XVII dolnośląski festiwal nauki

W dniach 25 i 26 września 2014 r. w auli naszego Liceum odbywały się wykłady w związku z XVII Dolnośląskim Festiwalem Nauki.

XX mini rajd "jarzębina"

W dniu 26.09.2014 r. na terenie kąpieliska „Kormoran” miało miejsce zakończenie XX Mini Rajdu „Jarzębina”.

muchów

25.09.2014

muchów
W dniach 24-25 września 2014 r. klasa 1 D matematyczno-fizyczna z rozszerzoną edukacją architektoniczną przebywała na wycieczce w Muchowie. Do zrealizowania były dwa cele - edukacyjny i integracyjny.
Spotkanie z absolwentem

W dniu 24.09.2014 r. wznowiliśmy cykl spotkań z Absolwentami. Na spotkanie z klasą I A matematyczno-informatyczną przybył do szkoły Krystian Bekała - doktorant w Instytucie Matematycznym Uniwersytetu Wrocławskiego.

Mistrzostwa Legnicy W Biegach Przełajowych
W dniu 23 września 2014 r. w Parku Miejskim odbyły się Mistrzostwa Legnicy w Biegach Przełajowych.
75 rocznica uchodźstwa polskiego do rumunii

W dniu 17.09.2014 r. w auli Liceum odbyła się niezwykła lekcja historii. Organizatorem tego przedsięwzięcia było Stowarzyszenie Kobiet „Babiniec” w Legnicy, a partnerami i gospodarzami projektu nasza szkoła.

IV Tydzień Wychowania w diecezji legnickiej

W dniu 15 września 2014 r. klasa II E europejsko-językowa wraz z mgr Pawłem Olszewskim uczestniczyła w spotkaniu z ks. bp Markiem Mendykiem, biskupem pomocniczym diecezji legnickiej, przewodniczącym Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski.

Przemkowski Park Krajobrazowy
Dnia 12 września 2014 r. klasa I C biologiczno-chemiczna wyjechała na wycieczkę do Przemkowskiego Parku Krajobrazowego.

Narodowe Czytanie

05.09.2014

Narodowe Czytanie

W dniu 5 września uczniowie I LO wraz z młodszymi kolegami ze Społecznego Gimnazjum TWP czytali „Trylogię” Henryka Sienkiewicza w szkolnym ogrodzie „Arnika”.

Szkolna i miejska inauguracja roku szkolnego.

Dźwięk zabytkowego dzwonka rozpoczął 1 września nowy rok szkolny w I LO. Tradycyjnie, pani dyrektor Halina Tamioła powitała nim uczniów oraz liczne grono Absolwentów.