Piłkarki ręczne obroniły tytuł mistrzyń Legnicy
W dniach 14-15.02.2018 r. odbyły się zawody Licealiady Miasta Legnica w piłce ręcznej dziewcząt.
Przed Michałem etap centralny olimpiady
Michał Kosmecki – maturzysta z klasy III C o profilu biologiczno-chemicznym - został zakwalifikowany do zawodów centralnych XLI Olimpiady Języka Francuskiego.
I LO „Skuteczną Szkołą”
Nasza szkoła otrzymała list gratulacyjny od Redaktora Naczelnego Wydawnictwa „Operon”.
Mateusz w etapie okręgowym Olimpiady Przedsiębiorczości
Komitet Okręgowy Olimpiady Przedsiębiorczości działający przy Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu zawiadomił szkołę o zakwalifikowaniu do udziału w eliminacjach okręgowych XIII edycji Olimpiady Przedsiębiorczości Mateusza Leśniary - maturzysty z klasy III E.
Nasi szkolni pływacy na I i II miejscu
W dniu 12.02.2018 r. w Chojnowie odbył się finał strefy legnickiej Licealiady Młodzieży w pływaniu. Reprezentacja dziewcząt zdobyła I miejsce, natomiast drużyna chłopców II miejsce.
Prezentacja strojów
W dniu 8 lutego 2018 r. zawodnicy szkolnej drużyny korfballa podczas treningu otrzymali od Prezesa Legnickiego Klubu Korfballa UKS UECO'87 Legnica - Adama Juniszewskiego - nowe stroje znanego polskiego producenta odzieży sportowej firmy COLO. Zaprezentują się w nich podczas meczu, który zostanie rozegrany w najbliższy czwartek o godz.14.00 w hali sportowej przy ul. Radosnej w Legnicy.
Siedmioro uczniów w zawodach okręgowych Olimpiady Polonistycznej
Komitet Okręgowy Olimpiady Literatury i Języka Polskiego poinformował szkołę o zakwalifikowaniu do II etapu siedmiorga uczestników z naszej szkoły. Są to:
Spotkanie z redaktorem Piotrem Szubarczykiem
W dniu 09.02.2018 r. w auli szkolnej odbyło się spotkanie klasy II B i III B z red. Piotrem Szubarczykiem - historykiem i publicystą, pracownikiem IPN w Gdańsku.
Legnickie Prezentacje Edukacyjne
W dniu 7 lutego 2018 r. w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej odbyły się IX Legnickie Prezentacje Edukacyjne.
Edukacja teatralna – „Makbet”
W dniu 8 lutego 2018 r. klasy I A, I B, I C, I D i I E obejrzały w Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej spektakl „Makbet”.