Mistrzynie Legnicy w szczypiorniaku
W dniu 26.01.2017 r. zakończyły się rozgrywki Licealiady Miasta Legnicy w piłce ręcznej. Nasze dziewczęta zdobyły tytuł Mistrzyń Legnicy. W najważniejszych meczach pokonały II LO i VII LO.
Kolejne spotkanie z Szekspirem
W dniu 26 stycznia 2017 r. uczniowie czterech klas naszego liceum – I A, I C, II B i II C - udali się na wycieczkę do wrocławskiego „Multikina”. Obejrzeli tam retransmisję komedii Williama Shakespeare'a pt. „Jak wam się podoba”.
Programowanie na drugim końcu Polski
Siedmioro uczniów naszego Liceum wzięło udział w XIV już edycji obozu informatycznego ILOCamp w Serwach, koło Augustowa.
Zapraszamy na drugą edycję LIZAK-a!
Dnia 28.01.2017 r. o godzinie 9:00 w I Liceum Ogólnokształcącym w Legnicy rozpocznie się konkurs programistyczny „LIZAK” czyli Legnickie Informatyczne Zawody Algorytmiczno-Kombinatoryczne.
Młodzież wybrała nowe władze
W dniu 24 stycznia 2017 r. w naszej szkole odbyły się wybory do Prezydium Parlamentu Uczniowskiego.
Nasi najlepsi matematycy
Mamy wyniki I etapu Olimpiady Matematycznej!
Edukacja teatralna – „Konferencja ptaków”
W dniu 24 stycznia 2017 r. uczniowie dwóch klas - I B i I E obejrzeli w Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy spektakl „Konferencja ptaków”.
Podziękowania i wyrazy uznania od TPD
Prezes Zarządu Oddziału Miejskiego TPD w Legnicy podziękował Kołu Przyjaciół Dzieci przy naszej szkole za wsparcie akcji charytatywnej.
Nasi absolwenci lubią Politechnikę Wrocławską
W dniu 24 stycznia 2017 r. uczniowie klasy 3a matematyczno-informatycznej i 3d matematyczno-fizycznej spotkali się z Dziekanem Wydziału Techniczno-Przyrodniczego i Dyrektorem Zamiejscowego Ośrodka Dydaktycznego Politechniki Wrocławskiej w Legnicy - prof. dr hab. inż. Andrzejem Kaźmierczakiem oraz przedstawicielami PW.
Kwalifikacja do zawodów centralnych
Uczennica klasy III B - Maria Gomoliszek - awansowała do zawodów centralnych Olimpiady Wiedzy Historycznej. Zawody okręgowe odbyły się 21.01.2017 r. w XII LO we Wrocławiu.