Zapraszamy na drugą edycję LIZAK-a!
Dnia 28.01.2017 r. o godzinie 9:00 w I Liceum Ogólnokształcącym w Legnicy rozpocznie się konkurs programistyczny „LIZAK” czyli Legnickie Informatyczne Zawody Algorytmiczno-Kombinatoryczne.
Młodzież wybrała nowe władze
W dniu 24 stycznia 2017 r. w naszej szkole odbyły się wybory do Prezydium Parlamentu Uczniowskiego.
Nasi najlepsi matematycy
Mamy wyniki I etapu Olimpiady Matematycznej!
Edukacja teatralna – „Konferencja ptaków”
W dniu 24 stycznia 2017 r. uczniowie dwóch klas - I B i I E obejrzeli w Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy spektakl „Konferencja ptaków”.
Podziękowania i wyrazy uznania od TPD
Prezes Zarządu Oddziału Miejskiego TPD w Legnicy podziękował Kołu Przyjaciół Dzieci przy naszej szkole za wsparcie akcji charytatywnej.
Nasi absolwenci lubią Politechnikę Wrocławską
W dniu 24 stycznia 2017 r. uczniowie klasy 3a matematyczno-informatycznej i 3d matematyczno-fizycznej spotkali się z Dziekanem Wydziału Techniczno-Przyrodniczego i Dyrektorem Zamiejscowego Ośrodka Dydaktycznego Politechniki Wrocławskiej w Legnicy - prof. dr hab. inż. Andrzejem Kaźmierczakiem oraz przedstawicielami PW.
Kwalifikacja do zawodów centralnych
Uczennica klasy III B - Maria Gomoliszek - awansowała do zawodów centralnych Olimpiady Wiedzy Historycznej. Zawody okręgowe odbyły się 21.01.2017 r. w XII LO we Wrocławiu.
Justyna rzuciła kulą na odległość 12,57 m
W dniu 22.01.2017 r. w Jabloncu odbyły się Halowe Mistrzostwa Dolnego Śląska w LA Juniorów i Juniorów Młodszych.
Sukces Piotrka w strzelectwie
Piotr Jóźwiak – uczeń z klasy I A matematyczno-informatycznej – zajął I miejsce w zawodach strzeleckich podczas Mistrzostw Województwa Dolnośląskiego w konkurencji Ppn 40 juniorzy młodsi.
II i IV miejsce w tenisie stołowym
W dniu 20.01.2017 r. w Zespole Szkół Budowlanych w Legnicy odbył się etap międzyszkolny Licealiady Miasta Legnicy w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców.