Próbna matura z „Operonem”

W dniach od 20 do 23 listopada 2018 r. tegoroczni maturzyści przystąpili do zdawania egzaminów zewnętrznych z języka polskiego, matematyki, języków obcych i wybranych przedmiotów na poziomie rozszerzonym.

Udział w konferencji naukowej

W dniu 16.11.2018 r. uczniowie z klasy 2e uczestniczyli w konferencji naukowej ,,Prawosławie na Dolnym Śląsku”, która odbyła się w CKZiU.

Sukces w strzelectwie sportowym

Piotr Jóźwiak – uczeń z klasy III A – zajął VII miejsce podczas Zawodów Kwalifikacyjnych im. Leopolda Kałuży w strzelectwie sportowym w konkurencji Ppn 60 juniorzy.

Sukces artystyczny Krzysztofa

Krzysztof Łucki – uczeń z klasy I D matematyczno-fizycznej – uzyskał dyplom laureata podczas XII Międzynarodowego Konkursu „Instrumenty dęte”, który odbył się w Jastrzębiu Zdroju w terminie 15-17.11.2018 r.

Brawa dla badmintonistów

16 listopada 2018 r. w Salezjańskim Gimnazjum w Lubinie odbyły się półfinały wojewódzkie Licealiady w badmintonie drużynowym.

Byliśmy w Anglii i Kornwalii

3 listopada 2018 r. uczniowie naszej szkoły, pod czujnym okiem panów Piotra Widziewicza i Krzysztofa Waszkiewicza, wyjechali na wycieczkę do Anglii, m.in. do Londynu i Kornwalii.

Spektakl  dla uczczenia naszej Niepodległości

9 listopada 2018 r. klasa II B trzykrotnie (!), dla 500 widzów!, zagrała długi, trwający 50 minut, spektakl, który stał się szczególną formą akademii zorganizowanej dla uczczenia 100-lecia naszej Niepodległości.

Polonez dla Niepodległej na Rynku

W dniu 09.11.2018 r. uczniowie klas maturalnych naszego Liceum wzięli udział w „Legnickim Polonezie na Sto Par”, który zainaugurował miejskie obchody Święta Niepodległości.

„Rekord dla Niepodległej” pobity!

W dniu 09.11.2018 r. młodzież naszego Liceum wraz z nauczycielami zaśpiewała na wewnętrznym dziedzińcu szkolnym hymn narodowy. W ten sposób włączyliśmy się do akcji „Rekord dla Niepodległej”.

Konkurs Historyczny "Pierwsze lata niepodległości"

W dniu 09.11.2018 r. w naszej szkole odbył się Konkurs Historyczny „Pierwsze lata niepodległości”, w którym wystąpiły 3-osobowe reprezentacje z klas pierwszych.