zdobycie Szkocji!

19.10.2014

zdobycie Szkocji!
W dniach 11-19 października 2014 r. uczniowie naszej szkoły wyjechali wraz z nauczycielami języka angielskiego na wycieczkę do Szkocji. Wyjazd obejmował również zwiedzanie Amsterdamu i Londynu.

dzień papieski

18.10.2014

dzień papieski
Temat świętości, jako fundamentalny w nauczaniu Kościoła i tym samym w myśli Ojca Świętego Jana Pawła II powraca jako treść kolejnego Dnia Papieskiego, który obchodziliśmy w dniach od 12 do 18 października 2014 r. W Polsce XIV Tydzień Papieski przebiegał pod hasłem „Jan Paweł II Świętymi bądźcie”.
dzień edukacji narodowej w mieście
Podczas uroczystości miejskiej z okazji Dnia Edukacji Narodowej, która odbyła się 14.10.2014 r. w Klubie Nauczyciela - nagrodę Prezydenta Miasta Legnicy otrzymała pani dyrektor Halina Tamioła oraz nauczyciel geografii i podstaw przedsiębiorczości pan Waldemar Małek.
krajowy fundusz na rzecz dzieci
Klaudia Łakomska z klasy I C biologiczno-chemicznej została przyjęta do grona uczestników programu wybitnie zdolnych Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci w roku szkolnym 2014/2015.
dzień edukacji narodowej

W dniu 13.10.2014 r. odbyła się w auli szkolnej akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

kościół mariacki

12.10.2014

kościół mariacki
W ramach przedmiotu „Podstawy architektury” uczniowie z klasy I d matematyczno-fizycznej z rozszerzoną edukacją architektoniczną zwiedzili Kościół Mariacki w Legnicy. Prawdziwą atrakcją okazała się jednak możliwość wejścia na wieżę.
konkurs wiedzy „Zwierzęta krain polarnych”

10 października br. we wrocławskim ZOO odbył się konkurs wiedzy „Zwierzęta krain polarnych” dla uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych.

Program IT Szkoła

10.10.2014

Program IT Szkoła

Nasze Liceum otrzymało kolejne wyróżnienie w Rankingu IT Szkoła.

Gratulujemy młodzieży oraz opiekunowi projektu – mgr Romualdzie Laskowskiej!

licealiada młodzieży w rowerach MTB chłopców

W dniu 4 października 2014 r. w Chojnowie odbył się Finał Dolnośląski Licealiady Młodzieży w Rowerach MTB Chłopców.

XII wrocławski matematyczny marsz na orientację
W dniu 04.10.2014 r. reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w XII Wrocławskim Matematycznym Marszu na Orientację, który odbywał się w Miękini.