Dzień Niepodległości
9 listopada 2012 r. klasy I i II uczestniczyły w uroczystej akademii z okazji Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

LOK

10.11.2012

LOK
9 listopada 2012 r. odbyło się spotkanie zorganizowane przez Zarząd Powiatowy Ligi Obrony Kraju, w którym uczestniczyła pani Elżbieta Czornak – nauczycielka przysposobienia obronnego. Za sukcesy w krzewieniu idei patriotycznych oraz rozwijaniu sportów strzeleckich wśród młodzieży I LO – otrzymaliśmy list gratulacyjny.
Odpowiedzialna decyzja
W październiku 2012 r. wszystkie klasy pierwsze uczestniczyły w programie profilaktycznym dla młodzieży „Odpowiedzialna decyzja”. Zajęcia prowadzili pan Dariusz Bełdowski i pani Małgorzata Stawiska-Lichota.

Halloween

01.11.2012

Halloween
31 października 2012 r. w auli odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych. Do konkursu przystąpiły 3-osobowe reprezentacje z klas pierwszych. Pytania zadawali starsi koledzy z klasy II A – Jakub Stawik i Jakub Mirosławski – na podstawie prezentacji multimedialnej.
Mistrzostwa w piłce nożnej
21 października 2012 r. na „Orliku" przy SP-7 rozegrano mistrzostwa w piłce nożnej chłopców I LO oraz Gimnazjum TWP. Do rozgrywek zgłosiły się drużyny z klas: I A, I D, III A, III B, III C oraz gimnazjaliści TWP.

Liberec

30.10.2012

Liberec
W dniach 23-25 października 2012 roku klasa IIIa wraz z opiekunami Wojciechem Jaśkiewiczem i Robertem Wójcickim była na wycieczce klasowej w Libercu.

Muchów 2012

24.10.2012

Muchów 2012
18-20 października 201 klasa 2D wyruszyła na obóz do Muchowa, gdzie przeżyła wspaniałą, trzydniową, matematyczna przygodę. Nasz wychowawca profesor Zbigniew Masłowski wraz z profesorami Robertem Wójcickim i Markiem Daczkowskim sprawowali nad nami opiekę. Klasa mieszkała w poniemieckim pałacyku, którego tajemnice odkrywał przed nami Pan Robert Wójcicki.
Legnickie Dni Kultury Kresowej
W dniu 20.10.2012 r. odbył się w auli szkolnej I LO Galowy Koncert Kresowy XI Legnickich Dni Kultury Kresowej.
Międzyszkolne Zawody Strzeleckie
19 października 2012 r. na strzelnicy sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Legnicy odbyły się Międzyszkolne Zawody Strzeleckie z broni pneumatycznej. Honorowy patronat na zawodami objął Prezydent Miasta Legnicy.
Światowy Dzień Żywności
16 października po raz dwudziesty drugi obchodzimy Światowy Dzień Żywności.