Zawody strefowe szkół ponadgimnazjalnych w szachach
W dniu 26.03.2014 r. odbyły się zawody strefowe szkół ponadgimnazjalnych w szachach. Reprezentacja naszej szkoły zajęła V miejsce.
Spotkanie z dr Rudolfem Vevodą
W dniu 26 marca 2014 r. klasa II c – biologiczno-chemiczna - uczestniczyła w spotkaniu z dr Rudolfem Vevodą, które odbyło się w Czytelni Naukowej Legnickiej Biblioteki Publicznej. Młodzieży towarzyszyła pani dyrektor Halina Tamioła.
Olimpiada Mediewistyczna
W dniu 25 marca 2014 r. Komitet Główny Olimpiady Mediewistycznej ogłosił wyniki I etapu. Do II etapu, a zarazem etapu centralnego zakwalifikowali się następujący uczniowie z naszej szkoły:

Debata

25.03.2014

Debata
W dniu 25 marca 2014 r. w auli szkolnej odbyła się debata - w ramach projektu Legnickiego Stowarzyszenia Inicjatyw Obywatelskich „Młodzi decydują”.
59 ogólnopolski konkurs recytatorski
23 marca 2014 r. uczniowie naszej szkoły - Katarzyna Skała, Aleksandra Romanowska, Karolina Chojnacka i Paweł Orłowski - wzięli udział w etapie miejskim 59. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

Góra Grosza

22.03.2014

Góra Grosza
Otrzymaliśmy podziękowania za udział w akcji „Góra Grosza”. Ze swojej strony - dziękujemy za zbiórkę tych drobnych monet nauczycielom i uczniom !

Kamienie na szaniec

21.03.2014

Kamienie na szaniec
W dniu 21.03.2014 r. klasy pierwsze i drugie udały się do kina „Piast” na film „Kamienie na szaniec” w reżyserii Roberta Glińskiego.

Dzień Otwarty

21.03.2014

Dzień Otwarty
W dniu 21 marca 2014 r. w naszej szkole odbył się Dzień Otwartych Drzwi. Gimnazjaliści zaczęli się pojawiać już o 14.30, pół godziny przed planowanym startem.

I LO IS ALSO HAPPY

17.03.2014

I LO IS ALSO HAPPY
Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy „rozkręcili się” filmowo. Tym razem dołączyli do ludzi na całym świecie i pokazali na Youtube, że też są happy.

Bliżej Europy

16.03.2014

Bliżej Europy
Instytut Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Wrocławskiego ogłasza ogólnopolski konkurs dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych pod nazwą „Bliżej Europy”.