Warto pomagać

Warto pomagać
Społeczność szkolna naszego Liceum otrzymała podziękowania za udział w akcji „Opatrunek na ratunek”.
Edukacja teatralna – „Biesy”
W dniu 30.11.2017 r. klasy humanistyczne – II B i III B – obejrzały w Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej spektakl „Biesy” według Fiodora Dostojewskiego.
„Ciekawa biochemia”
Od października do czerwca roku szkolnego 2017/2018 uczniowie z klasy 2c o profilu biologiczno-chemicznym raz w miesiącu poszerzają swoje zainteresowania przedmiotami kierunkowymi poprzez udział w warsztatach laboratoryjnych, organizowanych w ramach kolejnej edycji programu dla licealistów „Ciekawa biochemia”.
Gościliśmy Biskupa Legnickiego
W dniu 29.11.2017 r. w auli szkolnej naszego Liceum odbył się wykład otwarty JE ks. bp. prof. dr. hab. Zbigniewa Kiernikowskiego – Biskupa Legnickiego z cyklu „Wiara i życie”
Mistrzowie Legnicy w siatkówce
W dniu 27.11.2017 r. w sali V LO w Legnicy odbył się finał Licealiady w piłce siatkowej chłopców.
Konkurs Filozofii Klasycznej
Organizatorzy Konkursu Filozofii Klasycznej ogłosili listę uczniów, którzy zakwalifikowali się do etapu okręgowego.
Nasz chemik na olimpiadzie
W dniu 25.11.2017 r. w salach audytoryjnych Wydziału Chemii Uniwersytetu Wrocławskiego odbył się etap okręgowy LXIV Olimpiady Chemicznej.
Wspaniały półmetek klas II
W dniu 25.11.2017 r. w Restauracji Milenium przy ul. Chojnowskiej odbył się półmetek klas drugich. Przygotowali go rodzice.
Próbna matura z „Operonem”
W dniach od 21 do 24 listopada 2017 r. nasi tegoroczni maturzyści przystąpili do zdawania egzaminów zewnętrznych z języka polskiego, matematyki, języków obcych i wybranych przedmiotów na poziomie rozszerzonym.
38 tom „Szkiców Legnickich”
W dniu 24.11.2017 r. w Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej miała miejsce prezentacja i promocja 38 tomu „Szkiców Legnickich”, rocznika wydawanego przez Towarzystwo Przyjaciół Nauk w Legnicy.