Spotkanie Mistrzyń z panią dyrektor

W dniu 04.10.2019 r. dyrektor Halina Tamioła gościła Mistrzynie Legnicy.

Wystawa plastyczna

"Jesień idzie, nie ma na to rady ..."

Z tego powodu w auli szkolnej można podziwiać wystawę prac malarskich związanych z tą właśnie porą roku.

 Kolejna wygrana dziewcząt - sztafetowe biegi przełajowe

W dniu 03.10.2019 r. w Parku Miejskim odbyły się drugie zawody Legnickiego SZS, tj. Sztafetowe Biegi Przełajowe w ramach Licealiady Miasta Legnicy.

II B w Krzeszowie i Jaworze

W dniu 26 września 2019 r. klasa II B – humanistyczna z edukacją medialną i prawną, pod opieką nauczyciela języka polskiego - pana  Tomasza Dziurzyńskiego i wychowawczyni - pani Justyny Kuszek odbyła naukową wyprawę do Krzeszowa oraz Jawora celem  poznania najdoskonalszych dokonań sztuki baroku na Śląsku i tłumaczących jej charakter kontekstów kulturowych i historycznych.

Sukcesy najlepszego szkolnego szachisty

Krzysztof Łukasiewicz – uczeń z klasy III A matematyczno - informatycznej - w sierpniu i wrześniu odniósł następujące sukcesy:

Udana inauguracja sezonu miejskiego biegaczek przełajowych

W dniu 01.10.2019 r. w Parku Miejskim odbyły się pierwsze zawody Legnickiego SZS, tj. Drużynowe Biegi Przełąjowe w ramach Licealiady Miasta Legnica.

Współpraca z IPN

Instytut Pamięci Narodowej przesłał naszemu Liceum kolejne numery „Biuletynu IPN” wraz z płytami DVD z filmem.

„Chwytaj dzień”

Na korytarzu szkolnym (parter) można od kilku dni zauważyć kolejną pracę uczniów. Jest to pamiątka przywieziona z Rzymu.

II D na Festiwalu Nauki we Wrocławiu

W dniu 25.09.2019 r. klasa 2d matematyczno-fizyczna z edukacją architektoniczną wraz ze swoimi opiekunami – panią Mirosławą Bąkowską i panią Elżbietą Czornak uczestniczyła w ramach XXII Dolnośląskiego Festiwalu Nauki zajęciach na Uniwersytecie Wrocławskim oraz Politechnice Wrocławskiej.

Wystawa z okazji Dnia Polskiego Państwa Podziemnego

Klasa I B (p) humanistyczna z edukacją medialną i prawną przygotowała w dniu 27.09.2019 r. wystawę o „Bohaterach Polskiego Państwa Podziemnego”. Stała się ona formą uczczenia pamięci Powstańców Warszawskich i twórców polskiego podziemia z lat II wojny światowej.

Wybierz nr strony: z 180