Humaniści z I LO we Francji i Hiszpanii!

To była niezwykła podróż! W 11 dni przejechaliśmy 5000 km, poznając uroki kultury i przyrody Francji, Hiszpanii, Niemiec, Włoch, Austrii. Najwięcej wrażeń dostarczył nam pobyt na Lazurowym Wybrzeżu (bazę mieliśmy na campingu koło Saint Tropez) i na Costa Brava (mieszkaliśmy w Blanes niedaleko Barcelony).

XIV FESTIWAL PLAŻOWYCH GIER ZESPOŁOWYCH - GIMNAZJA I SP

W dniu 6 czerwca 2019 r. na terenie Kąpieliska "Kormoran" OSiR Legnica odbył się XIV Dolnośląski Festiwal Plażowych Gier Zespołowych.

Dzień Języków Obcych

W dniu 17 czerwca 2019 r. odbył się w naszej szkole koncert piosenek obcojęzycznych w ramach Dnia Języków Obcych. Piosenki światowych gwiazd wykonywane były w języku angielskim, niemieckim i francuskim.

I miejsce dziewcząt i III chłopców w rywalizacji sportowej!

W dniu 13 czerwca 2019 r. Wiceprezydent Miasta Legnicy Krzysztof Duszkiewicz oraz Wicedyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Zbigniew Rutka spotkali się w Ratuszu z przedstawicielami Zarządu Legnickiego Szkolnego Związku Sportowego oraz dyrektorami i nauczycielami wychowania fizycznego tych szkół, które odniosły największe sukcesy w sportowym współzawodnictwie uczniów w roku szkolnym 2018/2019.

XIV DOLNOŚLĄSKI FESTIWAL PLAŻOWYCH GIER ZESPOŁOWYCH

W dniu 4 czerwca 2019 r. na terenie Kąpieliska "Kormoran" OSiR Legnica odbył się XIV Dolnośląski Festiwal Plażowych Gier Zespołowych.

Lekkoatletki najlepsze w mieście, chłopcy tuż za podium

Indywidualne Mistrzostwa Legnicy w Lekkoatletyce - "Licealiada" - odbyły się 30 maja 2019 r. na stadionie w Parku Miejskim.

Worek medali w Dolnośląskiej Lidze Lekkoatletycznej

Zawody rewanżowej rundy wiosennej ligi lekkoatletycznej rozegrano 10 maja 2019 r. na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu.

VI miejsce unihokeistek w Mistrzostwach Polski

Reprezentacja szkoły w unihokeju dziewcząt, dzięki uzyskaniu w październiku 2018 r. tytułu Mistrzyń Dolnego Śląska, została zaproszona na największe elitarne zawody młodzieżowe w Polsce - Międzynarodowy Festiwal Unihokeja o Puchar Bałtyku w Elblągu.

Ogólnopolskie Szkolne Mistrzostwa w Programowaniu

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Konkursie PIX 2019, tj. Ogólnopolskich Szkolnych Mistrzostwach w Programowaniu, które zostały zorganizowane po raz pierwszy w maju 2019 r.

Zaświadczenia z Wydziału Biotechnologii UW
Klaudia Brzezińska z klasy II C biologiczno-chemicznej z edukacją medyczną i Bernadeta Okołowicz – z klasy I C – uczestniczyły w roku akademickim 2018/2019 w  projekcie edukacyjnym „Ciekawa biochemia”.