Warsztaty archeologiczne
7 grudnia 2012 r. podczas 4 i 5 lekcji w auli szkolnej odbyły się warsztaty archeologiczne w ramach VIII Muzealnych Spotkań Archeologicznych, których organizatorem jest TPN.

Mikołaj

07.12.2012

Mikołaj
Dużym zaskoczeniem dla młodzieży I LO, ale i uczniów Gimnazjum Społecznego TWP (mieści się w budynku szkoły) było spotkanie z Mikołajami.

Berlin zdobyty!

07.12.2012

Berlin zdobyty!
7 grudnia 2012 r. klasa II B (medialna) pod wodzą wychowawcy Tomasza Dziurzyńskiego i germanisty Władysława Szumilasa odbyła krótką, ale bogatą poznawczo wycieczkę do stolicy naszych zachodnich sąsiadów. Mroźna pogoda dała się we znaki, co jednak nie przeszkodziło w realizacji atrakcyjnego programu.
Koszykówka dziewcząt
30.11.2012 r. reprezentacja szkoły w koszykówce dziewcząt zajęła I miejsce w Mistrzostwach Legnicy.

Pokłosie

01.12.2012

Pokłosie
29 listopada wszystkie klasy udały się do kina „Helios” na film Władysława Pasikowskiego „Pokłosie”. Film nawiązuje do pogromu Żydów w Jedwabnem. Na dyskusje nad tym problemem będzie czas na lekcjach języka polskiego i historii.

SKB

01.12.2012

SKB
29 listopada 2012 r. podczas drugiej godziny lekcyjnej w auli szkolnej odbyło się spotkanie z jezuitami, które zorganizował o. Paweł Grządziel. Wzięły w nim udział klasy I c, I d, I e, II a i III b.
Koszykówka chlopców
W turnieju finałowym Mistrzostw - w walce o półfinał - po dramatycznym meczu, pokonaliśmy zeszłorocznych Mistrzów Legnicy z Zespołu Szkół Przemysł Spożywczego.
Wykład prof. Jana Oszmiańskiego
27 listopada 2012 r. w auli szkoły odbył się wykład prof. Jana Oszmiańskiego z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu n/t wolnych rodników i antyoksydantów.
Spotkania z przedstawicielami PSP
Działania profilaktyczne w zakresie bezpieczeństwa młodzieży I LO w bieżącym roku szkolnym przeprowadzane są systematycznie. Realizujemy je we współpracy z Państwową Strażą Pożarną w Legnicy. W listopadzie zorganizowany został cyklu spotkań z przedstawicielami PSP.

Próbna matura 2012

25.11.2012

Próbna matura 2012
W dniach 20–23 listopada 2012 r. - 178 tegorocznych maturzystów (100% frekwencja) przystąpiło do egzaminów próbnych z przedmiotów obowiązkowych oraz dodatkowych.