Konkurs Bożonarodzeniowy
W dniu 22.12.2013 r. odbył się w auli szkolnej Konkurs Bożonarodzeniowy dla klas pierwszych, który przygotowali uczniowie z klasy I D.

Spotkanie Wigilijne

20.12.2013

Spotkanie Wigilijne
W dniu 20.12.2013 r. – po raz drugi w tradycji szkoły – odbyło się spotkanie wigilijne zorganizowane przez dyrektora, wicedyrektora i pedagoga szkolnego z przewodniczącymi wszystkich klas oraz Prezydium Parlamentu Uczniowskiego.

wesołych świąt!

19.12.2013

wesołych świąt!
Są dwie rzeczy, które nigdy się nie skończą: splendor narodzenia Chrystusa i miłość człowieka do człowieka.
wybory do władz szkolnego klubu sportowego
Serdecznie zapraszamy wszystkich zaangażowanych w sport szkolny ILO w Legnicy do wzięcia udziału w wyborach do władz szkolnego klubu sportowego.
Najpiękniejsza Szopka Bożonarodzeniowa 2013
Praca zbiorowa uczniów z naszej szkoły zajęła I miejsce w konkursie na „Najpiękniejszą Szopkę Bożonarodzeniową 2013”.
Konferencja dyrektorów szkół zrzeszonych w TST
W dniach od 12 do 14 grudnia 2013 r. pani dyrektor Halina Tamioła przebywała w Krakowie na konferencji dyrektorów szkół zrzeszonych w Towarzystwie Szkół Twórczych.
Mistrz i Małgorzata
W dniu 14.12.2013 uczniowie 1 Liceum Ogólnokształcącego w Legnicy wraz z profesorem Tomaszem Dziurzyńskim oraz Panią profesor Aliną Juchniewicz-Nowak udali się do wrocławskiego Teatru Muzycznego Capitol na spektakl pt. :"Mistrz i Małgorzata"
"Anioł i Tradycje Świąt Bożego Narodzenia"
W dniu 13.12.2013 r. w Młodzieżowym Centrum Kultury został podsumowany Dolnośląski Konkurs Plastyczny „Anioł i Tradycje Świąt Bożego Narodzenia”.
Olimpiada Geograficzna
W dniu 12.12.2013 r. Komitet Okręgowy Olimpiady Geograficznej we Wrocławiu poinformował szkołę, że do zawodów okręgowych zakwalifikowała się Malwina Sztando z klasy 3 E.
IX spotkanie archeologiczne - „200-setna rocznica bitwy nad kaczawą”.
W dniu 11.12.2013 r. klasy 1 D, I E, II B i III A uczestniczyły w IX Spotkaniach Archeologicznych, które odbyły się w auli naszej szkoły. Tegoroczny temat to „200-setna rocznica bitwy nad Kaczawą”.