Podziękowanie za Szlachetną Paczkę
„Drogi Darczyńco,

Cieszymy się, że razem z nami zmieniasz świat na lepsze! Miłość wyrażana jest poprzez wrażliwość na drugiego człowieka. Darczyńcy SZLACHETNEJ PACZKI dodatkowo okazują ją w prezencie, który trafia prosto w serca rodziny. Sami wiemy, jak się czujemy, gdy ktoś pomaga spełnić nasze marzenia, zwłaszcza kiedy wydają się nierealne. Cieszymy się, że jesteś częścią tej radości, którą przeżywała obdarowana rodzina podczas dostarczenia Paczki. Wolontariusze, którzy opiekowali się rodzinami, chcieli przekazać kilka słów od siebie”.

Kolejna próbna matura

W dniach od 3 do 11 stycznia 2019 r. tegoroczni maturzyści przystąpili do kolejnej próbnej matury.

Wszyscy, wszystkim ślą życzenia

Prosimy o przyjęcie życzeń.

Uczniowskie kartki świąteczne dla pacjentów szpitala

W dniu 20.12.2018 r. uczniowie naszej szkoły przekazali pacjentom oraz personelowi Szpitala Wojewódzkiego w Legnicy 160 kartek świątecznych. Zostały one wykonane przez młodzież klas pierwszych podczas zajęć z wiedzy o kulturze, które prowadzi pan Robert Wójcicki.

Liczenie aniołów

23.12.2018

Liczenie aniołów

Corocznie przed Świętami Bożego Narodzenia liczymy w szkole anioły. Są wówczas niemal wszędzie, nie tylko w naszej barokowej auli.

Nasze szkolne kolędowanie

W dniu 21 grudnia 2018 r. w auli szkolnej odbył się przegląd kolęd w wykonaniu uczniów klas pierwszych. To piękne przedsięwzięcie zorganizowały i prowadziły przedstawicielki Parlamentu Uczniowskiego – Wiktoria Loranty i Kamila Dzierzkiewicz.

Jakub Szpyrka na olimpiadach

Uczeń klasy III B Jakub Szpyrka awansował do zawodów okręgowych IV Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Historycznej.

Jakub i Andrzej pojadą do Wrocławia na zawody okręgowe

Komitet Okręgowy 60. Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym zakwalifikował 2 uczniów naszej szkoły do zawodów okręgowych, które odbędą się 26 stycznia 2019 r. we Wrocławiu.

Szachiści awansowali do rozgrywek krajowych

W dniu 18 grudnia 2018 r. we Wrocławiu odbył się Finał Dolnośląski Licealiady Młodzieży w szachach. Reprezentacja naszej szkoły zajęła III miejsce i uzyskała awans do rozgrywek na szczeblu krajowym. W rywalizacji brało udział 18 drużyn.

Mistrzostwo w pływaniu dziewcząt i chłopców

W dniu 19.12.2018 r. na basenie „Bąbelek” reprezentacje naszej szkoły w pływaniu zdobyły tytuły Mistrza Legnicy.