grosz do grosza

01.11.2014

grosz do grosza
W tym roku akcji „Grosz do Grosza” w ramach programu „Dzwonek na obiad” przewodniczyła klasa 2 C biologiczno-chemiczna.
odpowiedzialne decyzje
W dniach 16-28.10.2014 r. uczniowie klas pierwszych naszego Liceum uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych „Odpowiedzialne decyzje”.
uroczysta gala programu stypendialnego „zDolny Śląsk”
W dniu 28 października 2014 r. w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu odbyła się uroczysta Gala Stypendialna Programu Stypendialnego „zDolny Śląsk”.
wycieczka integracyjna klasy I E
W dniach 27-28 października klasa IE wyjechała się na wycieczkę integracyjną do Karpacza. Uczniowie nocowali w schronisku „Stropnica".
Zawody strzeleckie w Rawiczu
Podczas zawodów sportowych w Rawiczu, które odbyły się w dniu 26.10.2014 r. Natalia Nowak – uczennica z klasy matematyczno-informatycznej III A – zdobyła I miejsce w strzelaniu pneumatycznym oraz II miejsce w strzelaniu z broni palnej.
Gratulujemy!

flop show

25.10.2014

flop show
W sobotę 25 października 2014 r. odbył się w naszym mieście V Festiwal Legnickich Organizacji Pozarządowych FLOP SHOW.

viadrina

23.10.2014

viadrina

23 października 2014 r. grupa uczniów z naszego Liceum brała udział w Dniu Otwartym Uniwersytetu Europejskiego VIADRINA we Frankfurcie nad Odrą. Studiuje tam ok. 6 tys. studentów, z czego 1/3 stanowią obcokrajowcy.

warsztaty ekologiczne w ekobibliotece
22 października 2014 r. klasa 1c o profilu biologiczno-chemicznym - po raz kolejny - wzięła udział w dodatkowych zajęciach rozwijających zainteresowania przyrodnicze uczniów, które zorganizowała Ekobiblioteka przy ul. Łukasińskiego w Legnicy.
spotkanie z absolwentem
W dniu 22 października 2014 r. klasa 1 d matematyczno-fizyczna z rozszerzoną edukacją architektoniczną uczestniczyła w spotkaniu z Piotrem Niemcem – architektem, absolwentem Politechniki Wrocławskiej.
Obóz naukowy klas matematyczno-informatycznych
W dniach 20-22.10.2014 r. uczniowie z klas matematyczno-informatycznych – I A i II A uczestniczyli w obozie naukowym w Sosnówce.