Życzenia na VI kadencję

Finalnym punktem akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej, która odbyła się 11.10.2019 r., były wyrazy uznania, życzenia i gratulacje dla Pani Haliny Tamioły.

Pierwszoklasiści włączeni do społeczności szkolnej

W dniu 11 października 2019 r.odbyła się w auli szkolnej bardzo ważna uroczystość. Było to pasowanie uczniów klas pierwszych na pełnoprawnych członków społeczności szkolnej I LO. Po nim miało miejsce ślubowanie.

Uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej

W dniu 11 października 2019 r. odbyła się w auli szkolnej akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, na którą przybyli zaproszeni goście - emerytowani nauczyciele oraz pracownicy szkoły.

Biegaczki przełajowe VIII w województwie

Reprezentacja dziewcząt z naszej szkoły zajęła VIII miejsce w Finale Dolnośląskim Licealiady w Sztafetowych Biegach Przełajowych.

„Integra” i „Adapciak” klas pierwszych

W dniu 2 października 2019 r. nasze Liceum zorganizowało w hali przy ul. Lotniczej wesołą zabawę dla uczniów klas pierwszych pod nazwą „Integra” i „Adapciak”.

XXII DOLNOŚLĄSKI FESTIWAL NAUKI  W I LO

W dniach 26 i 27 września 2019 r. w auli I LO odbywały się wykłady w ramach XXII Dolnośląskiego Festiwalu Nauki - „Między duchem a materią … pośredniczy matematyka”.

Zmarł dyrektor Marian Pawłowski

W dniu 08.10.2019 r. delegacja złożona z dyrektora, nauczycieli i pocztu sztandarowego wzięła udział w pożegnaniu byłego dyrektora naszej szkoły.

IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W dniu 4 października 2019 r. obchodziliśmy w naszej szkole IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

Nasi wolontariusze organizowali biegi przełajowe legnickiego SZS

Na prośbę Urzędu Miasta i Legnickiego SZS nasi wolontariusze przez dwa dni w Parku Miejskim organizowali inaugurację sportową roku szkolnego w Legnicy, tj. biegi przełajowe i sztafetowe biegi przełajowe. Prezes LSZS wysoko ocenił pracę naszych uczniów.

I C(p) w Przemkowskim Parku Krajobrazowym

W dniu 07.10.2019 r. klasa I c (p) odwiedziła Przemkowski Park Krajobrazowy.