Tajemnice zielonych koktajli
15 maja 2012r. uczniowie wszystkich klas drugich zgłębiali tajemnice zielonych, warzywnych koktajli, poznawali dekalog zdrowego żywienia oraz dyskutowali na temat wpływu sposobu odżywiania na zdrowie człowieka.

Matura 2012

08.05.2012

Matura 2012
4 maja br. punktualnie o godz. 9.00 nasi tegoroczni abiturienci rozpoczęli pisanie pierwszego egzaminu maturalnego z języka polskiego na poziomie podstawowym.

Złoty Kwant

01.05.2012

Złoty Kwant
W VI Ogólnopolskim Konkursie Fizycznym „Poszukiwanie Talentów”, którego głównym organizatorem jest Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego oraz Polskie Towarzystwo Fizyczne, wyróżnienie odznaką „Złoty Kwant” uzyskała uczennica klasy I C Katarzyna Anaszkiewicz. Jej praca konkursowa została oceniona na 35 punktów.
Koniec kształcenia w liceum
27.04.2012 r. o godz. 14.00 odbyła się w auli szkolnej uroczystość zakończenia nauki klas trzecich.
Święto Konstytucji 3 Maja oraz Dzień Flagi RP
Dnia 27.04.2012 roku podczas 2 i 3 godziny lekcyjnej w auli szkolnej odbyła się uroczystość związana z 221 rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.
Senne wykłady w letnią noc
Dzień 20 kwietnia 2012 r. okazał się niezwykle atrakcyjny w naszej szkole. Oprócz zajęć, wiele klas mogło uczestniczyć w ciekawych przedsięwzięciach.
Młodzieżowa Rada Miejska
Na początku kwietnia w naszej szkole odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej,w których oddano 396 ważnych głosów.

Viadrina

20.04.2012

Viadrina
19 kwietnia 2012 r. uczniowie klas 1b, 1c, 1d, 2a, 2b, 2c, 2e uczestniczyli w Dniu Otwartym na Uniwersytecie Europejskim „Viadrina” we Frankfurcie n/Odrą.

Cudowne dziecko :)

18.04.2012

Cudowne dziecko :)
Krzysztof Augustyniak to uczeń klasy III C biologiczno-chemicznej, a wkrótce absolwent naszej szkoły. Jesteśmy dumni z jego sukcesów!
II Legnicki Konkurs Matematyczny
14 kwietnia w auli naszego Liceum odbył się finał II Legnickiego Konkursu Matematycznego, na który przybyło 71 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów. Wielu z nich przyszło razem z rodzicami lub swoimi nauczycielami, a wszyscy spotkali się tego dnia, by sprawdzić swoją matematyczną wiedzę.