172 uczniów na półmetku 2018

W dniu 27.10.2018 r. w sali Hotelu Milenium przy ul. Chojnowskiej w Legnicy odbył się półmetek klas drugich.

I znów uczta duchowa w „Capitolu"

19 października uczniowie klas humanistycznych naszego Liceum obejrzeli w Teatrze Muzycznym „Capitol” we Wrocławiu najnowszy, ale już uznany przez pierwszych widzów i recenzentów za znakomity, spektakl – „Blaszany bębenek”, zrealizowany na podstawie głośnej powieści niemieckiego noblisty G. Grassa. Podziw wzbudził, jak zawsze, świetny warsztat aktorski i przede wszystkim pomysł reżysera (Wojciech Kościelniak), który zaproponował bardzo sugestywny sposób adaptacji wielowątkowego, metaforycznego tekstu.

„Teki edukacyjne IPN”

Instytut Pamięci Narodowej przekazał szkole kolejne materiały, które wzbogacą zbiory biblioteki szkolnej.

Maturzyści z III D na obozie matematycznym

W dniach 25-27.10.2018 r. klasa III D przebywała na obozie matematycznym zorganizowanym przez wychowawcę - pana Zbigniewa Masłowskiego.

Viadrina czeka na studentów z I LO

W dniu 25 października 2018 r. grupa uczniów z naszej szkoły wzięła udział w Polskim Dniu Informacyjnym, który zorganizował Uniwersytet Europejski Viadrina we Frankfurcie nad Odrą.

Udział w konferencji popularno-naukowej

W dniu 25 października 2018 r. klasa 3b uczestniczyła w konferencji popularno-naukowej „Odbudowa niepodległej Polski po I wojnie światowej”, którą zorganizowała PWSZ im. Witelona w Legnicy. Konferencja była częścią obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

8. Legnicki Bieg Papieski na koniec sezonu

Legnicki Bieg Papieski został zorganizowany 16.10.2018, w 40. rocznicę wyboru św. Jana Pawła II na papieża w stolicy Piotrowej. Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Tadeusz Krzakowski.

39. tom „Szkiców Legnickich”

W dniu 24.11.2018 r. w Sali Maneżowej Akademii Rycerskiej miała miejsce prezentacja i promocja 39 tomu „Szkiców Legnickich”, rocznika wydawanego przez Towarzystwo Przyjaciół Nauk w Legnicy.

Wycieczka I C w Góry Stołowe

W dniach 17-19 października 2018 r. uczniowie klasy I C wraz z opiekunami - paniami Aliną Sasińską, Aliną Juchniewicz-Nowak i Bogusławą Haratym - udali się na wycieczkę integracyjną.

Humaniści poznają historię i sztukę Śląska

5 października klasa II B – humanistyczna z edukacją medialną i prawną, pod opieką nauczycielki historii pani Joanny Piskorskiej-Gomoliszek i wychowawcy - Tomasza Dziurzyńskiego, odbyła naukową wyprawę do Krzeszowa i Jawora celem  poznania najdoskonalszych dokonań sztuki baroku na Śląsku i tłumaczących jej charakter kontekstów kulturowych i historycznych.