I miejsce w Międzyszkolnym Turnieju Strzeleckim
W dniu 28.11.2014 r. Zarząd Powiatowy Ligi Obrony Kraju w Legnicy przeprowadził Międzyszkolny Turniej Strzelecki.
II miejsce w Konkursie Wokalnym „Scena Prezentacji Młodych
W dniach od 4-5 listopada 2014 r. w Centrum Kultury „Muza” w Lubinie odbywały się przesłuchania konkursowe w ramach XXII Konkursu Wokalnego „Scena Prezentacji Młodych".
Nasza uczennica w etapie okręgowym Olimpiady Języka Niemieckiego
W dniu 27.11.2014 r. otrzymaliśmy wiadomość, że Julia Silldorff – uczennica klasy I C biologiczno-chemicznej - zakwalifikowała się do eliminacji okręgowych tegorocznej Olimpiady Języka Niemieckiego.
Próbna matura Wydawnictwa  „Operon”
W dniu 25.11.2014 r. rozpoczęła się w naszej szkole próbna matura Wydawnictwa „Operon”. Na egzamin z języka polskiego stawili się wszyscy uczniowie z klasy humanistycznej III B (na zdjęciu).
Wrocławscy Kameraliści w naszej szkole
W niedzielę, 23 listopada w auli naszego Liceum odbył się piękny koncert w wykonaniu Wrocławskich Kameralistów „Ars Cantus”.
Olimpiada informatyczna
Komitet Główny XXII Olimpiady Informatycznej na posiedzeniu w dniu 21 listopada 2014 r. zakwalifikował do etapu okręgowego aż 5 uczniów z naszej szkoły.
Mistrzostwa w siatkówce dziewcząt
Dnia 19 listopada 2014 r. zakończyły się Mistrzostwa Legnicy szkół ponadgimnazjalnych w piłce siatkowej dziewcząt.
laureatka konkursu plastycznego
W dniu 20.11.2014 r. w Klubie Nauczyciela w Legnicy odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom XIII Regionalnego Konkursu Plastycznego i Fotograficznego TPD - „Chrońmy Przyrodę Ojczystą”.
GMO - rozwój czy upadek ludzkości?
W dniu 19 listopada 2014 r. klasa 1c o profilu biologiczno-chemicznym wzięła udział w sesji popularnonaukowej „GMO - rozwój czy upadek ludzkości?", organizowanej przez Legnicką Bibliotekę Publiczną oraz Ośrodek Informacji Ekologicznej.
Wykład  „Powstanie Warszawskie -  nieprzemijająca dyskusja”
Jan Krzysztof Żaryn - profesor nauk humanistycznych, historyk, nauczyciel akademicki, działacz społeczny, specjalista od dziejów najnowszych - spotkał się 20 listopada 2014 r. w auli naszej szkoły z uczniami klas humanistycznych: I B, II B, III B. W spotkaniu wzięli także udział członkowie Szkolnego Oddziału Polskiego Towarzystwa Historycznego.
Wybierz nr strony: z 180