Pojadą na Finał Ogólnopolski w tenisie stołowym

W dniu 28.03.2019 r. w Brzegu Dolnym odbył się Finał Dolnośląski Licealiady Młodzieży w tenisie stołowym.

Repetytorium z biologii molekularnej

Od 11 marca 2019 r. klasa 1c o profilu biologiczno-chemicznym uczestniczy w projekcie Wydziału Biotechnologii Uniwersytetu Wrocławskiego pod nazwą „Repetytorium z biologii molekularnej”. Uczniowie odbywają zajęcia w Kampusie Grunwaldzkim Uniwersytetu Wrocławskiego.

Sukces Krzysztofa w konkursie

Krzysztof Łucki – uczeń z klasy I D – został laureatem I miejsca podczas IV Dolnośląskiego Konkursu Obojowo-Fagotowego, który odbył się 22.03.2019 r.

Wyróżnienie TST

03.04.2019

Wyróżnienie TST

Uczeń naszej szkoły - Andrzej Szczerbiński - z klasy 2A matematyczno-informatycznej został wytypowany do nagrody Towarzystwa Szkół Twórczych, w którym zrzeszone jest nasze Liceum.

Warsztaty anatomiczne – serce

W dniu 18 marca 2019 r. klasa II C o profilu biologiczno-chemicznym wzięła udział w warsztatach anatomicznych, które zostały przeprowadzone na terenie naszej szkoły przez firmę edukacyjną IQuest. Tematem zajęć była anatomia układu sercowo-naczyniowego.

Wspaniały sukces młodych polonistów!

Komitet Główny Olimpiady Literatury i Języka Polskiego opublikował listę uczestników XLIX Olimpiady zakwalifikowanych do zawodów centralnych. Wśród najlepszych w Polsce młodych polonistów znaleźli się Mateusz Materek (3A) i Jakub Szpyrka (3B), których opiekunem naukowym jest pan Tomasz Dziurzyński.

Dziękujemy gimnazjalistom za udział w Dniu Otwartych Drzwi!
22 marca 2019 r. w naszej szkole odbył się Dzień Otwartych Drzwi. Frekwencja dopisała.
Wystawa rysunków w bibliotece szkolnej

W bibliotece szkolnej zorganizowana została wystawa rysunków wykonanych przez naszych uczniów na zajęciach z podstaw architektury. Przedstawiono także prace naszych absolwentów, którzy studiują na Wydziale Architektury oraz Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

Pasja Moniki

31.03.2019

Pasja Moniki

Monika Kowalczyk z klasy I A matematyczno-informatycznej zdobyła I miejsce w kategorii 13. Walki Juniorek 1 Kup – Dan do 65 kg podczas Pucharu Polski Seniorów i Juniorów w Taekwon-do. Zawody odbyły się w Nowej Rudzie w dniach 01-03.03.2019 r.

Pismo Prorektora Politechniki Wrocławskiej

Pani dyrektor otrzymała pismo podpisane przez Prorektora Politechniki Wrocławskiej, które zamieszczamy w całości.