Rekolekcje Wielkopostne i Pielgrzymka Maturzystów
W dniach od 16 do 18 marca 2015 r. młodzież naszej szkoły uczestniczyła w Rekolekcjach Wielkopostnych, które odbywały się w Kościele Św. Jana Chrzciciela w Legnicy. Nauki rekolekcyjne przeprowadził o. Tadeusz Kula wraz z animatorami.
Mistrzynie podstrefy legnickiej!
W dniu 16.03.2015 r. w hali sportowej przy LO w Złotoryi odbył się finał mistrzostw podstrefy legnickiej w piłkę ręczną dziewcząt. Do rywalizacji przystąpiły trzy zespoły - ZSZ Złotoryja, I LO Jawor i I LO Legnica.
Olimpiada Literatury i Języka Polskiego
W dniu 7 marca 2015 r. we Wrocławiu rozegrano finał okręgowy Olimpiady Literatury i Języka Polskiego.
Wspaniały sukces osiągnęła Anna Machowska z klasy III E, uzyskując kwalifikację do zawodów centralnych. Gratulujemy!
Prelekcje Miejskiego Rzecznika Konsumentów
Od grudnia 2014 r. do marca 2015 r. - w ramach zajęć z podstaw przedsiębiorczości - w klasach pierwszych odbył się cykl prelekcji Miejskiego Rzecznika Konsumentów w Legnicy - pani Agnieszki Romanowskiej.
Tenis stołowy chłopców
Reprezentacja chłopców z naszej szkoły zajęła V miejsce podczas zawodów strefy legnickiej w tenisie stołowym.
W zawodach uczestniczyło 11 zespołów, m.in. z Polkowic, Jawora, Lubina i Głogowa.
Konkurs Krajoznawczy
W dniu 10.03.2015 r. w PWSZ w Legnicy odbył się X Konkurs Krajoznawczy „Znam powiat legnicki jak swój dom”. Drużyna reprezentująca naszą szkołę zajęła IV miejsce.

Wycieczka klasy I B

13.03.2015

Wycieczka klasy I B

W dniu 25 lutego 2015 r. klasa humanistyczna I B, której wychowawcą jest mgr Tomasz Dziurzyński, bardzo twórczo spędziła dzień na zajęciach we Wrocławiu.

Tematem warsztatów była sztuka średniowiecza. Zrozumieniu jej służyła lekcja w Muzeum Narodowym, w którym zgromadzono niezwykłe w skali europejskiej przykłady sakralnej rzeźby gotyckiej i malarstwa.

Konkurs KoALa

13.03.2015

Konkurs KoALa
Dnia 13.03.2015 r. w naszej szkole odbył się Konkurs KoALa (Kombinatoryka-Algorytmika-Logika), w którym wzięło udział 29 uczniów z klas matematyczno-informatycznych. Wyniki konkursu będą znane na początku kwietnia.
Akcja "Grosz do grosza"
Dnia 13.03.2015 r. odbył się kiermasz zdrowej żywności w ramach akcji "Grosz do grosza". Na kiermaszu można było skosztować świeżo wyciskanego soku, zjeść sałatkę owocową lub zdrowy zamiennik łakoci w formie dietetycznych ciast. Akcja miała na celu uświadomienie uczniom jak ważne są: zdrowa dieta, właściwe nawyki żywieniowe. Cały z niej dochód zostanie przeznaczony na obiady dla biednych dzieci.
„Konferencja ptaków”
W dniu 12.03.2015 r. klasy 1b, 2a, 2b, 2c, 2d, 2e udały się do Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy na spektakl „Konferencja ptaków”.