Berlin zdobyty!

07.12.2012

Berlin zdobyty!
7 grudnia 2012 r. klasa II B (medialna) pod wodzą wychowawcy Tomasza Dziurzyńskiego i germanisty Władysława Szumilasa odbyła krótką, ale bogatą poznawczo wycieczkę do stolicy naszych zachodnich sąsiadów. Mroźna pogoda dała się we znaki, co jednak nie przeszkodziło w realizacji atrakcyjnego programu.
Koszykówka dziewcząt
30.11.2012 r. reprezentacja szkoły w koszykówce dziewcząt zajęła I miejsce w Mistrzostwach Legnicy.

Pokłosie

01.12.2012

Pokłosie
29 listopada wszystkie klasy udały się do kina „Helios” na film Władysława Pasikowskiego „Pokłosie”. Film nawiązuje do pogromu Żydów w Jedwabnem. Na dyskusje nad tym problemem będzie czas na lekcjach języka polskiego i historii.

SKB

01.12.2012

SKB
29 listopada 2012 r. podczas drugiej godziny lekcyjnej w auli szkolnej odbyło się spotkanie z jezuitami, które zorganizował o. Paweł Grządziel. Wzięły w nim udział klasy I c, I d, I e, II a i III b.
Koszykówka chlopców
W turnieju finałowym Mistrzostw - w walce o półfinał - po dramatycznym meczu, pokonaliśmy zeszłorocznych Mistrzów Legnicy z Zespołu Szkół Przemysł Spożywczego.
Wykład prof. Jana Oszmiańskiego
27 listopada 2012 r. w auli szkoły odbył się wykład prof. Jana Oszmiańskiego z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu n/t wolnych rodników i antyoksydantów.
Spotkania z przedstawicielami PSP
Działania profilaktyczne w zakresie bezpieczeństwa młodzieży I LO w bieżącym roku szkolnym przeprowadzane są systematycznie. Realizujemy je we współpracy z Państwową Strażą Pożarną w Legnicy. W listopadzie zorganizowany został cyklu spotkań z przedstawicielami PSP.

Próbna matura 2012

25.11.2012

Próbna matura 2012
W dniach 20–23 listopada 2012 r. - 178 tegorocznych maturzystów (100% frekwencja) przystąpiło do egzaminów próbnych z przedmiotów obowiązkowych oraz dodatkowych.

Stypendia

16.11.2012

Stypendia
Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Legnicy informuje, że Kapituła Dolnośląskiej Rady Wspierania Uzdolnień w ramach organizowanego przez Fundację Edukacji Międzynarodowej Programu Stypendialnego „zDolny Śląsk”, przyznała uczniom naszego Liceum stypendia za wybitne osiągnięcia. Na liście laureatów XII edycji Konkursu wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych znalazło się 17 nazwisk, w tym 3 dotyczące I LO. Nagrodzeni uczniowie to: 1. Aleksander Łukasiewicz – ucz. kl. III a – stypendium naukowe 2. Robert Kozak - ucz. kl. III a – stypendium za działalność społeczną 3. Krzysztof Augustyniak – tegoroczny absolwent – stypendium naukowe. Uroczysta Gala Stypendialna odbędzie się 27.11.2012 r. w Filharmonii Wrocławskiej.

Pryzmat

16.11.2012

Pryzmat
14 listopada br. w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy rozpoczęły się przesłuchania solistów i zespołów, którzy rywalizowali o laur X Festiwalu Piosenki Studenckiej „Pryzmat”.