Mistrzyni Taekwon-Do

Monika Kowalczyk jest uczennicą klasy I A matematyczno-informatycznej oraz zawodniczką Legnickiego Klubu Taekwon-Do.

Edukacja teatralna – „Zabijanie Gomułki”

W dniu 5 października 2018 r. klasy 2a, 2c, 2d, 2e oglądały w Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy spektakl „Zabijanie Gomułki” według powieści „Tysiąc spokojnych miast” Jerzego Pilcha, w adaptacji Roberta Urbańskiego.

Wystawa plastyczna

Wystawa plastyczna

Klasa II E przyrodnicza z edukacją prozdrowotną przygotowała w auli wystawę obrazów, której tematem jest lato.

„Integra” i „Adapciak” klas pierwszych

W dniu 5 października 2018 r. nasze Liceum zorganizowało w hali przy ul. Lotniczej wesołą zabawę dla uczniów klas pierwszych pod nazwą „Integra” i „Adapciak”.

Klasa II C w LPWiK

Klasa II C w LPWiK

W dniu 3.10.2018 r. klasa II C udała się na wycieczkę edukacyjną do Legnickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji S.A. przy ulicy Nowodworskiej 1.

Spotkanie z absolwentem, autorem fraszek o Legnicy

W dniu 3 października 2018 r. klasy I D, I E i II B spotkały się z Dawidem Kutrynem – absolwentem naszej szkoły, który ukończył z wyróżnieniem studia magisterskie na Wydziale Nauk o Sporcie Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, gdzie obecnie pracuje jako wykładowca.

Sukcesy w drużynowych biegach przełajowych

W dniu 1.10.2018 r. Legnicki SZS zorganizował Licealiadę Miasta Legnicy w Drużynowych Biegach Przełajowych.

XXI Dolnośląski Festiwal Nauki już za nami

27 i 28 września 2018 r. nasza szkoła tradycyjnie brała udział w największym w Polsce „święcie wiedzy”, jakim jest XXI Dolnośląski Festiwal Nauki.

Ławka „Rzek i Mórz”

Kolejna nasza ławka została wykonana z drewna sosnowego. Detal dekoracyjny pochodzi znad Morza Czarnego. Stworzył go lokalny artysta z egzotycznego drewna. Przedstawia ryby w otoczeniu roślin.

Aleksandra na Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży

W dniach 26-27.09.2018 r. uczennica klasy I D matematyczno-fizycznej z edukacją architektoniczną - Aleksandra Kril - reprezentowała naszą szkołę podczas XXIV Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży w Warszawie.