„Pomocna dłoń” naszej uczennicy
W dniu 5 grudnia 2017 r. obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Z tej okazji Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Legnicy uhonorowało najaktywniejszych działaczy.
Siatkarze u pani dyrektor
W dniu 04.12.2017 r. Mistrzowie Legnicy w siatkówce zostali zaproszeni przez panią dyrektor Halinę Tamiołę.
Michał Kosmecki w Szwajcarii
W dniach od 27.11-02.12.2017 r. Michał Kosmecki – uczeń z klasy III C - przebywał w Szwajcarii. Uczestniczył w projekcie edukacyjno-naukowym, który daje młodzieży szansę poznania niemieckojęzycznej i francuskojęzycznej części tego kraju.
8 uczniów w etapie okręgowym OI
W dniu 2 grudnia 2017 r. Komitet Główny postanowił zakwalifikować do etapu okręgowego XXV Olimpiady Informatycznej następujących uczniów z naszej szkoły:

4 Bieg Mikołajkowy

03.12.2017

4 Bieg Mikołajkowy
Nasza szkoła otrzymała podziękowanie za wsparcie i pomoc przy organizacji „4 Biegu Mikołajkowego”.
Tajniki anatomii człowieka
W dniu 02.12.2017 r. uczniowie z klas 2c i 3c o profilu biologiczno-chemicznym uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych w Muzeum Anatomii Zakładu Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu.
Konkurs Historyczny - „Pierwsze lata niepodległości”
W dniu 30.11.2017 r. w naszej szkole odbył się Konkurs Historyczny – „Pierwsze lata niepodległości”, w którym wystąpiły 3-osobowe reprezentacje z klas pierwszych.
Adam przed dużym wyzwaniem
Komitet Okręgowy Olimpiady Języka Niemieckiego we Wrocławiu poinformował Liceum, że do drugiego etapu zakwalifikował się Adam Polanowski z klasy III E.

Warto pomagać

Warto pomagać
Społeczność szkolna naszego Liceum otrzymała podziękowania za udział w akcji „Opatrunek na ratunek”.
Edukacja teatralna – „Biesy”
W dniu 30.11.2017 r. klasy humanistyczne – II B i III B – obejrzały w Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej spektakl „Biesy” według Fiodora Dostojewskiego.