Molekularne podstawy życia – DNA
W dniu 7 grudnia 2017 r. klasy I C o profilu biologiczno-chemicznym z edukacją medyczną oraz II E - przyrodnicza wzięły udział w warsztatach biochemicznych, które kolejny raz zostały przeprowadzone na terenie naszej szkoły przez pracowników dydaktycznych firmy edukacyjnej IQuest.
„Amadeusz” na Mikołajki
W dniu 06.12.2017 r. uczniowie wszystkich klas I i II obejrzeli „Amadeusza” – spektakl teatralny z cyklu „Helios na scenie”.
Z wizytą w Microsoft Polska
W dniu 6 grudnia 2017 r. gościliśmy w siedzibie polskiego oddziału Microsoft. Znaleźliśmy się w gronie 5 szkół zaproszonych na spotkanie z pracownikami firmy właśnie w Mikołajki.
Nasz szkolny Mikołaj
Mikołaj przybył do naszej szkoły wczesnym rankiem. Były cukierki i dużo dobrej zabawy.
„Pomocna dłoń” naszej uczennicy
W dniu 5 grudnia 2017 r. obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Z tej okazji Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Legnicy uhonorowało najaktywniejszych działaczy.
Siatkarze u pani dyrektor
W dniu 04.12.2017 r. Mistrzowie Legnicy w siatkówce zostali zaproszeni przez panią dyrektor Halinę Tamiołę.
Michał Kosmecki w Szwajcarii
W dniach od 27.11-02.12.2017 r. Michał Kosmecki – uczeń z klasy III C - przebywał w Szwajcarii. Uczestniczył w projekcie edukacyjno-naukowym, który daje młodzieży szansę poznania niemieckojęzycznej i francuskojęzycznej części tego kraju.
8 uczniów w etapie okręgowym OI
W dniu 2 grudnia 2017 r. Komitet Główny postanowił zakwalifikować do etapu okręgowego XXV Olimpiady Informatycznej następujących uczniów z naszej szkoły:

4 Bieg Mikołajkowy

03.12.2017

4 Bieg Mikołajkowy
Nasza szkoła otrzymała podziękowanie za wsparcie i pomoc przy organizacji „4 Biegu Mikołajkowego”.
Tajniki anatomii człowieka
W dniu 02.12.2017 r. uczniowie z klas 2c i 3c o profilu biologiczno-chemicznym uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych w Muzeum Anatomii Zakładu Medycyny Sądowej Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu.