TPD

17.01.2013

TPD
Dzisiaj w sali widowiskowej Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Legnicy odbyło się zebranie sprawozdawcze Oddziału Miejskiego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Uczestniczyli w nim - dyrektor szkoły Halina Tamioła i opiekun szkolnego koła TPD Robert Wójcicki.
Ogólnopolski Ranking Szkół
W dniu 10.01.2013 r. został ogłoszony przez „Rzeczpospolitą” i„Perspektywy” 15. Ogólnopolski Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych.

I LO I miejsce

11.01.2013

I LO I miejsce
Po raz pierwszy od 10 lat drużyna dziewcząt – po zdobyciu tytułów Mistrzów Legnicy i Podstrefy Legnickiej – awansowała do Finału Strefy czyli Finału Zagłębia Miedziowego.

Mistrzowie

11.01.2013

Mistrzowie
Po raz pierwszy od 10 lat drużyna chłopców – po zdobyciu tytułów Mistrzów Legnicy i Podstrefy Legnickiej – awansowała do Finału Strefy czyli Finału Zagłębia Miedziowego.
Turniej finałowy siatkarskiej Licealiady
11 stycznia 2013 r. zakończyły się Mistrzostwa Legnicy w siatkówce dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych.Nasze dziewczęta zajęły III miejsce.

Wolontariat

06.01.2013

Wolontariat
4 stycznia 2013 r. otrzymaliśmy podziękowanie od kierownika Świetlicy Środowiskowej „DOM im Św. Franciszka z Asyżu” w Legnicy za zaangażowanie młodzieży naszego Liceum w wolontariat oraz zbiórkę pieniężną.
LIV Olimpiada Wiedzy o Polsce...
Do etapu okręgowego LIV Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym zakwalifikowali się: Błażej Gadek i Przemysław Marczewski z kl. II B, Dagmara Krepska z kl. III B. Opiekunem uczniów jest mgr Joanna Piskorska-Gomoliszek. Gratulacje !

Koncert kolęd 2012

23.12.2012

Koncert kolęd 2012
21 grudnia o godz. 17.00 w auli szkolnej rozpoczął się koncert polskich kolęd i pastorałek w wykonaniu chóru szkolnego „Carmen” pod dyrekcją Zygmunta Pabisiaka. Aula wypełniona była po brzegi. Przybyli uczniowie I LO, ich koledzy z innych szkół, nauczyciele oraz rodzice. Gościliśmy Prezydenta Miasta Pana Tadeusza Krzakowskiego, a także z-cę Prezydenta Panią Dorotę Purgal. Byli obecni przedstawiciele Rady Rodziców wraz z przewodniczącą Izabelą Wańkowicz.
Spotkanie wigilijne
21 grudnia 2012 r. na 4 godzinie lekcyjnej w czytelni szkolnej odbyło się spotkanie Prezydium Parlamentu Uczniowskiego oraz przewodniczących wszystkich klas. Na spotkanie wigilijne zaprosiła młodzież dyrekcja szkoły, wprowadzając tym samym nowy zwyczaj.

Wspomnienia Miss

21.12.2012

Wspomnienia Miss
W dniach od 27.11–09.12.2012 r. odbywało się zgrupowanie przygotowujące do finału Narodowego Konkursu Piękna. Uczestniczyła w nim uczennica naszej szkoły – Magdalena Tasarek z klasy 3 e.