IV Legnicki Konkurs Matematyczny
Już po raz czwarty w murach I Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy czołowi matematycy ze szkół gimnazjalnych i podstawówek zawalczyli o zwycięstwo w Legnickim Konkursie Matematycznym.
Spotkanie z absolwentem
W dniu 27 marca i 28 marca odbyło się kolejne spotkanie w ramach cyklu „Spotkanie z Absolwentem”.
Licealiada w Piłce Ręcznej
Zakończyła się Licealiada w Piłce Ręcznej. Nasze dziewczęta zajęły w tegorocznych zmaganiach III miejsce.
Zawody strefowe szkół ponadgimnazjalnych w szachach
W dniu 26.03.2014 r. odbyły się zawody strefowe szkół ponadgimnazjalnych w szachach. Reprezentacja naszej szkoły zajęła V miejsce.
Spotkanie z dr Rudolfem Vevodą
W dniu 26 marca 2014 r. klasa II c – biologiczno-chemiczna - uczestniczyła w spotkaniu z dr Rudolfem Vevodą, które odbyło się w Czytelni Naukowej Legnickiej Biblioteki Publicznej. Młodzieży towarzyszyła pani dyrektor Halina Tamioła.
Olimpiada Mediewistyczna
W dniu 25 marca 2014 r. Komitet Główny Olimpiady Mediewistycznej ogłosił wyniki I etapu. Do II etapu, a zarazem etapu centralnego zakwalifikowali się następujący uczniowie z naszej szkoły:

Debata

25.03.2014

Debata
W dniu 25 marca 2014 r. w auli szkolnej odbyła się debata - w ramach projektu Legnickiego Stowarzyszenia Inicjatyw Obywatelskich „Młodzi decydują”.
59 ogólnopolski konkurs recytatorski
23 marca 2014 r. uczniowie naszej szkoły - Katarzyna Skała, Aleksandra Romanowska, Karolina Chojnacka i Paweł Orłowski - wzięli udział w etapie miejskim 59. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

Góra Grosza

22.03.2014

Góra Grosza
Otrzymaliśmy podziękowania za udział w akcji „Góra Grosza”. Ze swojej strony - dziękujemy za zbiórkę tych drobnych monet nauczycielom i uczniom !

Kamienie na szaniec

21.03.2014

Kamienie na szaniec
W dniu 21.03.2014 r. klasy pierwsze i drugie udały się do kina „Piast” na film „Kamienie na szaniec” w reżyserii Roberta Glińskiego.