Międzyszkolne Zawody Strzeleckie
19 października 2012 r. na strzelnicy sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Legnicy odbyły się Międzyszkolne Zawody Strzeleckie z broni pneumatycznej. Honorowy patronat na zawodami objął Prezydent Miasta Legnicy.
Światowy Dzień Żywności
16 października po raz dwudziesty drugi obchodzimy Światowy Dzień Żywności.
Nagrody i odznaczenia..
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej nauczyciele naszej szkoły otrzymali liczne nagrody i odznaczenia.

Karate WUKF

16.10.2012

Karate WUKF
Ogromnym sukcesem legnickich zawodników KKS TORA zakończyły się Mistrzostwa Świata Dzieci, Kadetów i Juniorów w Karate WUKF, rozegrane w dniach 10-14 października br. w Novym Sadzie (Serbia).
Dzień Edukacji Narodowej
12.10.2012 r. odbyła się w auli szkolnej akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Gośćmi byli emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły, a także przewodnicząca Rady Rodziców Pani Izabela Wańkowicz. Uroczystość przygotowali uczniowie kl. II d.

Tae-kwon-do ITF

10.10.2012

Tae-kwon-do ITF
Mamy kolejnego medalistę w Tae-kwon-do ITF. Uczeń z klasy 1a Marcin Sosnowski...
Sztafetowe Biegi Przełajowe
W dniu 3.10.2012 r. na stadionie legnickiego Parku Miejskiego odbyły się Sztafetowe Biegi Przełajowe, w których drużyna dziewcząt naszej szkoły zajęła II miejsce.

Dzień Patrona

03.10.2012

Dzień Patrona
W dniu 01.10.2012 r. młodzież klas pierwszych uczestniczyła w uroczystości pasowania na ucznia I LO, która połączona jest tradycyjnie z Dniem Patrona szkoły.
XV Dolnośląskiego Festiwalu Nauki
W dniach 27-28 września 2012 r. w auli naszej szkoły odbywały się wykłady w ramach XV Dolnośląskiego Festiwalu Nauki.
Dolnośląski Festiwal Nauki
W dniu 27.09.2012 r. w Letia Business Center odbyła się uroczysta inauguracja XV Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Uczestniczyła w niej pani dyrektor Halina Tamioła, która otrzymała dyplom i statuetkę DFN „z wyrazami uznania i podziękowania za promowanie nauki i zaangażowanie w realizację misji Dolnośląskiego Festiwalu Nauki w Legnicy”.