Niezwykła lekcja z Mistrzem Świata!
W dniu 27 lutego 2018 r. zawodnicy powstałej w tym roku w naszej szkole sekcji korfballu mieli okazję uczestniczyć w specjalistycznym treningu prowadzonym przez Mistrza Świata i Europy, a zarazem trenera kadry narodowej seniorów w korfballu Roelofa Koopmansena, oraz jego asystentkę i najlepszą zawodniczkę kadry Polski Tamarę Semieniuk.
Wielki sukces siatkarzy w finale dolnośląskim
W dniu 21.02.2018 r. w hali sportowej Gwardii Wrocław odbył się finał dolnośląski Licealiady Młodzieży Szkolnej w piłce siatkowej chłopców.
Marcin pojedzie na zawody centralne Olimpiady Informatycznej
W dniu 23.02.2018 r. Komitet Główny XXV Olimpiady Informatycznej podjął decyzję o zakwalifikowaniu do zawodów centralnych Marcina Szmagary – ucznia z klasy II A o profilu matematyczno-informatycznym.
III miejsce tenisistek stołowych
W dniu 22.02.2018 r. w Polkowicach odbyły się zawody strefowe Licealiady Młodzieży Szkolnej w tenisie stołowym.
Sukces piłkarek ręcznych podczas podstrefy legnickiej
W dniu 20.02.2018 r. w gościnnej hali VII LO w Legnicy odbyły się zawody w ramach Licealiady Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej dziewcząt - podstrefa legnicka (ćwierćfinał wojewódzki).
Całe snowboardowe podium nasze!
W dniu 18 lutego 2018 r. kadra dziewcząt z  naszej szkoły wzięła udział w I Mistrzostwach Legnicy w Slalomie Gigancie w bardzo popularnej dyscyplinie olimpijskiej, jaką jest snowboard. Zawody rozegrano na Łysej Górze.
Podsumowanie obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu
Zachęcamy do obejrzenia w bibliotece szkolnej gazetki podsumowującej odchody Dnia Bezpiecznego Internetu 2018. Przygotowali ją uczniowie z klas pierwszych, jest to wynik ich pracy podczas zajęć z informatyki.
Spotkania z absolwentką
Dalekie podróże, nauka języków obcych i wolontariat - to tematy, którymi zainteresowała uczniów wszystkich klas pierwszych absolwentka naszej szkoły - Michalina Kunecka.
Spotkania z ciekawymi ludźmi – Monika Rogozińska
W dniu 16.02.2018 r. uczniowie z klasy I C o profilu biologiczno-chemicznym uczestniczyli w spotkaniu, które odbyło się w Liceum im. św. Franciszka z Asyżu w Legnicy.
Debiut naszych korfballistów we Wrocławiu
W dniu 17.02.2018 r. drużyna korfballa z naszej szkoły rozegrała dwa mecze kontrolne z VI LO w Legnicy oraz wyjazdowy - z zespołem z Liceum i Gimnazjum Sióstr Urszulanek we Wrocławiu. To ostatnie spotkanie było meczem pokazowym, który odbył się w hali Uniwersytetu Wrocławskiego podczas Pucharu Polski Seniorów w Qutrokorfballu.