Olimpiada Chemiczna

20.12.2012

Olimpiada Chemiczna
Do etapu okręgowego LIX Olimpiady Chemicznej zakwalifikował się Marek Nahajowski z kl. III c. Opiekunem ucznia jest mgr Alina Sasińska, a także student pierwszego roku chemii Uniwersytetu Jagielońskiego – Krzysztof Agustyniak.

Olimpiady językowe

20.12.2012

Olimpiady językowe
Sukces odnieśli nasi uczniowie, którzy brali udział w etapie szkolnym olimpiad z języków obcych.
Olimpiada Historyczna
Do etapu okręgowego XXXIX Olimpiady Historycznej zakwalifikowali się Dagmara Krepska i Maciej Jasiński z III b oraz Katarzyna Wężyk z II B. Opiekunem uczniów jest mgr Joanna Piskorska-Gomoliszek. Gratulujemy!
Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej
Do etapu okręgowego XXVI Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej zakwalifikowali się Robert Kozak i Magdalena Jaworska z kl. III a. Opiekunem uczniów jest mgr Zygmunt Pabisiak. Gratulujemy!
Olimpiada Informatyczna
Do etapu okręgowego XX Olimpiady Informatycznej zakwalifikowali się następujący uczniowie: Wojciech Janczewski, Aleksander Łukasiewicz, Michał Moczulski, Kamil Markiewicz, Robert Kozak z kl. III a, Bartłomiej Najdecki z kl. II a oraz Krzysztof Bogacz z kl. I a. Opiekunem uczniów jest mgr Romualda Laskowska. Gratulacje!

Konkurs Szopek

19.12.2012

Konkurs Szopek
W dniu 18 grudnia 2012 r. w sali widowiskowej Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Legnicy odbyła się uroczystość podsumowania Regionalnego Konkursu Szopek Świątecznych i Stroików zorganizowana przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Legnicy.
Konferencja Towarzystwa Szkół Twórczych
W dniach 13–15 grudnia 2012 r. w Warszawie odbyła się jubileuszowa konferencja Towarzystwa Szkół Twórczych, zorganizowana w ramach obchodów 30-lecia TST. Uczestniczyła w niej dyrektor szkoły Halina Tamioła.
Maraton Pisania Listów
15 grudnia 2012 r. w naszej szkole odbył się Maraton Pisania Listów pod patronatem Amnesty International, zorganizowany przez klasę III B wraz z wychowawcą Joanną Piskorską-Gomoliszek.

KOMA

17.12.2012

KOMA
15 grudnia 2012 r. w Instytucie Matematycznym Uniwersytetu Wrocławskiego odbył się finał Konkursu Matematycznego KOMA. Konkurs ma niespotykaną formę, nie korzysta z wcześniejszej wiedzy, dzięki czemu jest adresowany nie tylko do najlepszych matematyków, ale do wszystkich uczniów o dużym potencjale intelektualnym.

Legnickie Dyktando

16.12.2012

Legnickie Dyktando
14 grudnia 2012 r. w SP-16 w Legnicy odbyło się 9. Legnickie Dyktando. Wzięła w nim udział reprezentacja naszej szkoły. Tytuł Wicemistrza Ortografii Miasta Legnicy uzyskała Agnieszka Domińczuk z klasy III a.