Zjazd Towarzystwa Szkół Twórczych
W dniach od 7 do 9 grudnia 2017 r. pani dyrektor Halina Tamioła uczestniczyła w Konferencji Towarzystwa Szkół Twórczych, która odbyła się w Częstochowie.
Akcja Szlachetna Paczka 2017
„Data: 9 grudnia 2017 r. Godzina: 11:00. Pod wejście do magazynu Szlachetnej Paczki w Legnicy podjeżdża furgonetka wypełniona pudełkami. Kierowca wraz z przedstawicielem I LO w Legnicy nerwowo rozglądają się dookoła.
Kolejny sukces naszych szachistów
W dniu 08.12.2017 r. w Chojnowie odbyły się Mistrzostwa Strefy Legnickiej w szachach drużynowych.
Michał Kosmecki laureatem „Orła Dolnośląskiego”
W dniu 7 grudnia 2017 r. w Centrum Kultury Agora we Wrocławiu odbyła się V Finałowa Gala wręczenia Nagrody Dolnośląskiego Kuratora Oświaty "Orzeł Dolnośląski" dla wybitnego ucznia szkoły ponadgimnazjalnej województwa dolnośląskiego.

Czekając na wdech

08.12.2017

Czekając na wdech
W dniu 7 grudnia 2017 r. klasa II C o profilu biologiczno-chemicznym - po raz kolejny w tym roku szkolnym - poszerzała swoją wiedzę z zakresu anatomii człowieka na specjalistycznych warsztatach anatomicznych. Tym razem zostały one przeprowadzone na terenie naszej szkoły przez firmę IQuest.
Molekularne podstawy życia – DNA
W dniu 7 grudnia 2017 r. klasy I C o profilu biologiczno-chemicznym z edukacją medyczną oraz II E - przyrodnicza wzięły udział w warsztatach biochemicznych, które kolejny raz zostały przeprowadzone na terenie naszej szkoły przez pracowników dydaktycznych firmy edukacyjnej IQuest.
„Amadeusz” na Mikołajki
W dniu 06.12.2017 r. uczniowie wszystkich klas I i II obejrzeli „Amadeusza” – spektakl teatralny z cyklu „Helios na scenie”.
Z wizytą w Microsoft Polska
W dniu 6 grudnia 2017 r. gościliśmy w siedzibie polskiego oddziału Microsoft. Znaleźliśmy się w gronie 5 szkół zaproszonych na spotkanie z pracownikami firmy właśnie w Mikołajki.
Nasz szkolny Mikołaj
Mikołaj przybył do naszej szkoły wczesnym rankiem. Były cukierki i dużo dobrej zabawy.
„Pomocna dłoń” naszej uczennicy
W dniu 5 grudnia 2017 r. obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Z tej okazji Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Legnicy uhonorowało najaktywniejszych działaczy.