Koncert dla legniczan na 100-lecie Niepodległości
W dniu 18 marca 2018 r. w auli naszej szkoły odbył się piękny Koncert „Rozkwitały pąki białych róż…”, w którym wystąpili znakomici goście:
Dzień Świętego Patryka w naszej szkole
16 marca 2018 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Świętego Patryka. Uczniowie z klasy I A, która czuwała nad tym przedsięwzięciem, przystroili szkołę w zielone balony oraz koniczynki - symbol Irlandii.
Ania wśród najlepszych gitarzystów
Anna Łucka – uczennica z klasy II E o profilu przyrodniczym z edukacją prozdrowotną – została laureatką ogólnopolskiego konkursu dla gitarzystów w ramach Festiwalu im. Jadwigi Kaliszewskiej.
Spotkanie młodzieży z wiceprezesem Instytutu Pamięci Narodowej
W dniu 16.03.2018 r. w auli szkolnej odbyło się spotkanie z panem Krzysztofem Szwagrzykiem – historykiem, nauczycielem akademickim, od 2016 r. wiceprezesem Instytutu Pamięci Narodowej. „Polska szuka bohaterów” to tytuł wystąpienia naszego gościa.
„Legnica w kadrze zatrzymana”
Jan Krótki – uczeń z klasy III A matematyczno-informatycznej - uzyskał II miejsce w Konkursie Fotograficznym „Legnica w kadrze zatrzymana.”
Mateusz w finale ogólnopolskim Olimpiady Polonistycznej!
W dniu 15 marca 2018 r. Komitet Główny Olimpiady Literatury i Języka Polskiego ogłosił listę uczestników zakwalifikowanych do zawodów centralnych.
Piłkarki ręczne wicemistrzyniami strefy legnickiej po raz drugi z rzędu
W dniu 15 marca 2018 r. odbyły się ostatnie zawody w tym roku szkolnym w grach zespołowych.
„Nie bądź pustak, daj się napełnić!”
W dniach 12-14.03.2018 r. w parafii św. Jana Chrzciciela w Legnicy odbyły się rekolekcje wielkopostne pod hasłem: „Nie bądź PUSTAK, daj się napełnić!”, w których brali udział uczniowie naszego Liceum.

Zaproszenie!

Zaproszenie!
Zapraszamy do auli I LO na koncert "Rozkwitały pąki białych róż...". Koncert odbędzie się 18 marca 2018 r. o godzinie 18:00.
Ślimak, ślimak, wystaw rogi… - poznajemy biologię mięczaków
W dniu 9 marca 2018 r. klasa III C o profilu biologiczno – chemicznym z edukacją medyczną wzięła udział w całodniowych warsztatach poświęconych biologii mięczaków Polski.