Warsztaty anatomiczne

W dniu 4 grudnia 2018 r. klasa 2c o profilu biologiczno-chemicznym wzięła udział w warsztatach anatomicznych, które zostały przeprowadzone na terenie naszej szkoły przez firmę edukacyjną IQuest. Tematem zajęć była anatomia układu oddechowego.

5 uczniów w etapie okręgowym Olimpiady Informatycznej

Komitet Okręgowy XXVI Olimpiady Informatycznej we Wrocławiu opublikował listę uczniów zakwalifikowanych do zawodów okręgowych.

Podsumowanie VIII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia

Wydawnictwo Karty Grabowskiego podsumowało tegoroczny VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W tym roku w akcji wzięło udział 4579 szkół.

Gala Stypendialna „zDolny Śląsk” 2018

W dniu 1 grudnia 2018 r. we Wrocławiu odbyła  się Gala Stypendialna Programu „zDolny Śląsk”, którą zorganizowała Fundacja Edukacji Międzynarodowej przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

Przed Hubertem II etap Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej

Komitet Okręgowy XXXII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej we Wrocławiu opublikował listę uczniów zakwalifikowanych do zawodów II stopnia (okręgowych).

Słodki świat enzymów

4 grudnia 2018 r. klasa 3 C o profilu biologiczno-chemicznym wzięła udział w warsztatach biochemicznych poświęconych badaniu działania enzymów trawiennych, tj. amylazy ślinowej i laktazy.

DNA - nośnik informacji genetycznej

4 grudnia 2018 r. klasa I C o profilu biologiczno-chemicznym z edukacją medyczną wzięła udział w warsztatach biochemicznych, które kolejny raz zostały przeprowadzone na terenie naszej szkoły przez pracowników dydaktycznych firmy edukacyjnej IQuest.

V Rejonowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

W dniu 01.12.2018 r. w legnickim MCK odbył się V Rejonowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej dla młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych.

Siatkówka chłopców

W dniu 28.11.2018 r. w  V LO odbył się finał Licealiady Miasta Legnicy w piłkce siatkowej chłopców. W zawodach brało udział 9 zespołów. Reprezentacja naszej szkoły uplasowała się na IV miejscu.

I miejsce w szachach drużynowych w Legnicy

W dniu 29 listopada 2018 r. odbyły się drużynowe zawody szachowe w ramach Licealiady Młodzieży Szkolnej Miasta Legnicy. Brało w nich udział 7 szkół ponadgimnazjalnych.