Konkurs " Powstanie Styczniowe"
Pani Senator Dorota Czudowska – w imieniu Komitetu Organizacyjnego Obchodów 150 Rocznicy Powstania Styczniowego - podziękowała szkole „za zgłoszenie i trud przygotowania uczniów do udziału w konkursie „Powstanie Styczniowe”.

Wieża Mariacka

17.06.2014

Wieża Mariacka
W dniu 17 czerwca 2014 r. młodzież z klasy II D - matematyczno-fizycznej uczestniczyła w zajęciach z „Podstaw architektury”, które odbyły się na wieży Kościoła Mariackiego w Legnicy. Panorama miasta okazała się bardzo imponująca.
XIII Regionalny Konkurs Plastyczny i Fotograficzny "Moja Mała Ojczyzna"
W dniu 17 czerwca 2014 r. w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym odbyło się podsumowanie XIII Regionalnego Konkursu Plastycznego i Fotograficznego „Moja Mała Ojczyzna”.
Konkurs Fizyczny "Eureka"
Miło nam poinformować, że w tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego „EUREKA” najlepszy wynik w I LO uzyskał Piotr Żelazko z klasy 2A.
Turniej Szachowy "Cztery Pory Roku"
Dominik Karykowski z klasy I A zajął I miejsce w Turnieju Szachowym "Cztery Pory Roku", który odbył się 14 czerwca 2014 r. w Młodzieżowym Centrum Kultury.

Herby

13.06.2014

Herby
W ramach przedmiotu „Podstawy architektury” uczniowie naszej szkoły wykonali na kartuszach z drewna herby miast Dolnego Śląska. Prace te zostały przekazane do Szkoły Podstawowej Nr 3 w Chojnowie oraz do Zespołu Szkół Muzycznych w Legnicy.
Zachowaj Trzeźwy umysł
W dniu 13.06.2014 r. klasa I c biologiczno-chemiczna uczestniczyła w organizacji gry terenowej w Parku Miejskim w ramach ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj trzeźwy umysł 2014”.
XXIX Olimpiada Wiedzy Ekologicznej
W dniach 6-8 czerwca 2014 r odbył się etap centralny XXIX Olimpiady Wiedzy Ekologicznej, w którym brało udział ponad 100 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Zawody te zorganizowano w pięknej scenerii Białowieskiego Parku Narodowego w Supraślu koło Białegostoku.

Młodzi Głosują

10.06.2014

Młodzi Głosują
Szkoła otrzymała dyplom za udział w akcji „Młodzi głosują wybory do Parlamentu Europejskiego 2014”.
Okrągły stół i wybory w 1989 roku
Uczniowie klasy I B humanistyczno-prawnej - wraz z nauczycielką historii mgr Joanną Piskorską-Gomoliszek oraz panią dyrektor Haliną Tamiołą – skorzystali z zaproszenia na konferencję IPN, która odbyła się w 9 czerwca 2014 r. w Legnickiej Bibliotece Publicznej.