226. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
W dniu 27 kwietnia 2017 r. uczniowie i nauczyciele naszego Liceum uczcili 226. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji klasa II B humanistyczna rozszerzoną edukacją prawną i medialną przygotowała uroczystą akademię.
XXI Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej
25 kwietnia 2017 r. w Legnicy odbył się diecezjalny etap XXI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej.
Pan Robert Wójcicki w „Portretach legniczan”
Towarzystwo Miłośników Legnicy PRO LEGNICA wydało książkę „Portrety legniczan”, której promocja odbyła się 25 kwietnia 2017 r. w Galerii Piastów.
Michał laureatem 46. Olimpiady Biologicznej
W dniach 21-24 kwietnia 2017 r. w Warszawie odbyły się zawody centralne 46. Olimpiady Biologicznej, w których uczestniczył Michał Kosmecki - uczeń z klasy II C o profilu biologiczno-chemicznym.
Tomasz pojedzie do Warszawy na finał OWE
W dniu 22.04.2017 r. odbył się etap okręgowy Olimpiady Wiedzy Ekologicznej we Wrocławiu.
Złoty medal Natalii w finale dolnośląskim biegów przełajowych
Natalia Karczewska - uczennica klasy humanistycznej II B - została Mistrzynią Dolnego Śląska LZS w Biegach Przełajowych. Zawody odbyły w miniony weekend w Bystrzycy Oławskiej.
Zdobyli diamentowe indeksy AGH
Miło nam poinformować, że dwaj tegoroczni maturzyści, którzy wcześniej zakwalifikowali się do zawodów III stopnia X edycji Ogólnopolskiej Olimpiady „O diamentowy Indeks AGH" – mają w kieszeni indeksy tej uczelni.
Wyróżnienia naszych recytatorów
W dniu 22 kwietnia 2017 r. w Caffe Modjeska w Legnicy odbył się etap rejonowy 62. Konkursu Recytatorskiego, w którym naszą szkołę reprezentowało dwóch licealistów z klasy II B.
Legniccy programiści znowu na szczycie
W dniu 21 kwietnia 2017 r. odbyły się IX Otwarte Mistrzostwa Opola w Programowaniu Zespołowym. Wzięło w nich udział 14 drużyn ze szkół ponadgimnazjalnych z Opola, Kędzierzyna-Koźla, Wrocławia, Legnicy i Głogowa oraz jedna drużyna reprezentująca Uniwersytet Wrocławski (poza konkursem).
Gimnazjaliści w „sieci”
21 kwietnia 2017 r. w naszej szkole odbył się Dzień Otwartych Drzwi pod hasłem „Sieć”, w trakcie którego gimnazjaliści mogli poznać swoich przyszłych nauczycieli, zobaczyć sale lekcyjne oraz poczuć atmosferę Liceum.