Seminarium w Krzyżowej
W dniach 30.11-04.12.2014 r. odbyło się w Międzynarodowym Domu Spotkań w Krzyżowej seminarium pt. „Uczenie się poprzez doświadczenie w wymianie szkolnej". W seminarium udział wzięło 30 nauczycieli i pedagogów z Polski i Niemiec. Z naszego Liceum w spotkaniu uczestniczył mgr Władysław Szumilas – nauczyciel języka niemieckiego.
Olimpiada Języka Łacińskiego
Komitet Okręgowy Olimpiady Języka Łacińskiego we Wrocławiu zakwalifikował do zawodów okręgowych następujących uczniów z naszej szkoły:
1. Tomasza Tadlę z klasy 2 B
2. Natalię Biegaj z klasy 2 B.
Opiekunem uczniów jest mgr Renata Kominiarczuk.
Gratulujemy uczniom i nauczycielowi!
Gimnazjaliści z Wiadrowa
W dniu 03.12.2013 r. naszymi gośćmi byli gimnazjaliści z Wiadrowa wraz z opiekunami.
Dwóch uczniów w etapie okręgowym Olimpiady Historycznej
Komitet Okręgowy Olimpiady Historycznej we Wrocławiu podjął decyzję o zakwalifikowaniu do zawodów okręgowych następujących uczniów z naszego Liceum:
1. Krzysztofa Szetelnickiego z klasy 3E
2. Jana Tabora z klasy 3E.
Dwóch uczniów w etapie okręgowym Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej
Komitet Okręgowy Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej we Wrocławiu podjął decyzję o zakwalifikowaniu do zawodów okręgowych następujących uczniów z naszej szkoły:
1. Katarzyny Skały z klasy 2 C
2. Wojciecha Moczulskiego z klasy 3 A.
Opiekunem uczniów jest mgr Waldemar Małek.
Gratulujemy uczniom i nauczycielowi!
Zbiórka artykułów dla zwierząt
W wyniku zbiórki artykułów dla zwierząt Fundacji Stacyjka Maltusia, zorganizowanej przez klasę biologiczno-chemiczną I c, udało się pozyskać karmę suchą i mokrą dla psów oraz kotów, koce, smakołyki. Z zabawek dla psów bardzo ucieszyli się dwaj nowi lokatorzy Stacyjki, szczeniaki w typie posokowca.
Spotkanie klasy II D z ukraińskim artystą
Wiktor Koniv - ukraiński artysta, który maluje obrazy – spotkał się w dniu 01.12.2014 r. z uczniami klasy II D matematyczno-fizycznej podczas zajęć z „Podstaw architektury”. Pokazał również swoje obrazy, wystawione w auli szkolnej.
I miejsce w Międzyszkolnym Turnieju Strzeleckim
W dniu 28.11.2014 r. Zarząd Powiatowy Ligi Obrony Kraju w Legnicy przeprowadził Międzyszkolny Turniej Strzelecki.
II miejsce w Konkursie Wokalnym „Scena Prezentacji Młodych
W dniach od 4-5 listopada 2014 r. w Centrum Kultury „Muza” w Lubinie odbywały się przesłuchania konkursowe w ramach XXII Konkursu Wokalnego „Scena Prezentacji Młodych".
Nasza uczennica w etapie okręgowym Olimpiady Języka Niemieckiego
W dniu 27.11.2014 r. otrzymaliśmy wiadomość, że Julia Silldorff – uczennica klasy I C biologiczno-chemicznej - zakwalifikowała się do eliminacji okręgowych tegorocznej Olimpiady Języka Niemieckiego.