XXIX Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

W dniu 12 kwietnia 2014 r. we Wrocławiu odbył się etap wojewódzki XXIX Olimpiady Wiedzy Ekologicznej, w którym brało udział ponad 130 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych województwa dolnośląskiego.

Gimnazjaliści gośćmi naszej szkoły
W dniu 19 kwietnia 2014 r. uczniowie klasy biologiczno-chemicznej I C - wspólnie z zaproszonymi gośćmi z klasy I A Gimnazjum nr 4 im. Świętej Jadwigi Śląskiej w Legnicy -wzięli udział w „Grze miejskiej – w poszukiwaniu utraconych informacji”, zorganizowanej na terenie I LO przez nauczycielki biblioteki szkolnej.
Polska, Polacy, Dolnoślązacy… 10 lat w UE
„Polska, Polacy, Dolnoślązacy… 10 lat w Unii Europejskiej” – pod takim hasłem 15 kwietnia br., w Dolnośląskim Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 12 dla Niesłyszących i Słabosłyszących we Wrocławiu, odbył się wojewódzki konkurs wiedzy o UE pod patronatem Wicemarszałka Województwa Dolnośląskiego - Pana Radosława Mołonia.
Życzenia na Wielkanoc 2014
Wesołego Alleluja!

Mam Haka Na Raka

14.04.2014

Mam Haka Na Raka

W ramach ogólnopolskiego programu „Mam haka na raka”, klasa I C z I Liceum Ogólnokształcącego kształtowała postawy prozdrowotne wśród młodzieży.

Młodzieżowa Rada Miejska W Legnicy
W dniu 11.04.2014 roku w Urzędzie Miasta Legnicy ukonstytuowała się Młodzieżowa Rada Miejska (MRM). W jej skład wchodzą także trzy uczennice naszej szkoły.
Dolnośląski program stypendialny
Kamila Gołąb – uczennica klasy matematyczno-fizycznej I D uczestniczyła w dniu 10.04.2014 r. w uroczystości, która odbyła się w auli Kolegium Nauczycielskiego we Wrocławiu.
Regionalny Przegląd Zespołów Artystycznych
Paweł Orłowski - uczeń klasy 2 E 10 kwietnia wziął udział w "Regionalnym Przeglądzie Zespołów Artystycznych Szkół im. Janusza Korczaka z Dolnego Śląska" pod hasłem "Galeria Talentów"
Mistrzostwa Legnicy w pływaniu.
W dniu 7 kwietnia 2014 r. odbyły się zawody w pływaniu - Mistrzostwa Legnicy Szkół Ponadgimnazjalnych.
II Ogólnopolska Olimpiada Informatyczna WWSIS
W dniu 4 kwietnia 2014 r. we Wrocławiu odbyła się II Ogólnopolska Olimpiada Informatyczna Wrocławskiej Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej, w której wzięło udział aż 9 uczniów z naszej szkoły, którzy wcześniej zostali zakwalifikowani do tego etapu.