Absolwenci I LO ambasadorami Legnicy
W dniu 10.11.2017 r. Prezydent Miasta Legnicy Tadeusz Krzakowski nadał symboliczny tytuł ambasadora Legnicy aktorowi Tomaszowi Kotowi,który był jednym z gości przedpremierowego pokazu nowego filmu Łukasza Palkowskiego „Najlepszy” w kinie „Helios”.
Akademia z okazji 99 rocznicy Święta Niepodległości
W dniu 10 listopada 2017 r. klasa II B wraz z wychowawczynią panią Joanną Piskorską-Gomoliszek przygotowała akademię z okazji Święta Niepodległości obchodzonego 11 listopada.
Bieg Niepodległości w Legnicy
W dniu 10.11.2017 r. ponad trzystu biegaczy wystartowało w Biegu Niepodległości, zorganizowanym przez Ośrodek Sportu i Rekreacji.
Nasi uczniowie dobrze strzelają
W dniu 07.11.2017 r. odbyły się Międzyszkolne Zawody Strzeleckie z broni pneumatycznej pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Legnicy. W zawodach wystartowało 17 drużyn.
Upoluj swoją książkę w bibliotece szkolnej
Biblioteka szkolna przystępuje od 2 do 30 listopada 2017 r. do pierwszej edycji projektu „Upoluj swoją książkę", dzięki któremu uczniowie będą mogli zupełnie za darmo przeczytać 12 bestsellerowych e-booków i audiobooków. Honorowy Patronat nad projektem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Michał Kosmecki otrzymał nominację
Dolnośląskie Kuratorium Oświaty dokonało wyboru laureatów do nagrody Kuratora Oświaty – „Orzeł Dolnośląski 2017”.
Klasa I B pomaga dzieciom
W dniach 26 i 30 października 2017 r. uczniowie klasy I B zorganizowali kiermasz w ramach ogólnopolskiej akcji Grosz do Grosza. Wszystkie zebrane pieniądze zostały przekazane na obiady dla dzieci z ubogich rodzin. Działanie to jest częścią programu „Dzwonek na obiad”.
Wystawa plastyczna - ,,Lato minęło’’
W dniu 12 października klasa I E przyrodnicza z edukacją prozdrowotną przygotowała ekspozycję obrazów pt. „Lato minęło”.
Certyfikat za „Lepszą Szkołę”
Otrzymaliśmy certyfikat za udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Lepsza Szkoła”.
III A na ostatniej wycieczce
W dniach 24-27.10.2017 r. klasa 3A wraz z trzema uczniami z klasy 3 C była na wycieczce w Toruniu i Poznaniu. Uczestnicy wyjazdu zwiedzili także Biskupin, Gniezno i Międzyrzecz. Opiekunami wycieczki były pani Ewa Wojtyło i pani Barbara Obremska.