Nasi szachiści pojadą na Mistrzostwa Polski
W dniu 13 grudnia 2017 r. we Wrocławiu odbył się Finał Dolnośląski Licealiady w szachach drużynowych. W turnieju uczestniczyło 8 szkół.
Marta i Michał w etapie okręgowym OJF
Dr Agata Rębkowska - sekretarz Wrocławskiego Komitetu Olimpiady Języka Francuskiego - poinformowała szkołę, że do etapu okręgowego OJF zostali zakwalifikowani następujący uczniowie:
Fantastyczne prace Dafne w czytelni
W czytelni szkolnej możemy oglądać dzieła naszych młodych artystów. Są to ciekawe prace Dafne Peoglu z klasy I C, wzbogacone o teksty Anny Kurc – z tej samej klasy.
Awans do okręgowej Olimpiady Języka Rosyjskiego
W dniu 4 grudnia 2017 r. w naszej szkole odbył się szkolny etap Olimpiady Języka Rosyjskiego.
Cenne podziękowanie za wolontariat
Szkoła otrzymała podziękowanie za zaangażowanie i wspieranie idei wolontariatu podczas organizacji „X Turnieju Integracyjnego” w Złotoryi, który odbył się 09.12.2017 r.
Zjazd Towarzystwa Szkół Twórczych
W dniach od 7 do 9 grudnia 2017 r. pani dyrektor Halina Tamioła uczestniczyła w Konferencji Towarzystwa Szkół Twórczych, która odbyła się w Częstochowie.
Akcja Szlachetna Paczka 2017
„Data: 9 grudnia 2017 r. Godzina: 11:00. Pod wejście do magazynu Szlachetnej Paczki w Legnicy podjeżdża furgonetka wypełniona pudełkami. Kierowca wraz z przedstawicielem I LO w Legnicy nerwowo rozglądają się dookoła.
Kolejny sukces naszych szachistów
W dniu 08.12.2017 r. w Chojnowie odbyły się Mistrzostwa Strefy Legnickiej w szachach drużynowych.
Michał Kosmecki laureatem „Orła Dolnośląskiego”
W dniu 7 grudnia 2017 r. w Centrum Kultury Agora we Wrocławiu odbyła się V Finałowa Gala wręczenia Nagrody Dolnośląskiego Kuratora Oświaty "Orzeł Dolnośląski" dla wybitnego ucznia szkoły ponadgimnazjalnej województwa dolnośląskiego.

Czekając na wdech

08.12.2017

Czekając na wdech
W dniu 7 grudnia 2017 r. klasa II C o profilu biologiczno-chemicznym - po raz kolejny w tym roku szkolnym - poszerzała swoją wiedzę z zakresu anatomii człowieka na specjalistycznych warsztatach anatomicznych. Tym razem zostały one przeprowadzone na terenie naszej szkoły przez firmę IQuest.