Konkurs Mitologiczny
31 maja 2012 r. w auli szkoły odbył się szkolny Konkurs Mitologiczny. Był to drugi etap Konkursu, w którym brały udział trzyosobowe zespoły z każdej klasy pierwszej.
XI Forum Klubów Europejskich
29 maja 2012 r. w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Legnicy odbyło się XI Forum Klubów Europejskich.

Euro 2012 na Orliku

28.05.2012

Euro 2012 na Orliku
27 maja 2012 r. na Orliku przy SP-7 w Legnicy rozegrany został Turnieju Euro, w którym uczestniczyli uczniowie I LO w Legnicy i Gimnazjum TWP. Do zawodów zgłosiło się 13 zespołów klasowych, które wylosowały nazwy reprezentacji Euro 2012.
Aleksander Łukasiewicz
W dniu 26 maja 2012 r. w Sali Lustrzanej Pałacu Staszica w Warszawie odbyła się uroczystość zakończenia XLII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego przygotowana przez Komitet Główny Olimpiady przy Instytucie Badań Literackich PAN, w której uczestniczył uczeń klasy II A matematyczno-informatycznej – Aleksander Łukasiewicz.
Dolnośląska Liga Lekkoatletyczna
Dnia 26.05.2012 r. na Stadionie Miejskim w Zgorzelcu odbył się Finał Dolnośląski Ligi Lekkoatletycznej Szkół Ponadgimnazjalnych.
Spotkanie z Pawłem Wiśniewskim
Paweł Wiśniewski - absolwent klasy matematyczno-fizycznej, którą ukończył w 2007 r., spotkał się w dniu 25 maja 2012 r. z uczniami z klas humanistycznych w auli szkolnej.
Spotkanie z dr inż. Jackiem Dudkiewiczem
Dr inż. Jacek Dudkiewicz – absolwent I LO – spotkał się w dniu 25 maja 2012 r. w auli szkolnej z uczniami z klas matematyczno-informatycznych, matematyczno-fizycznych i biologiczno-chemicznych (1a, 1c, 1d, 2a, 2d).

Sky Tower

25.05.2012

Sky Tower
Klasa II D matematyczno-fizyczna z rozszerzoną edukacją architektoniczną uczestniczyła 24 maja 2012 r. w uroczystym otwarciu najwyższego budynku biurowo-mieszkalnego w Polsce. Chodzi oczywiście o Sky Tower we Wrocławiu.
Matematyka-Reaktywacja
22 maja 2012 r. odbyła się w naszej szkole kontrola w zakresie prawidłowości realizacji obowiązków wynikających z zawartej umowy oraz przeprowadzenia e-sprawdzianu w ramach projektu „Opracowanie i wdrożenie kursu wyrównawczego z matematyki z wykorzystaniem technologii informacyjno-komunikacyjnych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych”.
44. Rajd Kaczawski Hutników Miedzi
W dniach 19/20 maja 2012r. 21 członków SKKT z naszej szkoły wzięło udział w 44. „Rajdzie Kaczawskim Hutników Miedzi”. W tym roku trasa rajdu wiodła przez malownicze szlaki Rudaw Janowickich. Wędrówkę po górach rozpoczęliśmy w Janowicach Wielkich.