziurzyńskiego, odbyła naukową wyprawę do Krzeszowa i Jawora celem  poznania najdoskonalszych dokonań sztuki baroku na Śląsku i tłumaczących jej charakter kontekstów kulturowych i historycznych.

„Księga Stulecia Niepodległości”

W dniu 19.10.2018 r. w Caffe Modjeska odbyło się spotkanie z szefem Ośrodka Karta – Zbigniewem Gluzą, w którym uczestniczyła pani Elżbieta Czornak.

Edukacja teatralna – „Wierna wataha”

W dniu 18.10.2018 r. klasa II B – humanistyczna z edukacją medialną i prawną – udała się do Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy na spektakl „Wierna wataha” w reżyserii Pawła Wolaka i Katarzyny Dworak.

Kampania „Poznań przyciąga”

W dniu 22 października 2018 r. uczniowie klas trzecich uczestniczyli w spotkaniu ze studentami z Poznania. Młodzież miała okazję do zapoznania się z ofertą wszystkich poznańskich uczelni, a także programami stypendialnymi, bogatą ofertą edukacyjną, zawodową, sportową i kulturalną miasta.

O mediacji w Tygodniu Mediacji

„Mediacja jako alternatywna forma rozwiązywania sporów” to tytuł prelekcji, którą przeprowadził w naszej szkole pan Bartosz Zakrzewski na zlecenie Sądu Okręgowego w Legnicy w związku z Tygodniem Mediacji.