List gratulacyjny od Prezydenta Miasta

Nasze Liceum otrzymało list gratulacyjny od Prezydenta Miasta w związku z otrzymaniem stypendium „zDolny Śląsk” przez trzech uczniów:

1. Annę Łucką – III E – stypendium artystyczne
  2. Krzysztofa Łukasiewicza – II A – stypendium sportowe
  3. Mateusza Materka – III A – stypendium za działalność społeczną.

Ciekawa biochemia

17.12.2018

Ciekawa biochemia

Od października do czerwca roku szkolnego 2018/2019 uczniowie z klasy I C i II C o profilu biologiczno-chemicznym z rozszerzoną edukacją medyczną uczestniczą w warsztatach laboratoryjnych, organizowanych przez Wydział Biotechnologii Uniwersytetu Wrocławskiego w ramach kolejnej edycji programu dla licealistów „Ciekawa biochemia”. Zajęcia odbywają się w Kompleksie Edukacyjno-Badawczym Wydziału Biotechnologii na terenie Kampusu Grunwaldzkiego we Wrocławiu.

Kwalifikacje do etapu okręgowego z języka niemieckiego
Bardzo nam miło poinformować, że do etapu okręgowego tegorocznej Olimpiady Języka Niemieckiego zakwalifikowali się następujący uczniowie z naszej szkoły:
„Festiwal Plażowych Gier Zespołowych” zajął VII miejsce w Polsce

W dniach 7-9 grudnia czteroosobowa delegacja Uczniowskiego Klubu Sportowego przy I LO w Legnicy wzięła udział w podsumowaniu pracy Krajowego Zrzeszenia LZS za 2018 r., które odbyło się w Uniejowie (woj. łódzkie).

I LO Mistrzem Dolnego Śląska w unihokeju dziewcząt

Po raz pierwszy w historii rozegrany został na Dolnym Śląsku finał Licealiady Młodzieży w unihokeju. Wydarzenie to miało miejsce 05.12.2018 r. w hali MCS we Wrocławiu, a wzięło w nim udział 5 zespołów dziewcząt i 5 zespołów chłopców. Pierwszymi Mistrzami Dolnego Śląska zostały dziewczęta z naszego Liceum.

Wyróżnienie za programowanie zespołowe

W dniu 13.12.2018 r. szkoła otrzymała statuetkę, jako wyróżnienie w kategorii szkół średnich podczas Akademickich Mistrzostw Polski w Programowaniu Zespołowym.

Rok Praw Kobiet i film „Boski porządek”

W dniu 13.12.2018 r. klasy humanistyczne z edukacją medialną i prawną – I B i II B – udały się do kina „Piast” na bezpłatny pokaz filmu „Boski porządek” w reżyserii Petra Biondina Volpe (Szwajcaria, 2018).

Nasza szkoła gościła uczniów zainteresowanych historią

W dniu 13.12.2018 r. w auli odbyły się zawody międzyszkolne Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1921-1956. Od Traktatu Ryskiego do Żołnierzy Niezłomnych” dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1939-1948 w walce o wolną Polskę” dla uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Wystawa ikon i obrazów w czytelni

W czytelni szkolnej można obejrzeć wystawę plastyczną związaną tematycznie ze Świętami Bożego Narodzenia.

„GÓRA GROSZA”

„GÓRA GROSZA”

Już po raz 19 w szkołach i przedszkolach w całym kraju rozpoczęło się długo oczekiwane wydarzenie! Wielka akcja zbierania monet pod nazwą "Góra Grosza" organizowana przez Towarzystwo Nasz Dom. Zebrane monety pozwalają na realną pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną i przebywającym w rodzinach zastępczych, rodzinnych domach dziecka, domach dla dzieci oraz innych formach opieki.