Filmy do biblioteki szkolnej

Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego – przekazał szkole kolejne filmy dokumentalne, które zostały zrealizowane dzięki współpracy z TVP 3 Wrocław.

„Upoluj swoją książkę”

W listopadzie ruszyła kolejna edycja projektu „Upoluj swoją książkę”, nad którym Honorowy Patronat objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej.

V miejsce I LO we współzawodnictwie sportowym na Dolnym Ślasku

W dniu 30 października 2018 r. odbyło się spotkanie młodzieżowych szefów szkolnych sekcji sportowych oraz nauczycieli wychowania fizycznego z dyrektorem szkoły.

172 uczniów na półmetku 2018

W dniu 27.10.2018 r. w sali Hotelu Milenium przy ul. Chojnowskiej w Legnicy odbył się półmetek klas drugich.

I znów uczta duchowa w „Capitolu"

19 października uczniowie klas humanistycznych naszego Liceum obejrzeli w Teatrze Muzycznym „Capitol” we Wrocławiu najnowszy, ale już uznany przez pierwszych widzów i recenzentów za znakomity, spektakl – „Blaszany bębenek”, zrealizowany na podstawie głośnej powieści niemieckiego noblisty G. Grassa. Podziw wzbudził, jak zawsze, świetny warsztat aktorski i przede wszystkim pomysł reżysera (Wojciech Kościelniak), który zaproponował bardzo sugestywny sposób adaptacji wielowątkowego, metaforycznego tekstu.

„Teki edukacyjne IPN”

Instytut Pamięci Narodowej przekazał szkole kolejne materiały, które wzbogacą zbiory biblioteki szkolnej.

Maturzyści z III D na obozie matematycznym

W dniach 25-27.10.2018 r. klasa III D przebywała na obozie matematycznym zorganizowanym przez wychowawcę - pana Zbigniewa Masłowskiego.

Viadrina czeka na studentów z I LO

W dniu 25 października 2018 r. grupa uczniów z naszej szkoły wzięła udział w Polskim Dniu Informacyjnym, który zorganizował Uniwersytet Europejski Viadrina we Frankfurcie nad Odrą.

Udział w konferencji popularno-naukowej

W dniu 25 października 2018 r. klasa 3b uczestniczyła w konferencji popularno-naukowej „Odbudowa niepodległej Polski po I wojnie światowej”, którą zorganizowała PWSZ im. Witelona w Legnicy. Konferencja była częścią obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

8. Legnicki Bieg Papieski na koniec sezonu

Legnicki Bieg Papieski został zorganizowany 16.10.2018, w 40. rocznicę wyboru św. Jana Pawła II na papieża w stolicy Piotrowej. Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Tadeusz Krzakowski.