Pasjonaci historii

15.12.2016

Pasjonaci historii
To Ci uczniowie przeszli eliminacje i dostali się do następnego etapu OWH.
Teatr brytyjski na wielkim ekranie
15 grudnia 2016 r. uczniowie kilku klas pierwszych i drugich naszej szkoły, w ramach cyklu „Royal Shakespeare Company w Multikinie”, zasmakowali brytyjskiej gry aktorskiej, uczestnicząc w emisji sztuki Williama Szekspira pt. „Król Lear” we Wrocławiu.
Udział uczniów w projekcie „Zrób swój Start-up”
Pięciu uczniów z klasy III A matematyczno-informatycznej zakwalifikowało się, a w dniu 14.12.2016 r. wzięło udział w warsztatach „Zrób swój Start-up”. Projekt ten został objęty patronatem Prezydenta Miasta Legnicy.

Awans Patrycji

14.12.2016

Awans Patrycji
Patrycja Kościuk – maturzystka z klasy humanistycznej III B - awansowała do etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej.
Konferencja TST i SSA w Koszalinie
W dniach od 8-10 grudnia 2016 r. w Koszalinie odbyła się konferencja dyrektorów Towarzystwa Szkół Twórczych (I LO należy od 1992 r.) i Stowarzyszenia Szkół Aktywnych, w której uczestniczyła pani dyrektor Halina Tamioła.
I miejsce dziewcząt w halowej piłce nożnej
W dniu 12.12.2016 r. w sali Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących odbył się finał Licealiady Młodzieży Szkolnej Miasta Legnicy w halowej piłce nożnej dziewcząt.
Z językiem angielskim za pan brat
Znamy wyniki I etapu Olimpiady Języka Angielskiego!
Uniwersytecki Obóz Olimpiady Matematycznej
Uczniowie naszej szkoły mieli ostatnio okazję uczestniczenia w Uniwersyteckim Obozie Olimpiady Matematycznej.
Europejski Dzień Prawnika
W dniu 9 grudnia 2016 r. w auli szkolnej odbyło się spotkanie z przedstawicielem zawodów prawniczych.

Legnickie Dyktando

Legnickie Dyktando
W dniu 9 grudnia 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 16 odbyło się 13. Legnickie Dyktando.