Nasze dziewczyny górą
13 grudnia 2012 r. odbyła się Licealiada Młodzieży w koszykówce dziewcząt (podstrefa legnicka). Nasze dziewczęta wywalczyły I miejsce.
Panowie także nie gorsi
14 grudnia 2012 r. w Jaworze odbyła się Licealiada Młodzieży w koszykówce chłopców (podstrefa legnicka). Nasi chłopcy zajęli I miejsce.

Pomoc świąteczna

15.12.2012

Pomoc świąteczna
Koło Towarzystwa Przyjaciół Dzieci przy I LO przez trzy tygodnie zbierało artykuły szkolne, odzież, książki, zabawki i żywność na rzecz dzieci, które są w trudnej sytuacji materialnej. Dary zostały przekazane dzieciom z legnickiego Zakaczawia.

Szlachetna Paczka

12.12.2012

Szlachetna Paczka
Klasa III b włączyła się w projekt „Szlachetna Paczka” organizowany przez Stowarzyszenie „Wiosna”. Paczka została przygotowana dla rodziny znajdującej się w trudnej sytuacji materialnej. Klasa zakupiła żywność, środki czystości, odzież, obuwie, zabawki dla dziecka, a także węgiel.

Kolędowanie w I LO

11.12.2012

Kolędowanie w I LO
Musisz tam być..bez Ciebie nie gramy..

Łucznictwo

11.12.2012

Łucznictwo
W dniach od 06-09 grudnia 2012 r. w Prudniku odbyło się zgrupowanie kadry narodowej juniorów w łucznictwie.
Warsztaty archeologiczne
7 grudnia 2012 r. podczas 4 i 5 lekcji w auli szkolnej odbyły się warsztaty archeologiczne w ramach VIII Muzealnych Spotkań Archeologicznych, których organizatorem jest TPN.

Mikołaj

07.12.2012

Mikołaj
Dużym zaskoczeniem dla młodzieży I LO, ale i uczniów Gimnazjum Społecznego TWP (mieści się w budynku szkoły) było spotkanie z Mikołajami.

Berlin zdobyty!

07.12.2012

Berlin zdobyty!
7 grudnia 2012 r. klasa II B (medialna) pod wodzą wychowawcy Tomasza Dziurzyńskiego i germanisty Władysława Szumilasa odbyła krótką, ale bogatą poznawczo wycieczkę do stolicy naszych zachodnich sąsiadów. Mroźna pogoda dała się we znaki, co jednak nie przeszkodziło w realizacji atrakcyjnego programu.
Koszykówka dziewcząt
30.11.2012 r. reprezentacja szkoły w koszykówce dziewcząt zajęła I miejsce w Mistrzostwach Legnicy.