Aleksander Łukasiewicz
W dniu 26 maja 2012 r. w Sali Lustrzanej Pałacu Staszica w Warszawie odbyła się uroczystość zakończenia XLII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego przygotowana przez Komitet Główny Olimpiady przy Instytucie Badań Literackich PAN, w której uczestniczył uczeń klasy II A matematyczno-informatycznej – Aleksander Łukasiewicz.
Dolnośląska Liga Lekkoatletyczna
Dnia 26.05.2012 r. na Stadionie Miejskim w Zgorzelcu odbył się Finał Dolnośląski Ligi Lekkoatletycznej Szkół Ponadgimnazjalnych.
Spotkanie z Pawłem Wiśniewskim
Paweł Wiśniewski - absolwent klasy matematyczno-fizycznej, którą ukończył w 2007 r., spotkał się w dniu 25 maja 2012 r. z uczniami z klas humanistycznych w auli szkolnej.
Spotkanie z dr inż. Jackiem Dudkiewiczem
Dr inż. Jacek Dudkiewicz – absolwent I LO – spotkał się w dniu 25 maja 2012 r. w auli szkolnej z uczniami z klas matematyczno-informatycznych, matematyczno-fizycznych i biologiczno-chemicznych (1a, 1c, 1d, 2a, 2d).

Sky Tower

25.05.2012

Sky Tower
Klasa II D matematyczno-fizyczna z rozszerzoną edukacją architektoniczną uczestniczyła 24 maja 2012 r. w uroczystym otwarciu najwyższego budynku biurowo-mieszkalnego w Polsce. Chodzi oczywiście o Sky Tower we Wrocławiu.
Matematyka-Reaktywacja
22 maja 2012 r. odbyła się w naszej szkole kontrola w zakresie prawidłowości realizacji obowiązków wynikających z zawartej umowy oraz przeprowadzenia e-sprawdzianu w ramach projektu „Opracowanie i wdrożenie kursu wyrównawczego z matematyki z wykorzystaniem technologii informacyjno-komunikacyjnych dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych”.
44. Rajd Kaczawski Hutników Miedzi
W dniach 19/20 maja 2012r. 21 członków SKKT z naszej szkoły wzięło udział w 44. „Rajdzie Kaczawskim Hutników Miedzi”. W tym roku trasa rajdu wiodła przez malownicze szlaki Rudaw Janowickich. Wędrówkę po górach rozpoczęliśmy w Janowicach Wielkich.
Finał Internetowego Konkursu Papieskiego
Miło nam poinformować, że po raz pierwszy w historii szkoły, nasza uczennica znalazała się w ogólnopolskim finale Internetowego Konkursu Papieskiego. Karolina Herlender, tegoroczna maturzystka z klasy 3d, zajęła 5 miejsce w zmaganiach centralnych.
Tajemnice zielonych koktajli
15 maja 2012r. uczniowie wszystkich klas drugich zgłębiali tajemnice zielonych, warzywnych koktajli, poznawali dekalog zdrowego żywienia oraz dyskutowali na temat wpływu sposobu odżywiania na zdrowie człowieka.

Matura 2012

08.05.2012

Matura 2012
4 maja br. punktualnie o godz. 9.00 nasi tegoroczni abiturienci rozpoczęli pisanie pierwszego egzaminu maturalnego z języka polskiego na poziomie podstawowym.