Walczą „O Diamentowy Indeks AGH”

Ogólnopolska Olimpiada pod nazwą „O Diamentowy Indeks AGH” realizowana jest w trzech etapach w zakresie pięciu przedmiotów. Jednym z nich jest matematyka. Uczniowie klasy 3a - Manuela Markowska, Piotr Stokłosa, Przemysław Hoszowski - wzięli w niej udział i zakwalifikowali się do drugiego etapu, który odbędzie się 3 lutego w Nowej Soli.

„Wielka Sowa” trafiła do klasy II A

W dniu 18 stycznia 2019 r. odbyło się podsumowanie I semestru roku szkolnego 2018/2019 i rozstrzygnięcie rywalizacji klas o „Wielką Sowę”.

Młodzież wybrała nowe władze

W dniu 16 stycznia 2019 r. w naszej szkole odbyły się wybory do Prezydium Parlamentu Uczniowskiego.

Piłkarki z tytułem Mistrzyń Legnicy

W finale Licealiady Miasta Legnicy w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt, który rozegrany został 16.01.2019 r. w hali sportowej ZSTiO, nasze uczennice po roku przerwy odzyskały tytuł Mistrzyń. W półfinale pokonały 3:1 V LO, a w finale 2:0 faworyta zawodów - Zespół Szkół Budowlanych.

Piękny bal studniówkowy już za nami
Scenariusz 100-dniówki z 12 stycznia 2019 r.
Trzecia część tryptyku

„Meandrująca rzeka” to trzecia część tryptyku, która została wykonana przez uczniów. Obraz przekazali szkole tegoroczni maturzyści podczas 100-dniówki, która odbyła się w dniu 12.01.2019 r.

Gniewomir  zakwalifikował się do Olimpiady Lingwistyki Matematycznej

Gniewomir Gaudyn – uczeń klasy III A matematyczno-informatycznej – zakwalifikował się do zawodów okręgowych Olimpiady Lingwistyki Matematycznej.

Nowe wydawnictwo w bibliotece szkolnej

Szkoła otrzymała prezent od Ministerstwa Edukacji Narodowej w postaci nowego wydawnictwa, tj. „Kwartalnika Kulturalnego NAPIS”, którego redaktorem naczelnym jest dr Józef Maria Ruszar oraz prof. dr hab. Piotr Müldner-Nieckowski z UKSW.

Kwalifikacje do okręgu Olimpiady Wiedzy o Rodzinie

Koordynator okręgowy Olimpiady Wiedzy o Rodzinie poinformował szkołę o zakwalifikowaniu do II etapu dwóch uczennic z klasy III A naszej szkoły:

1. Anny Karykowskiej
  2. Barbary Moczulskiej.
Awans do okręgowej Olimpiady Języka Rosyjskiego

Dwóch uczniów z naszej szkoły zostało zakwalifikowanych do II etapu Olimpiady Języka Rosyjskiego:

1. Illya Dorfler z klasy I C
  2. Marianna Kopyshchyk z klasy II D.