IX miejsce w Polsce szachistów z naszej szkoły!
W dniach 23-26.05.2018 r. czterech najlepszych szachistów reprezentowało Liceum i Legnicę podczas Ogólnopolskich Mistrzostw Szkół w Szachach, które odbyły się w Pokrzywnej.
Sukcesy w piłce siatkowej plażowej
W dniu 24.05.2018 r. odbyły się Mistrzostwa Legnicy Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce siatkowej plażowej.
Certyfikaty za udział w projekcie edukacyjnym
Uczniowie z klasy I A otrzymali Certyfikaty za udział w projekcie edukacyjnym z obszaru Smart City „ZRÓB SWÓJ START-UP II” pod patronatem Prezydenta Legnicy Tadeusza Krzakowskiego.
Kamila Radną VI kadencji MRM w Legnicy
Ukonstytuowała się nowa Młodzieżowa Rada Miejska w Legnicy. Na sesji, która odbyła się 21.05.2018 r. młodzi radni złożyli ślubowanie i wybrali Prezydium.
Konkurs Fizyczny „EUREKA”
W tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego „EUREKA” najlepszy wynik w naszej szkole uzyskał Aleksander Pogoda z klasy I A.
Szkoła w Chmurze Microsoft
Miło jest nam zakomunikować, że Dyrektor ds. Edukacji Microsoft Polska oraz Manager Programu Microsoft dla Edukacji Microsoft Polska przekazały dyrekcji, kadrze pedagogicznej i uczniom naszego Liceum certyfikat oraz list gratulacyjny. Zostaliśmy wyróżnieni jako SZKOŁA W CHMURZE MICROSOFT.
IV Dolnośląskie Dni Pionierów Osadnictwa
W dniach od 10-13 maja 2018 r. na Zamku Piastowskim w Legnicy odbywały się IV Dolnośląskie Dni Pionierów Osadnictwa na Ziemiach Odzyskanych.
Sukces Piotra w Pucharze Polski
Piotr Jóźwiak z klasy II A uczestniczył w dniach 10-13.05.2018 r. w II Rundzie Pucharu Polski w Bydgoszczy. Uczeń zajął III miejsce w konkurencji pistolet dowolny 60.
Podziękowanie Ani za wolontariat
Anna Karykowska – nasza uzdolniona szachistka z klasy II A matematyczno-informatycznej – otrzymała podziękowanie za sędziowanie oraz pomoc w organizacji Międzyszkolnego Turnieju Szachowego w Szkole Podstawowej Nr 10 w Legnicy.
Zakwitły kasztany, maturzyści przystąpili do egzaminów
W dniu 4 maja 2018 r. o godzinie 9.00 rozpoczęła się w auli szkolnej część podstawowa egzaminu maturalnego z języka polskiego.