Klasa II C w LPWiK

Klasa II C w LPWiK

W dniu 3.10.2018 r. klasa II C udała się na wycieczkę edukacyjną do Legnickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji S.A. przy ulicy Nowodworskiej 1.

Spotkanie z absolwentem, autorem fraszek o Legnicy

W dniu 3 października 2018 r. klasy I D, I E i II B spotkały się z Dawidem Kutrynem – absolwentem naszej szkoły, który ukończył z wyróżnieniem studia magisterskie na Wydziale Nauk o Sporcie Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, gdzie obecnie pracuje jako wykładowca.

Sukcesy w drużynowych biegach przełajowych

W dniu 1.10.2018 r. Legnicki SZS zorganizował Licealiadę Miasta Legnicy w Drużynowych Biegach Przełajowych.

XXI Dolnośląski Festiwal Nauki już za nami

27 i 28 września 2018 r. nasza szkoła tradycyjnie brała udział w największym w Polsce „święcie wiedzy”, jakim jest XXI Dolnośląski Festiwal Nauki.

Ławka „Rzek i Mórz”

Kolejna nasza ławka została wykonana z drewna sosnowego. Detal dekoracyjny pochodzi znad Morza Czarnego. Stworzył go lokalny artysta z egzotycznego drewna. Przedstawia ryby w otoczeniu roślin.

Aleksandra na Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży

W dniach 26-27.09.2018 r. uczennica klasy I D matematyczno-fizycznej z edukacją architektoniczną - Aleksandra Kril - reprezentowała naszą szkołę podczas XXIV Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży w Warszawie.

Sukces szkolnego szachisty

Krzysztof Łukasiewicz – uczeń z klasy II A matematyczno-informatycznej – wziął udział w Mistrzostwach Dolnego Śląska Juniorów w szachach klasycznych i zajął I miejsce w kategorii C-17 chłopców.

VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W dniu 28 września 2018 r. obchodziliśmy w naszej szkole VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jako lokalni organizatorzy akcji przygotowaliśmy dla młodzieży, nauczycieli i pracowników szkoły niespodziankę w postaci niespodziewanego odpytywania na korytarzach.

Uczniowie projektują

Uczniowie zaprojektowali kolejną ławkę, którą nazwali „Chorwacką”. Elementem dekoracyjnym jest herb Chorwacji wykonany z białego marmuru, który pochodzi z wyspy Brać. Warto wiedzieć, że z tego samego kamienia zbudowany jest Biały Dom w USA.

Koncert „(Nie)zakazanych piosenek” i wystawa

W tym roku 120 uczniów wzięło udział w Koncercie „(Nie)zakazanych piosenek”, który odbył się 27 września 2018 r. w auli naszej szkoły z okazji Dnia Polskiego Państwa Podziemnego.