Nasze dziewczyny w Młodzieżowej Radzie Miasta
Rozpoczęła się piąta kadencja Młodzieżowej Rady Miejskiej Legnicy. Na sesji w dniu 8 kwietnia 2016 r. młodzi radni wybrali przewodniczącą, jej zastępców oraz sekretarza.
Współpraca z Pogotowiem Ratunkowym i SOR
W dniu 7.04.2016 r. odbyły się zajęcia z resuscytacji krążeniowo-oddechowej dla uczniów z klasy I E, które poprowadziły pielęgniarki: pani Sylwia Wochniak z Pogotowia Ratunkowego oraz pani Agata Bochyńska ze Szpitalnego Oddziału Ratunkowego.
Podziękowanie za wsparcie akcji TPD – Zajączek 2016
Koło Towarzystwa Przyjaciół Dzieci przy naszej szkole otrzymało podziękowania od TPD.
Orlik Spring Cup - Puchar Wiosny w Piłce Nożnej I LO
W dniu 03.04.2016 r. (w niedzielę) na boisku Orlik przy SP 7 - Jakub Katerczak z klasy II D oraz nauczyciel wychowania fizycznego pan Krzysztof Waszkiewicz - zorganizowali coroczny Puchar Wiosny w Piłce Nożnej - Orlik Spring Cup I LO Legnica 2016.
Michał Kosmecki Mistrzem Dolnego Śląska w Sudoku
W dniu 2 kwietnia 2016 r. na Politechnice Wrocławskiej odbyły się finały V Dolnośląskich Mistrzostw Dolnego Śląska w Sudoku. Do zawodów przystąpiło ponad 500 osób w pięciu kategoriach. Do ścisłego finału dostało się po 10 osób z każdej kategorii.

Nasi recytatorzy

02.04.2016

Nasi recytatorzy
Ponad czterdzieści osób wzięło udział w eliminacjach miejskich 61.Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, które odbyły się w Caffe Modjeska w dniu 2 kwietnia 2016 r.
Sobotni wykład w naszej szkole
W sobotni poranek 2 kwietnia w naszej szkole odbył się popularnonaukowy wykład z matematyki. O twierdzeniu Eulera i jego zaskakujących konsekwencjach mówił doktorant Wydziału Matematyki Politechniki Wrocławskiej - Dariusz Kosz (na zdjęciu).

Wybory do MRN

02.04.2016

Wybory do MRN
W dniu 1 kwietnia 2016 r. odbyły się w naszej szkole wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej Legnicy.

Brawa dla Tomka!

24.03.2016

Brawa dla Tomka!
Tomasz Jaworski – uczeń z klasy II A matematyczno-informatycznej - zajął V miejsce w ogólnopolskim finale Konkursu IT.
Wybierz nr strony: z 180