Maraton Językoznawczy

W ramach tegorocznej edycji Dolnośląskiego Festiwalu Nauki Instytut Filologii Angielskiej Uniwersytetu Wrocławskiego zorganizował w dniu 21.09.2018 r. Maraton Językoznawczy.

Cała szkoła obejrzała „Dywizjon 303”

W dniu 24.09.2018 r. wszyscy uczniowie naszej szkoły udali się do kina „Helios” na film „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”.

Nasze dziewczęta w Grecji

Aby zachęcić młodzież, a przede wszystkim twórcze dziewczęta i ich nauczycieli do nauki przedmiotów ścisłych Firma Microsoft przygotowała unikalny, międzynarodowy, letni obóz i pokryła pełne koszty pobytu na nim.

Humaniści na „Hamlecie”

Klasa I B humanistyczna z edukacją medialną i prawną w dniu 19.09.2018 r. zobaczyła „Hamleta”. Spektakl odbył się na Scenie na Nowym Świecie.

Licencja organizatora lokalnego akcji

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to bezpłatna akcja edukacyjna. Odbywa się każdego roku w ostatni piątek września. 28 września 2018 r. będą w nim uczestniczyć szkoły z różnych stron świata.

Salon Maturzystów

Dnia 11.09.2018r. klasa III A pojechała do Wrocławia na inaugurację Salonu Maturzystów. Uczniowie klasy maturalnej mogli spotkać się oraz porozmawiać z przedstawicielami uczelni z Wrocławia, Warszawy, Poznania, a także Krakowa. Wyjazd ten miał na celu ukierunkowanie przyszłych studentów oraz zapoznanie ich z wymaganiami, które muszą spełnić, aby dostać się na wymarzoną uczelnię.

Nasi absolwenci na scenie

Czwartkowym występem najstarsza grupa „Zonka” postanowiła pożegnać się ze sceną Młodzieżowego Centrum Kultury i publicznością.

18 uczniów otrzymało nagrodę specjalną Prezydenta Miasta

Podczas miejskiej inauguracji roku szkolnego 2018/2019, która odbyła się w Akademii Rycerskiej w dniu 3 września, aż 18 uczniów naszej szkoły otrzymało nagrodę specjalną Prezydenta Miasta Legnicy:

Inauguracja szkolna

04.09.2018

Inauguracja szkolna

W dniu 3 września na wewnętrznym dziedzińcu szkolnym odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2018/2019. Początek nowego roku oznajmił dźwięk zabytkowego dzwonka.

Nasze lekkoatletki 35 w kraju

Zarząd Główny Szkolnego Związku Sportowego przesłał do szkoły wyniki Ogólnopolskiej Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej Szkół Ponadgimnazjalnych.