Finał Konkursu Matematycznego KOMA
Uczniowie naszego Liceum zakwalifikowali się do finału Konkursu Matematycznego KOMA, który odbędzie się w Instytucie Matematycznym Uniwersytetu Wrocławskiego w dniu 20.12.2014 r.

Legnickie Dyktando

16.12.2014

Legnickie Dyktando
W dniu 12 grudnia odbyło się 11. Legnickie Dyktando 2014 pod Patronatem Honorowym Prezydenta Legnicy Tadeusza Krzakowskiego.
Konferencja TST i SSA w Wałbrzychu
W dniach od 11-12 grudnia 2014 r. odbyła się w Wałbrzychu konferencja dyrektorów Towarzystwa Szkół Twórczych (I LO należy od 1992 r.) i Stowarzyszenia Szkół Aktywnych, w której uczestniczyła pani dyrektor Halina Tamioła.
Stypendium Prezesa Rady Ministrów
Tomasz Tadla – uczeń klasy II B humanistycznej - uczestniczył wraz z panią dyrektor Haliną Tamiołą w uroczystości wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów.

Wycieczka do Drezna

10.12.2014

Wycieczka do Drezna
W dniu 4 grudnia 2014 r. uczniowie z klasy III a matematyczno-informatycznej wyjechali na wycieczkę do stolicy Saksonii – Drezna.
II etap Konkursu Historycznego
Dnia 10.12.2014 r. w auli naszej szkoły odbył się II etap Konkursu Historycznego „Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972-1514. Od Cedyni do Orszy”.
Do Konkursu przystąpiło 50 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjalnych rejonu legnickiego.
Mistrzynie Legnicy w piłce nożnej
Dnia 10 grudnia 2014 r. zakończyły się Mistrzostwa Miasta Legnicy w piłce nożnej dziewcząt. Reprezentacja naszej szkoły wywalczyła I miejsce, pokonując w półfinale zespół II LO - 3:2, a następnie w finale Zespół Szkół Ekonomicznych - 2:0.
Dzień Praw Człowieka
Dzień Praw Człowieka to święto obchodzone corocznie 10 grudnia, ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w rocznicę podpisania Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka w 1948 r.
III miejsce w zawodach strzeleckich
Kataryna Kubacka z klasy I b humanistycznej z rozszerzoną edukacją medialną i prawną zdobyła medal oraz dyplom za uzyskanie III miejsca w zawodach strzeleckich.
Gratulujemy!

Mikołajki w I LO

05.12.2014

Mikołajki w I LO
Już od 7.00 rano Mikołaje, w które to role wcieliły się dyrekcje obu szkół – I LO i Społecznego Gimnazjum TWP - oczekiwały na swoich wychowanków z koszami pełnymi cukierków. Jako Mikołaj wystąpił także nauczyciel biologii.
Byliśmy mile zaskoczeni.
Gratulujemy poczucia humoru i dziękujemy!