Absolwentka naszej szkoły napisała kolejną książkę

W dniu 18 grudnia 2018 r. w Legnickiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie autorskie z panią Agnieszką Cubałą, podczas którego promowała swoją kolejną książkę.

Edukacja teatralna – „Popiół i diament”

W dniu 20.12.2018 r. cztery klasy – I B, II B, III A, III B - zobaczyły w Teatrze im. H. Modrzejewskiej spektakl „Popiół i diament”.

Opracowali trasę wycieczki po Legnicy

18 grudnia 2018 r. został rozstrzygnięty konkurs „Trasa wycieczki po Legnicy” zorganizowany przez Czytelnię Naukową Legnickiej Biblioteki Publicznej.

Klasa I C pomogła poprzez Kiermasz Mikołajkowy

W dniu 6 grudnia 2018 r. odbył się w naszej szkole Kiermasz Mikołajkowy. Można było zakupić ozdoby świąteczne i różne słodkości.

Wyróżnienie za Szopkę Bożonarodzeniową

W XXVIII Regionalnym Konkursie na Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową praca zbiorowa naszego Liceum otrzymała wyróżnienie. Podsumowanie odbyło się 17.12.2018 r. w Klubie Nauczyciela.

„Licealisci liczą”

W semestrze zimowym roku szkolnego 2018/2019 uczniowie z klas I C i II C o profilu biologiczno-chemicznym już po raz trzeci doskonalili swoje umiejętności chemiczne podczas warsztatów „Licealiści liczą”, które odbywały się na Wydziale Biotechnologii Uniwersytetu Wrocławskiego.

Wicemistrzynie Legnicy w koszykówce

W dniu 13.12.2018 r. w sali VII LO zostały rozegrane zawody finałowe koszykówki dziewcząt w ramach Licealiady Miasta Legnicy.

List gratulacyjny od Prezydenta Miasta

Nasze Liceum otrzymało list gratulacyjny od Prezydenta Miasta w związku z otrzymaniem stypendium „zDolny Śląsk” przez trzech uczniów:

1. Annę Łucką – III E – stypendium artystyczne
  2. Krzysztofa Łukasiewicza – II A – stypendium sportowe
  3. Mateusza Materka – III A – stypendium za działalność społeczną.

Ciekawa biochemia

17.12.2018

Ciekawa biochemia

Od października do czerwca roku szkolnego 2018/2019 uczniowie z klasy I C i II C o profilu biologiczno-chemicznym z rozszerzoną edukacją medyczną uczestniczą w warsztatach laboratoryjnych, organizowanych przez Wydział Biotechnologii Uniwersytetu Wrocławskiego w ramach kolejnej edycji programu dla licealistów „Ciekawa biochemia”. Zajęcia odbywają się w Kompleksie Edukacyjno-Badawczym Wydziału Biotechnologii na terenie Kampusu Grunwaldzkiego we Wrocławiu.

Kwalifikacje do etapu okręgowego z języka niemieckiego
Bardzo nam miło poinformować, że do etapu okręgowego tegorocznej Olimpiady Języka Niemieckiego zakwalifikowali się następujący uczniowie z naszej szkoły: