Nasz najlepszy chemik pojedzie na zawody centralne
Marcin Wawrzyniak – uczeń klasy III C o profilu biologiczno-chemicznym - został zakwalifikowany do zawodów centralnych Olimpiady Chemicznej.

Ferie w Zakopanem

18.02.2017

Ferie w Zakopanem
Podczas ferii zimowych uczniowie naszego Liceum mieli okazję zwiedzić Zakopane oraz Kraków.
„Brzechwa dla dorosłych”
W dniu 10.02.2017 r. w Młodzieżowym Centrum Kultury w Legnicy odbyło się przedstawienie Grupy Teatralnej ZONK pt. „Brzechwa dla dorosłych”. Uczestniczyły w nim cztery klasy – I B, I E, II A i II C – pod opieką pani dyrektor Haliny Tamioły i pani Elżbiety Czornak.
VIII Legnickie Prezentacje Edukacyjne
W dniu 8 lutego 2017 r. w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej odbyły się VIII Legnickie Prezentacje Edukacyjne.
Poznajemy tajniki biotechnologii i antropogenezy
W dniu 9 lutego 2017 r. uczniowie klasy 3c o profilu biologiczno-chemicznym poszerzali swoją wiedzę z biotechnologii i ewolucji człowieka.
„Wielka Sowa” trafiła do klasy III A
W dniu 9 lutego 2017 r. odbyło się podsumowanie I semestru roku szkolnego 2016/2017 i rozstrzygnięcie rywalizacji klas o „Wielką Sowę”.
Nasi przedstawiciele
Podczas podsumowania I semestru roku szkolnego 2016/2017 w dniu 9 lutego 2017 r. został oficjalnie przedstawiony nowy skład Parlamentu Uczniowskiego.
Podziwiali Salę Królewską
W dniu 1 lutego 2017 r. klasa 1 D matematyczna z edukacją architektoniczną – w ramach przedmiotu podstawy architektury - odwiedziła Salę Królewską w Akademii Rycerskiej.

Spotkanie z autorem

09.02.2017

Spotkanie z autorem
W dniu 9 lutego 2017 r. w czytelni Legnickiej Biblioteki Publicznej odbyło się spotkanie z autorem książki „Sztandary ziemi legnickiej (1945-2016)” - panem Czesławem Kowalakiem, w którym uczestniczyła reprezentacja naszej szkoły wraz z panią dyrektor.
Olimpiada Wiedzy o św. Maksymilianie
W dniu 7 lutego 2017 r. w naszej szkole odbył się szkolny etap XI Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie.