I LO na Europejskim Uniwersytecie Viadrina

W dniu 17 października 2019 r. grupa uczniów z klas drugich i trzecich udała się  pod opieką pani Justyny Kuszek i pana Władysława Szumilasa na Polskie Dni Informacyjne na Uniwersytecie Europejskim Viadrina we Frankfurcie nad Odrą.

I A na wycieczce w Rogoźnicy i Jaworze

W dniu 10 października 2019 r. klasa I A(p) - matematyczno-informatyczna wzięła udział w wycieczce integracyjnej do Rogoźnicy i Jawora.

Historyczny sukces I LO w Legnicy w sporcie

Po raz pierwszy od niepamiętnych czasów I LO w Legnicy znalazło się na podium klasyfikacji Współzawodnictwa Sportowego Szkół Dolnego Śląska. Nasza szkoła uplasowała się na II miejscu wśród szkół w województwie.

180 uczniów na półmetku 2019

W dniu 25.10.2019 r. w sali Hotelu Milenium przy ul. Chojnowskiej w Legnicy odbył się półmetek klas drugich. Imprezę rozpoczęła przedstawicielka Parlamentu Uczniowskiego –  Julia Giza z klasy II A oraz Krzysztof Stawarz z tej samej klasy, którzy powitali uczestników zabawy oraz podziękowali wychowawcom za dotychczasową opiekę.

Świetny spektakl w Teatrze Muzycznym „Capitol”

Dnia 25 października uczniowie z klas: 1b(g), 1c(g), 2b, 3b obejrzeli realizację wrocławskiego „Capitolu”, noszącą tytuł „Liżę twoje serce”. Tymi właśnie słowami młoda Cyganka, główna bohaterka, gotowa jest wyznać miłość swojemu ukochanemu, którego cały czas desperacko szuka.

Warsztaty profilaktyczne dla klas pierwszych

W dniach 15-24.10.2019 r. uczniowie klas pierwszych (po gimnazjum) naszego Liceum uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych „Odpowiedzialne decyzje. Profilaktyka HIV/AIDS”.

Chłopcy pierwszymi mistrzami Legnicy wśród szkół dolnośląskich

Uczniowie naszej szkoły zdobyli Tytuł Mistrzów Legnicy w nowej odmianie koszykówki 3x3.

Kiermasz dla Jasia

„Wczorajszy dzień jest kolejnym dowodem na to, jak wspaniałą społecznością jesteśmy...

Medale i nagrody dla nauczycieli naszej szkoły

W dniu 17.10.2019 r., a następnie w dniu 18.10.2019 r. w Sali Królewskiej Akademii Rycerskiej w Legnicy odbyły się uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Udział w spektaklu MCK

W dniu 18.10.2019 r. uczniowie z klasy IB (g) humanistycznej z edukacją medialną i prawną wraz z wychowawczynią - panią Aliną Juchniewicz-Nowak obejrzeli w Młodzieżowym Centrum Kultury w Legnicy dwa wspaniałe spektakle - „Słoń” oraz „Ludzie i zwierzęta, czyli bajki z morałem”. Przedstawienie zostało przygotowane przez Grupę Teatralną „ZONK”, do której należy uczennica tej klasy - Nicol Bortko.

Wybierz nr strony: z 180