Brawa dla badmintonistów

16 listopada 2018 r. w Salezjańskim Gimnazjum w Lubinie odbyły się półfinały wojewódzkie Licealiady w badmintonie drużynowym.

Byliśmy w Anglii i Kornwalii

3 listopada 2018 r. uczniowie naszej szkoły, pod czujnym okiem panów Piotra Widziewicza i Krzysztofa Waszkiewicza, wyjechali na wycieczkę do Anglii, m.in. do Londynu i Kornwalii.

Spektakl  dla uczczenia naszej Niepodległości

9 listopada 2018 r. klasa II B trzykrotnie (!), dla 500 widzów!, zagrała długi, trwający 50 minut, spektakl, który stał się szczególną formą akademii zorganizowanej dla uczczenia 100-lecia naszej Niepodległości.

Polonez dla Niepodległej na Rynku

W dniu 09.11.2018 r. uczniowie klas maturalnych naszego Liceum wzięli udział w „Legnickim Polonezie na Sto Par”, który zainaugurował miejskie obchody Święta Niepodległości.

„Rekord dla Niepodległej” pobity!

W dniu 09.11.2018 r. młodzież naszego Liceum wraz z nauczycielami zaśpiewała na wewnętrznym dziedzińcu szkolnym hymn narodowy. W ten sposób włączyliśmy się do akcji „Rekord dla Niepodległej”.

Konkurs Historyczny "Pierwsze lata niepodległości"

W dniu 09.11.2018 r. w naszej szkole odbył się Konkurs Historyczny „Pierwsze lata niepodległości”, w którym wystąpiły 3-osobowe reprezentacje z klas pierwszych.

Obóz informatyczny w Pokrzywnej

W dniach 3–8 listopada 2018 r. odbył się obóz informatyczny pod pa­tro­na­tem naukowym Instytutu Informatyki UWr. Młodzież prze­by­wała w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym w Pokrzywnej w wo­je­wódz­twie opolskim.

15. Legnickie Dyktando

Ponad 130 osób wzięło udział w 15. Legnickim Dyktandzie, które odbyło się w SP-16 w dniu 08.11.2018 r. Tym razem teksty dotyczyły niepodległości.

Certyfikat dla naszej szkoły

Otrzymaliśmy Certyfikat „Szkoły Promującej Honorowe Oddawanie Krwi”. Dziękujemy maturzystom za udział w akcji!

Odpowiedzialne decyzje klas pierwszych

W dniach 11.10-08.11.2018 r. uczniowie klas pierwszych naszego Liceum tradycyjnie już uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych „Odpowiedzialne decyzje. Profilaktyka HIV/AIDS”.