Konferencja TST i SSA w Zielonej Górze

W dniach od 6-8 grudnia 2018 r. w Zielonej Górze odbyła się konferencja dyrektorów Towarzystwa Szkół Twórczych (I LO należy od 1992 r.) i Stowarzyszenia Szkół Aktywnych, w której uczestniczyła pani dyrektor Halina Tamioła.

Pojadą na zawody okręgowe Olimpiady Języka Angielskiego

Katarzyna Poleszczuk z klasy III D i Mateusz Nadzieja z II A to uczniowie zakwalifikowany do zawodów okręgowych Olimpiady Języka Angielskiego.

Mikołajki w Dreźnie

W dniu 6 grudnia 2018 r. klasy I B i II A uczestniczyły w wycieczce do Drezna – stolicy Saksonii.

Mecz mikołajkowy nauczyciele kontra kadra szkoły

W dniu 6.12.2018 r. podczas 5 lekcji doszło do oczekiwanego od dawna pojedynku nauczyciele kontra uczniowie. Tradycyjnie zagrano mecz w unihokeja.

Warsztaty ze Studenckim Kołem Naukowym

W dniu 5 grudnia 2018 r. klasa III C uczestniczyła w warsztatach prowadzonych przez Studenckie Koło Naukowe Antropologów „Juvenis”, które działa przy Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Koło zajmuje się badaniami antropologicznymi pozwalającymi na określenie warunków życia populacji pradziejowych, antropogenezą, kryminalistyką.

Współpraca z IPN

Współpraca z IPN

Instytut Pamięci Narodowej przesłał naszemu Liceum kolejne numery „Biuletynu IPN” wraz z płytami DVD z filmem.

Mikołaj w I LO

Mikołaj w I LO

W dniu 6 grudnia 2018 r. w naszej szkole poczuliśmy magiczny klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Mateusz finalistą „Orła Dolnośląskiego 2018”

W dniu 4 grudnia 2018 r. w Centrum Kultury Agora we Wrocławiu odbyła się Gala Finałowa wręczenia Nagrody Dolnośląskiego Kuratora Oświaty ,,Orzeł Dolnośląski” dla wybitnego ucznia szkoły ponadgimnazjalnej województwa dolnośląskiego.

Warsztaty anatomiczne

W dniu 4 grudnia 2018 r. klasa 2c o profilu biologiczno-chemicznym wzięła udział w warsztatach anatomicznych, które zostały przeprowadzone na terenie naszej szkoły przez firmę edukacyjną IQuest. Tematem zajęć była anatomia układu oddechowego.

5 uczniów w etapie okręgowym Olimpiady Informatycznej

Komitet Okręgowy XXVI Olimpiady Informatycznej we Wrocławiu opublikował listę uczniów zakwalifikowanych do zawodów okręgowych.