II B w Krzeszowie i Jaworze

W dniu 26 września 2019 r. klasa II B – humanistyczna z edukacją medialną i prawną, pod opieką nauczyciela języka polskiego - pana  Tomasza Dziurzyńskiego i wychowawczyni - pani Justyny Kuszek odbyła naukową wyprawę do Krzeszowa oraz Jawora celem  poznania najdoskonalszych dokonań sztuki baroku na Śląsku i tłumaczących jej charakter kontekstów kulturowych i historycznych.

Sukcesy najlepszego szkolnego szachisty

Krzysztof Łukasiewicz – uczeń z klasy III A matematyczno - informatycznej - w sierpniu i wrześniu odniósł następujące sukcesy:

Udana inauguracja sezonu miejskiego biegaczek przełajowych

W dniu 01.10.2019 r. w Parku Miejskim odbyły się pierwsze zawody Legnickiego SZS, tj. Drużynowe Biegi Przełąjowe w ramach Licealiady Miasta Legnica.

Współpraca z IPN

Instytut Pamięci Narodowej przesłał naszemu Liceum kolejne numery „Biuletynu IPN” wraz z płytami DVD z filmem.

„Chwytaj dzień”

Na korytarzu szkolnym (parter) można od kilku dni zauważyć kolejną pracę uczniów. Jest to pamiątka przywieziona z Rzymu.

II D na Festiwalu Nauki we Wrocławiu

W dniu 25.09.2019 r. klasa 2d matematyczno-fizyczna z edukacją architektoniczną wraz ze swoimi opiekunami – panią Mirosławą Bąkowską i panią Elżbietą Czornak uczestniczyła w ramach XXII Dolnośląskiego Festiwalu Nauki zajęciach na Uniwersytecie Wrocławskim oraz Politechnice Wrocławskiej.

Wystawa z okazji Dnia Polskiego Państwa Podziemnego

Klasa I B (p) humanistyczna z edukacją medialną i prawną przygotowała w dniu 27.09.2019 r. wystawę o „Bohaterach Polskiego Państwa Podziemnego”. Stała się ona formą uczczenia pamięci Powstańców Warszawskich i twórców polskiego podziemia z lat II wojny światowej.

Jonasz drużynowym mistrzem Polski w tenisie ziemnym

W weekend (14-15.09.2019 r.) w Łodzi odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski w tenisie ziemnym chłopców do 16 lat. W imprezie wystartował uczeń z klasy I E po gimnazjum Jonasz Dziopak wraz ze swoją drużyną KKT Wrocław.

Prace plastyczne naszych uczniów

Na korytarzu pierwszego piętra budynku szkoły znajdują się dwie prace plastyczne, które powróciły do Liceum po ośmiu latach z byłego już Gimnazjum Nr 4 w Zamku Piastowskim. Był to dar naszej młodzieży dla gimnazjalistów z tej szkoły.

Nagroda specjalna Prezydenta Miasta Legnicy dla uczniów naszego liceum

Podczas miejskiej inauguracji roku szkolnego 2019/2020, która odbyła się w Akademii Rycerskiej w dniu 2 września, aż 24 uczniów naszej szkoły otrzymało nagrodę specjalną Prezydenta Miasta Legnicy.