Rekordowe zwycięstwo w derbach piłkarskich I LO kontra II LO
Drużyna z naszej szkoły wygrała derby z II LO rekordowym wynikiem 4 do 0. Mecz odbył się 23.04.2018 r.
Nasi uczniowie programują
W dniu 20 kwietnia 2018 r. odbyła się X edycja Otwartych Mistrzostw Opola w Programowaniu Zespołowym.
Sebastian finalistą Olimpiady Matematycznej
W dniach 18 i 19 kwietnia 2018 r. w Augustowie odbyły się zawody centralne LXIX Olimpiady Matematycznej. Uczestniczył w nich uczeń klasy III A matematyczno-informatycznej – Sebastian Zięciak, który uzyskał tytuł finalisty.
Oferta dla klas biologiczno-chemicznych i przyrodniczych
W dniu 20 kwietnia 2018 r. w naszej szkole odbyła się III edycja projektu edukacyjnego „Maraton biotechnologiczny”. Tematem przewodnim była „Biotechnologia w służbie medycyny i przemysłu”.
Wycieczka I D do Krakowa
W dniach 18-20 kwietnia 2018 r. klasa I D o profilu matematyczno-fizycznym z edukacją architektoniczną przebywała w Krakowie.
Kiermasz – „Rośliny dla szkoły”
W dniu 20 kwietnia 2018 r. klasy I i II E - przyrodnicze z edukacją prozdrowotną - zorganizowały kiermasz pod hasłem „Rośliny ozdobne na rzecz szkoły”.
Etap diecezjalny Konkursu Wiedzy Biblijnej
W dniu 18 kwietnia 2018 r. w Centrum Spotkań im. Jana Pawła II odbył się etap diecezjalny Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej.

Nasi wolontariusze

Nasi wolontariusze
W dniu 16 kwietnia 2018 r. Centrum Wolontariatu Miejskiego TEAMLegnica zorganizowało uroczyste spotkanie podsumowujące turniej UEFA U17 Elite Round, współorganizowane przez Miasto Legnica.

Pasja Anny

Pasja Anny
Anna Łucka – uczennica z klasy II E – zajęła III miejsce w X Ogólnopolskim Festiwalu Gitarowym, który odbył się w Chełmie Lubelskim w dniach 11-12 kwietnia 2018 r.
Marcin finalistą Olimpiady Informatycznej!
W dniach 10-14 kwietnia 2018 r. w Warszawie odbyły się zawody centralne Olimpiady Informatycznej. Marcin Szmagara – uczeń z klasy II A matematyczno-informatycznej - został finalistą XXV Olimpiady Informatycznej.