spotkanie z absolwentem
W dniu 22 października 2014 r. klasa 1 d matematyczno-fizyczna z rozszerzoną edukacją architektoniczną uczestniczyła w spotkaniu z Piotrem Niemcem – architektem, absolwentem Politechniki Wrocławskiej.
Obóz naukowy klas matematyczno-informatycznych
W dniach 20-22.10.2014 r. uczniowie z klas matematyczno-informatycznych – I A i II A uczestniczyli w obozie naukowym w Sosnówce.
spotkanie z prezydentem
W dniu 21.10 2014 r. w auli naszej szkoły odbyło się spotkanie Prezydenta Miasta Legnicy Pana Tadeusza Krzakowskiego z mieszkańcami Centrum Staromiejskiego i „Tarninowa”.
coroczne mistrzostwa szkoły w piłce nożnej

W dniu 19.10.2014 r. na boisku Orlik przy SP-7 w Legnicy Uczniowski Klub Sportowy przy I LO zorganizował coroczne Mistrzostwa Szkoły w Piłce Nożnej.

zdobycie Szkocji!

19.10.2014

zdobycie Szkocji!
W dniach 11-19 października 2014 r. uczniowie naszej szkoły wyjechali wraz z nauczycielami języka angielskiego na wycieczkę do Szkocji. Wyjazd obejmował również zwiedzanie Amsterdamu i Londynu.

dzień papieski

18.10.2014

dzień papieski
Temat świętości, jako fundamentalny w nauczaniu Kościoła i tym samym w myśli Ojca Świętego Jana Pawła II powraca jako treść kolejnego Dnia Papieskiego, który obchodziliśmy w dniach od 12 do 18 października 2014 r. W Polsce XIV Tydzień Papieski przebiegał pod hasłem „Jan Paweł II Świętymi bądźcie”.
dzień edukacji narodowej w mieście
Podczas uroczystości miejskiej z okazji Dnia Edukacji Narodowej, która odbyła się 14.10.2014 r. w Klubie Nauczyciela - nagrodę Prezydenta Miasta Legnicy otrzymała pani dyrektor Halina Tamioła oraz nauczyciel geografii i podstaw przedsiębiorczości pan Waldemar Małek.
krajowy fundusz na rzecz dzieci
Klaudia Łakomska z klasy I C biologiczno-chemicznej została przyjęta do grona uczestników programu wybitnie zdolnych Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci w roku szkolnym 2014/2015.
dzień edukacji narodowej

W dniu 13.10.2014 r. odbyła się w auli szkolnej akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

kościół mariacki

12.10.2014

kościół mariacki
W ramach przedmiotu „Podstawy architektury” uczniowie z klasy I d matematyczno-fizycznej z rozszerzoną edukacją architektoniczną zwiedzili Kościół Mariacki w Legnicy. Prawdziwą atrakcją okazała się jednak możliwość wejścia na wieżę.