Tajniki anatomii człowieka
W dniu 02.12.2017 r. uczniowie z klas 2c i 3c o profilu biologiczno-chemicznym uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych w Muzeum Anatomii Zakładu Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu.
Konkurs Historyczny - „Pierwsze lata niepodległości”
W dniu 30.11.2017 r. w naszej szkole odbył się Konkurs Historyczny – „Pierwsze lata niepodległości”, w którym wystąpiły 3-osobowe reprezentacje z klas pierwszych.
Adam przed dużym wyzwaniem
Komitet Okręgowy Olimpiady Języka Niemieckiego we Wrocławiu poinformował Liceum, że do drugiego etapu zakwalifikował się Adam Polanowski z klasy III E.

Warto pomagać

Warto pomagać
Społeczność szkolna naszego Liceum otrzymała podziękowania za udział w akcji „Opatrunek na ratunek”.
Edukacja teatralna – „Biesy”
W dniu 30.11.2017 r. klasy humanistyczne – II B i III B – obejrzały w Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej spektakl „Biesy” według Fiodora Dostojewskiego.
„Ciekawa biochemia”
Od października do czerwca roku szkolnego 2017/2018 uczniowie z klasy 2c o profilu biologiczno-chemicznym raz w miesiącu poszerzają swoje zainteresowania przedmiotami kierunkowymi poprzez udział w warsztatach laboratoryjnych, organizowanych w ramach kolejnej edycji programu dla licealistów „Ciekawa biochemia”.
Gościliśmy Biskupa Legnickiego
W dniu 29.11.2017 r. w auli szkolnej naszego Liceum odbył się wykład otwarty JE ks. bp. prof. dr. hab. Zbigniewa Kiernikowskiego – Biskupa Legnickiego z cyklu „Wiara i życie”
Mistrzowie Legnicy w siatkówce
W dniu 27.11.2017 r. w sali V LO w Legnicy odbył się finał Licealiady w piłce siatkowej chłopców.
Konkurs Filozofii Klasycznej
Organizatorzy Konkursu Filozofii Klasycznej ogłosili listę uczniów, którzy zakwalifikowali się do etapu okręgowego.
Nasz chemik na olimpiadzie
W dniu 25.11.2017 r. w salach audytoryjnych Wydziału Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego odbył się etap okręgowy LXIV Olimpiady Chemicznej.