Warsztaty teatralne z aktorką M. Skibą

W dniu 25.11.2019 r. uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w całodziennych warsztatach teatralnych z aktorką M. Skibą w Bibliotece Publicznej w Legnicy.

Młodzi obywatele, w nich siła!

W dniu 21 listopada 2019 r. w auli szkolnej odbyło się szkolenie dla przewodniczących oraz wiceprzewodniczących klas I i II.  Zajęcia miały na celu przyjrzenie się temu jakie kompetencje psychospołeczne są potrzebne, aby być aktywnym obywatelem. Tematyka dotykała również porozumiewania się z innymi, skutecznej komunikacji, zrozumienia, szacunku wobec cudzych wartości.

Dyplom za tabliczkę mnożenia

Nasze Liceum wzięło udział w IX Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Koordynatorem akcji w dniu 4 października 2019 r. była pani Anna Borowiec.

Drużyna szachistów zajęła II miejsce w Legnicy

W dniu 15.11.2019 r. reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w drużynowych zawodach szachowych w ramach Licealiady Młodzieży Szkolnej Miasta Legnicy.

I D (p) integrowała się w górach

W dniach 18-19 listopada 2019 r. klasa I D (p) matematyczno-fizyczna miała okazję podziwiać Karkonosze w jesiennych barwach.

Odznaka Przyjaciel Dziecka dla pan Roberta Wójcickiego

W dniu 15.11.2019 r. w Sali Maneżowej Akademii Rycerskiej w Legnicy odbył się koncert „100 lat z dziećmi i dla dzieci”.

„Mock. Czarna burleska” w Capitolu

W dniu 15.11.2019 r. humaniści z klas II B i III B - wraz z panem Tomaszem Dziurzyński, panią Justyną Kuszek oraz panią dyrektor Haliną Tamiołą - udali się do Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu na kolejne przedstawienie.

Matematyka w medycynie

W dniu 5 listopada 2019 r. klasa 2c o profilu biologiczno-chemicznym z edukacją medyczną uczestniczyła w 3-godzinnych warsztatach „Matematyka w medycynie”, prowadzonych przez dr Marię Stasiuk z Wydziału Biotechnologii Uniwersytetu Wrocławskiego.

I LO w ścisłym finale wojewódzkim w unihokeju

W dniu 4 listopada 2019 r. nasze dziewczęta zdobyły tytuł wicemistrzyń województwa w unihokeju.

Mistrzynie Legnicy w koszykówce  trzyosobowej

Reprezentacja szkoły w koszykówce dziewcząt klas pierwszych  wygrała Mistrzostwa Legnicy w nowej odmianie tej dyscypliny.

Wybierz nr strony: z 180