Gniewomir  zakwalifikował się do Olimpiady Lingwistyki Matematycznej

Gniewomir Gaudyn – uczeń klasy III A matematyczno-informatycznej – zakwalifikował się do zawodów okręgowych Olimpiady Lingwistyki Matematycznej.

Nowe wydawnictwo w bibliotece szkolnej

Szkoła otrzymała prezent od Ministerstwa Edukacji Narodowej w postaci nowego wydawnictwa, tj. „Kwartalnika Kulturalnego NAPIS”, którego redaktorem naczelnym jest dr Józef Maria Ruszar oraz prof. dr hab. Piotr Müldner-Nieckowski z UKSW.

Kwalifikacje do okręgu Olimpiady Wiedzy o Rodzinie

Koordynator okręgowy Olimpiady Wiedzy o Rodzinie poinformował szkołę o zakwalifikowaniu do II etapu dwóch uczennic z klasy III A naszej szkoły:

1. Anny Karykowskiej
  2. Barbary Moczulskiej.
Awans do okręgowej Olimpiady Języka Rosyjskiego

Dwóch uczniów z naszej szkoły zostało zakwalifikowanych do II etapu Olimpiady Języka Rosyjskiego:

1. Illya Dorfler z klasy I C
  2. Marianna Kopyshchyk z klasy II D.
Kwalifikacje do okręgu z języka polskiego

Komitet Okręgowy Olimpiady Literatury i Języka Polskiego przekazał informację o zakwalifikowaniu do zawodów czworga uczniów z naszej szkoły.

Absolwent szkoły i gość z USA w I LO

W dniach 02-03 stycznia 2019 r. na lekcjach języka angielskiego w klasach III A, II A i II E gościła Emmy Tomforde - wykładowca przedmiotu „Mechanical engineering” na Grand Canyon University w Phoenix, Arizona, USA.

Ranking „Perspektyw” 2019

W dniu 10.01.2019 r. został ogłoszony przez „Perspektywy” Ogólnopolski Ranking Szkół.

Ławka Świąteczna

W dzień Wigilii klasowych, tj. 21 grudnia 2018 r., szkole została podarowana ławka wykonana z drewna świerkowego. Uwagę zwraca detal z mosiądzu, który przedstawia symbol państwa polskiego – orła z 1920 r.

Podziękowanie

10.01.2019

Podziękowanie

Otrzymaliśmy podziękowanie od Legnickiego Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa „Otwórz Serce”. Ze swojej strony dziękujemy całej społeczności szkolnej za zaangażowanie w akcję przynoszenia plastikowych nakrętek! Koordynatorem tych działań jest pani Agnieszka Selwat.

Wystawa w bibliotece

„Zima w malarstwie” to kolejna wystawa w bibliotece szkolnej. Obrazy pochodzą z prywatnej kolekcji pana  Roberta Wójcickiego.