XIII FORUM KLUBÓW EUROPEJSKICH
28 maja 2014 r. w auli I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Legnicy odbyło się XIII Forum Klubów Europejskich. Tegoroczne spotkanie przebiegało pod hasłem: „POLSKIE 10 LAT W UNII EUROPEJSKIEJ”, a udział w nim wzięły delegacje dziewięciu szkół.
Licealiada Miasta Legnicy w Lekkoatletyce
W dniu 21.05.2014 r. odbyła się Licealiada Miasta Legnicy w Lekkoatletyce. Reprezentacja dziewcząt z naszej szkoły wygrała klasyfikację miasta Legnicy!
Strategia Wolnych i Otwartych Implementacji
W dniu 19 maja 2014 r. o godzinie 11.00 w auli naszej szkoły odbyło się spotkanie dotyczące Strategii Wolnych i Otwartych Implementacji, w którym wzięli udział – na zaproszenie pani dyrektor Haliny Tamioły i nauczycielki informatyki pani Romualdy Laskowskiej – nauczyciele informatyki ze szkół legnickich. Naszym gościem był także Dyrektor Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miasta w Legnicy – dr Zbigniew Rutka.
Prawybory do Parlamentu Europejskiego
W dniu 19.05.2014 r. w naszej szkole odbyły się prawybory do Parlamentu Europejskiego. W ramach projektu „Młodzi Głosują”, klasa humanistyczno-prawna I B pod opieką pani Joanny Piskorskiej-Gomoliszek zajęła się organizacją tego przedsięwzięcia.
Laureatka Olimpiady Języka Niemieckiego
Klaudia Drgas – uczennica klasy II B o profilu medialnym - uzyskała w tym roku szkolnym tytuł laureatki zawodów centralnych Olimpiady Języka Niemieckiego.
Młodzieżowe biegi nad Kaczawą
W dniu 16 maja 2014 r. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Legnicy zorganizował „Młodzieżowe biegi nad Kaczawą”.
Akcja Profrekwencyjna
W najbliższy poniedziałek w naszej szkole odbędą się prawybory do Parlamentu Europejskiego.
Spotkanie z Panem Tomaszem Łysiakiem
W dniu 15 maja 2014 r. klasa europejsko-językowa I E wraz z panią dyrektor Haliną Tamiołą uczestniczyła w spotkaniu z panem Tomaszem Łysiakiem, które odbyło się w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym w Legnicy.
Dziesięć lat członkostwa Polski w UE
W dniu 14 maja 2014 r. w Zespole Szkół Samochodowych w Legnicy odbył się konkurs „Dziesięć lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej”, w którym uczestniczyły drużyny z legnickich szkół ponadgimnazjalnych.
Nasi goście z Bydgoszczy
W dniach 6.05 - 10.05 gościliśmy uczniów z Collegium Salesianum z Bydgoszczy.