Ołtarz przed naszym Liceum
W dniu 15.06.2017 r. podczas uroczystości Bożego Ciała przy drzwiach do dawnego kościoła benedyktynek pw. św. Maurycego, który jest obecnie częścią zespołu budynków naszej szkoły, został ustawiony ołtarz.
Akcja charytatywna I E
W dniu 14 czerwca 2017 r. uczniowie klasy I E o profilu przyrodniczym z edukacją prozdrowotną zorganizowali kiermasz ciast. Zebrane podczas akcji środki pieniężne zostały przeznaczone na cel charytatywny.
Gala Olimpijczyków z Dolnego Śląska
W dniu 14.06.2017 r. Dolnośląski Kurator Oświaty Roman Kowalczyk i Dolnośląski Wicekurator Oświaty Janusz Wrzal wręczyli dyplomy i gratulacje laureatom ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych, tematycznych i interdyscyplinarnych oraz mistrzom Polski w różnych dyscyplinach sportowych w roku szkolnym 2016/2017.
„Jak przygoda to tylko w Warszawie... „ czyli I B w stolicy
W dniach od 11 do 13 czerwca  r. klasa I B, pod opieką pani Joanny Piskorskiej-Gomoliszek i pani Bogusławy Haratym, uczestniczyła w wycieczce szkolnej do Warszawy.
Wyjadą na finał Bubble Cup do Belgradu
W kwietniu i maju 2017 r. odbyły się eliminacje do konkursu programistycznego Bubble Cup 10 (skierowanego głównie do studentów).
Szkolenie Alfa - zagrożenie terroryzmem
W dniu 9 czerwca 2017 r. uczniowie klas pierwszych i drugich wzięli udział w szkoleniu Alfa - zagrożenie terroryzmem.
Wyniki Konkursu Fizycznego „EUREKA”
Rozstrzygnięty został Ogólnopolski Konkurs Fizyczny „EUREKA”, który odbył się 8 marca 2017 r.
Nasza szkoła ma I miejsce w sporcie!
W dniu 8 czerwca 2017 r. Wiceprezydent Miasta Legnicy Dorota Purgal oraz Wicedyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Zbigniew Rutka spotkali się w Ratuszu z przedstawicielami Zarządu Legnickiego Szkolnego Związku Sportowego oraz dyrektorami i nauczycielami wychowania fizycznego tych szkół, które odniosły największe sukcesy w sportowym współzawodnictwie uczniów w roku szkolnym 2016/2017.
Dziękujemy za udział w XII Festiwalu Plażowych Gier Zespołowych
W dniu 06.06.2017 r. odbył się XII Festiwal Plażowych Gier Zespołowych na Kormoranie, w którym wzięli udział gimnazjaliści z następujących szkół legnickich:
Zaproszenie - Kormoran Beach Party 2017
Prezes Zarządu Uczniowskiego Klubu Sportowego przy I LO w Legnicy ma przyjemność zaprosić gimnazjalistów oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych wraz z opiekunami na XII Festiwal Plażowych Gier Zespołowych „Kormoran Beach Party - Legnica 2017”!