Olimpiada Wiedzy o św. Maksymilianie Kolbe
W dniach od 25-27 marca 2015 r. w Siedlcach odbył się Finał IX Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie Kolbe, w którym uczestniczyła Maria Karoń z klasy I C biologiczno-chemicznej.
Miejski Konkurs Recytatorski
W dniu 28 marca 2015 r. w Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy odbyły się eliminacje 60. edycji Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, w którym wzięło udział ponad 30 uczestników.
Paweł Wierzbicki - Narysuj frankofonię
Paweł Wierzbicki – uczeń klasy I D matematyczno-fizycznej z rozszerzoną edukacją architektoniczną – zajął III miejsce w konkursie plastycznym „Narysuj frankofonię”.
Konkurs został zorganizowany przez Alliance Francaise Stowarzyszenie Wrocław w ramach Festiwalu Frankofonii, który trwał od 12-31 marca 2015 r.
Legnickie święto matematyki
W dniu 28 marca 2015 r. odbył się w I LO Legnicki Konkurs Matematyczny. Przez 90 minut uczniowie ze szkół podstawowych i gimnazjów zmagali się z zadaniami testowymi i otwartymi. Kiedy jednak ich prace były sprawdzane przez jury, niezwykle twórczo spędzali czas. Brali udział w zajęciach prowadzonych przez uczniów naszego Liceum.
V Legnicki Konkurs Matematyczny
W dniu 28 marca 2015 r. w auli naszej szkoły odbył się V Legnicki Konkurs Matematyczny. Do zawodów przystąpiło 66 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów.
Międzynarodowy Dzień Teatru
W dniu 27 marca 2015 r. delegacja szkolna wraz z panią dyrektor Haliną Tamiołą uczestniczyła w Międzynarodowym Dniu Teatru.
Oto nasze życzenia dla aktorów i pracowników Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy.
I A w Archiwum Państwowym
W dniu 25 marca 2015 r. klasa I a matematyczno-informatyczna uczestniczyła w wernisażu wystawy - „Emil Krebs. U granic geniuszu” w Archiwum Państwowym we Wrocławiu Oddział w Legnicy.
Rozgrywki międzyklasowe

Szkolny Związek Sportowy zakończył rozgrywki w grach zespołowych, ale w naszej szkole już rozpoczęły się rozgrywki międzyklasowe.

Na początku wystartowali koszykarze. Zawody rozgrywane są głównie na zajęciach SKS i podczas fakultetów z wychowania fizycznego.

Brąz dziewcząt w finale strefy w piłce ręcznej
W dniu 23.03.2015 r. w hali II LO w Lubinie odbył się finał strefy legnickiej w piłce ręcznej dziewcząt. Wzięły w nim udział drużyny: V LO z Lubina, ZS z Chocianowa, I LO z Legnicy, ZSZ ze Złotoryi.
Dziękujemy Gimnazjalistom za udział w Dniu Otwartych Drzwi!
W dniu 20.03.2015 r. odwiedziła naszą szkołę bardzo duża liczba gimnazjalistów.
Zobaczcie to na lca.pl.