Wystawa ikon i obrazów w czytelni

W czytelni szkolnej można obejrzeć wystawę plastyczną związaną tematycznie ze Świętami Bożego Narodzenia.

„GÓRA GROSZA”

„GÓRA GROSZA”

Już po raz 19 w szkołach i przedszkolach w całym kraju rozpoczęło się długo oczekiwane wydarzenie! Wielka akcja zbierania monet pod nazwą "Góra Grosza" organizowana przez Towarzystwo Nasz Dom. Zebrane monety pozwalają na realną pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną i przebywającym w rodzinach zastępczych, rodzinnych domach dziecka, domach dla dzieci oraz innych formach opieki.

Gniewomir Stypendystą Prezesa Rady Ministrów

W dniu 10 grudnia 2018 r. w Auli Jana Pawła II Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu odbyła się uroczystość uhonorowania najlepszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych Dolnego Śląska nagrodzonych w roku szkolnym 2018/2019 stypendium Prezesa Rady Ministrów.

Głosuj na Annę!

Głosuj na Annę!

Anna Karykowska z klasy III A matematyczno-informatycznej to znakomita szachistka. Wielokrotnie reprezentowała szkołę.

Podziękowanie za Szlachetną Paczkę
Szkoła otrzymała podziękowanie od wolontariuszy Szlachetnej Paczki.
Szlachetna Paczka 2018

W pierwszym tygodniu grudnia nasza szkoła ponownie wsparła ogólnopolską akcję „Szlachetna Paczka”. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu wszystkich klas byliśmy w stanie pomóc aż dwóm rodzinom.

Dzień Dawcy Komórek Macierzystych Szpiku w I LO

11 grudnia 2018 r. I LO dołączyło do ogólnopolskiej akcji Fundacji DKMS „Komórkomania”. Pełnoletni uczniowie naszej szkoły mogli zostać potencjalnymi dawcami komórek macierzystych szpiku, rejestrując się w punkcie informacyjnym na terenie szkoły. Akcja prowadzona była przez koordynatorów Fundacji w godzinach 9.00-13.30.

Konferencja TST i SSA w Zielonej Górze

W dniach od 6-8 grudnia 2018 r. w Zielonej Górze odbyła się konferencja dyrektorów Towarzystwa Szkół Twórczych (I LO należy od 1992 r.) i Stowarzyszenia Szkół Aktywnych, w której uczestniczyła pani dyrektor Halina Tamioła.

Pojadą na zawody okręgowe Olimpiady Języka Angielskiego

Katarzyna Poleszczuk z klasy III D i Mateusz Nadzieja z II A to uczniowie zakwalifikowany do zawodów okręgowych Olimpiady Języka Angielskiego.

Mikołajki w Dreźnie

W dniu 6 grudnia 2018 r. klasy I B i II A uczestniczyły w wycieczce do Drezna – stolicy Saksonii.