Spotkanie legniczan w auli na temat czystego powietrza

W dniu 9 października 2018 r. w auli szkolnej odbyło się spotkanie, które poświęcone było zapoznaniu legniczan z programem Czyste Powietrze.

XVI Matematyczny Marsz na Orientację

W dniu 07.10.2018 r. reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w XVI Wrocławskim Matematycznym Marszu na Orientację, który odbył się w Parku Grabiszyńskim

Historyczne V miejsce naszego Liceum w sztafetach w Olszynie

W dniu 10 października 2018 r. SZS Dolny Śląsk zorganizował w Olszynie Lubańskiej Finał Wojewódzki w Sztafetowych Biegach Przełajowych.

Dzień Techniki i Motoryzacji podczas DFN

W dniu 28 września 2018 r. klasy I A matematyczno-informatyczna oraz II D matematyczna z edukacją architektoniczną uczestniczyły w XXI Dolnośląskim Festiwalu Nauki na Politechnice Wrocławskiej w Legnicy.

I Gala Wolontariatu #TEAM Legnica

W dniu 5 października 2018 r. w Sali Maneżowej Akademii Rycerskiej w Legnicy odbyła się I Gala Wolontariatu #TEAM Legnica, tj. spotkanie wszystkich, którzy angażują się w działalność społeczną, charytatywną i wolontariacką, albo też rozważają podjęcie takiej szlachetnej działalności.

Klasa I E na Konferencji Gospodarka Odpadami Komunalnymi

W dniu 9 października 2018 r. klasa I E wzięła udział w Konferencji Gospodarka Odpadami Komunalnymi Legnica Smart City 2018, która odbyła się w Hotelu Qubus w Legnicy.

Jesteśmy na podium w Sztafetowych Biegach Przełajowych

W dniu 04.10.2018 r. odbyły się Sztafetowe Biegi Przełajowe. Nasze biegaczki obroniły tytuł mistrzowski. Dzięki zwycięstwu drużyna awansowała do Finału Wojewódzkiego, który odbędzie się 10 października 2018 r. w Olszynie.

Spotkanie z Waldemarem Krzystkiem – znakomitym reżyserem, absolwentem szkoły

W dniu 6 października 2018 r. w Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej odbyło się spotkanie z Waldemarem Krzystkiem, które zakończyło legnicką odsłonę Filmowego Festiwalu Wolności, organizowanego przez Urząd Marszałkowski.

Mistrzyni Taekwon-Do

Monika Kowalczyk jest uczennicą klasy I A matematyczno-informatycznej oraz zawodniczką Legnickiego Klubu Taekwon-Do.

Edukacja teatralna – „Zabijanie Gomułki”

W dniu 5 października 2018 r. klasy 2a, 2c, 2d, 2e oglądały w Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy spektakl „Zabijanie Gomułki” według powieści „Tysiąc spokojnych miast” Jerzego Pilcha, w adaptacji Roberta Urbańskiego.