Jakub wygrał konkurs „Dla Niepodległej. Polska 1918-2018”

W dniu 08.11.2018 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 4 im. Bohdana Ihora Antonycza w Legnicy odbył się konkurs historyczny „Dla Niepodległej. Polska 1918 - 2018.”

Mateusz Materek otrzymał nominację

Dolnośląskie Kuratorium Oświaty dokonało wyboru laureatów do nagrody Kuratora Oświaty – „Orzeł Dolnośląski 2018”.

Mamy "Ławkę Miedzi"

W dniu 6 listopada 2018 r. nasza szkoła miała przyjemność gościć reprezentantów klubu piłki nożnej MKS Miedź Legnica. Wizyta związana była z odsłonięciem „Ławki Miedzi”, ufundowanej przez klub na cześć historycznego awansu legnickiej drużyny do Ekstraklasy.

Filmy do biblioteki szkolnej

Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego – przekazał szkole kolejne filmy dokumentalne, które zostały zrealizowane dzięki współpracy z TVP 3 Wrocław.

„Upoluj swoją książkę”

W listopadzie ruszyła kolejna edycja projektu „Upoluj swoją książkę”, nad którym Honorowy Patronat objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej.

V miejsce I LO we współzawodnictwie sportowym na Dolnym Ślasku

W dniu 30 października 2018 r. odbyło się spotkanie młodzieżowych szefów szkolnych sekcji sportowych oraz nauczycieli wychowania fizycznego z dyrektorem szkoły.

172 uczniów na półmetku 2018

W dniu 27.10.2018 r. w sali Hotelu Milenium przy ul. Chojnowskiej w Legnicy odbył się półmetek klas drugich.

I znów uczta duchowa w „Capitolu"

19 października uczniowie klas humanistycznych naszego Liceum obejrzeli w Teatrze Muzycznym „Capitol” we Wrocławiu najnowszy, ale już uznany przez pierwszych widzów i recenzentów za znakomity, spektakl – „Blaszany bębenek”, zrealizowany na podstawie głośnej powieści niemieckiego noblisty G. Grassa. Podziw wzbudził, jak zawsze, świetny warsztat aktorski i przede wszystkim pomysł reżysera (Wojciech Kościelniak), który zaproponował bardzo sugestywny sposób adaptacji wielowątkowego, metaforycznego tekstu.

„Teki edukacyjne IPN”

Instytut Pamięci Narodowej przekazał szkole kolejne materiały, które wzbogacą zbiory biblioteki szkolnej.

Maturzyści z III D na obozie matematycznym

W dniach 25-27.10.2018 r. klasa III D przebywała na obozie matematycznym zorganizowanym przez wychowawcę - pana Zbigniewa Masłowskiego.