VI miejsce unihokeistek w Mistrzostwach Polski

Reprezentacja szkoły w unihokeju dziewcząt, dzięki uzyskaniu w październiku 2018 r. tytułu Mistrzyń Dolnego Śląska, została zaproszona na największe elitarne zawody młodzieżowe w Polsce - Międzynarodowy Festiwal Unihokeja o Puchar Bałtyku w Elblągu.

Ogólnopolskie Szkolne Mistrzostwa w Programowaniu

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Konkursie PIX 2019, tj. Ogólnopolskich Szkolnych Mistrzostwach w Programowaniu, które zostały zorganizowane po raz pierwszy w maju 2019 r.

Zaświadczenia z Wydziału Biotechnologii UW
Klaudia Brzezińska z klasy II C biologiczno-chemicznej z edukacją medyczną i Bernadeta Okołowicz – z klasy I C – uczestniczyły w roku akademickim 2018/2019 w  projekcie edukacyjnym „Ciekawa biochemia”.
Mateusz na Gali w Sali Lustrzanej

Mateusz Materek – absolwent z klasy III A – przebywał na Gali XLIX Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, która odbyła się w dniu 12 czerwca 2019 r. w Sali Lustrzanej Pałacu Staszica w Warszawie (siedziba niektórych wydziałów Polskiej Akademii Nauk, w tym Instytutu Badań Literackich).

Uroczystość „OLIMPIJCZYCY 2019”

W  dniu 14 czerwca 2019 r. w  Centrum Kongresowym Politechniki Wrocławskiej odbyła się uroczystość „OLIMPIJCZYCY 2019”, którą zorganizował Dolnośląski Kurator Oświaty Roman Kowalczyk.

Planszowisko Michała Andrzejewskiego w auli I LO

W dniu 14.06.2019 r. absolwent naszej szkoły –  Michał Andrzejewski – zachęcił młodzież i nauczycieli do udziału w grach planszowych.

Spotkanie po latach

W dniu 7 czerwca 2019 r. pani dyrektor spotkała się z absolwentami klasy XI B z lat 1965-1969!

„Moja Mała Ojczyzna”

Z przyjemnością informujemy, że  laureatami XVIII Regionalnego Konkursu Plastycznego i Fotograficznego ,,Moja Mała Ojczyzna’’, który corocznie organizuje Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Legnicy, zostali uczniowie klas pierwszych naszego Liceum.

Reprezentanci Liceum i Legnicy w szachach

W dniach 02-05.06.2019 r. w Pokrzywnej, w województwie opolskim odbyły się Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w Szachach - Licealiada.

Podziękowanie za wolontariat

Dyrektor Regionalny Olimpiad Specjalnych podziękował uczniom naszej szkoły za pomoc w przeprowadzeniu XIII Dolnośląskiego Turnieju Badmintona Olimpiad Specjalnych, który odbył się 16.05.2019 r.