Mateusz laureatem Konkursu „Ośmiu Wspaniałych”

Mateusz Materek – uczeń z klasy III A o profilu matematyczno-informatycznym – w dniu 07.03.2019 r. został laureatem 22. miejskiej edycji XXV Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”.

Wyniki miejskiego Konkursu Recytatorskiego

W dniu 10 marca 2019 r. w Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy odbyły się miejskie eliminacje 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

Piłkarki ręczne na drugim miejscu w mieście

Reprezentacja szkoły w piłce ręcznej dziewcząt zajęła II miejsce w Licealiadzie Miasta Legnicy. Zawody odbyły się 08.03.2019 r.

Wielki sukces chłopców w tenisie stołowym

W dniu 6.03.2019 r. w Polkowicach odbył się Finał Strefy Legnickiej w tenisie stołowym.

Udział w Olimpiadzie Wiedzy o Rodzinie

W dniu 28 lutego 2019 r. odbył się etap okręgowy Olimpiady Wiedzy o Rodzinie. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy III A matematyczno-informatycznej: Barbara Moczulska i Anna Karykowska.

Zawalczą o Indeksy AGH

Uczniowie z klasy III A matematyczno-informatycznej – Piotr Jerzy Stokłosa oraz Przemysław Hoszowski – zostali zakwalifikowani do etapu centralnego Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH.”

V miejsce na Dolnym Śląsku w futsalu

Tegoroczny finał strefy w piłce nożnej halowej zorganizowany został 27.02.2019 r. przez lubiński SZS w pięknej hali widowiskowo-sportowej RCS, w której odbywają się największe imprezy i koncerty w regionie.

Wolonatariusze WOŚP

W dniu 01.03.2019 r. w naszej szkole został podsumowany udział wolontariuszy szkolnych w 27. Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Wolontariat na rzecz zwierząt

Podczas kiermaszu zorganizowanego na rzecz chorego kota „Barona”, który odbył się 25.02.2019 r., udało się zebrać kwotę wystarczającą na pokrycie kosztów kolejnych zabiegów leczniczych. Będziemy na bieżąco informowani o stanie zdrowia kota.

Nasi szkolni recytatorzy

W dniu 26 lutego 2019 r. w sali języka polskiego odbyły się szkolne eliminacje 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.