Finał wojewódzki badmintona chłopców

28 listopada 2018 r. w Centrum Sportowym HASTA LA VISTA we Wrocławiu odbył się Finał Dolnośląski Licealiady w badmintonie drużynowym, w którym uczestniczyło 11 szkół.

Berti Koster w I LO

W dniu 26.11.2018 r. podczas zajęć fakultatywnych z gier zespołowych mieliśmy przyjemność gościć trenera 3 klasy międzynarodowej Holendra Bertiego Kostera. 25 uczniów i uczennic naszej szkoły poznawało tajniki jedynej koedukacyjnej gry zespołowej z piłką, jaką jest korfball.

Gościliśmy znanego dziennikarza

22 listopada odwiedził nasze Liceum Łukasz Jedliński – dziennikarz, prezenter TVN 24. Spotkanie, którego gospodarzem była klasa 2B, stało się okazją do wspomnień (nasz gość to absolwent I LO z 2005 r.) oraz bardzo interesującej rozmowy o drodze do zawodu i pracy w bardzo ważnej na polskim rynku medialnym stacji telewizyjnej.

XXIX Olimpiada Teologii Katolickiej

Z radością informujemy, że Kacper Borawski z klasy I B zakwalifikował się do kolejnego etapu XXIX Olimpiady Teologii Katolickiej i będzie reprezentował naszą szkołę na szczeblu diecezjalnym (w lutym 2019 r.).

Próbna matura z „Operonem”

W dniach od 20 do 23 listopada 2018 r. tegoroczni maturzyści przystąpili do zdawania egzaminów zewnętrznych z języka polskiego, matematyki, języków obcych i wybranych przedmiotów na poziomie rozszerzonym.

Udział w konferencji naukowej

W dniu 16.11.2018 r. uczniowie z klasy 2e uczestniczyli w konferencji naukowej ,,Prawosławie na Dolnym Śląsku”, która odbyła się w CKZiU.

Sukces w strzelectwie sportowym

Piotr Jóźwiak – uczeń z klasy III A – zajął VII miejsce podczas Zawodów Kwalifikacyjnych im. Leopolda Kałuży w strzelectwie sportowym w konkurencji Ppn 60 juniorzy.

Sukces artystyczny Krzysztofa

Krzysztof Łucki – uczeń z klasy I D matematyczno-fizycznej – uzyskał dyplom laureata podczas XII Międzynarodowego Konkursu „Instrumenty dęte”, który odbył się w Jastrzębiu Zdroju w terminie 15-17.11.2018 r.

Brawa dla badmintonistów

16 listopada 2018 r. w Salezjańskim Gimnazjum w Lubinie odbyły się półfinały wojewódzkie Licealiady w badmintonie drużynowym.

Byliśmy w Anglii i Kornwalii

3 listopada 2018 r. uczniowie naszej szkoły, pod czujnym okiem panów Piotra Widziewicza i Krzysztofa Waszkiewicza, wyjechali na wycieczkę do Anglii, m.in. do Londynu i Kornwalii.