Konferencja Towarzystwa Szkół Twórczych
W dniach 13–15 grudnia 2012 r. w Warszawie odbyła się jubileuszowa konferencja Towarzystwa Szkół Twórczych, zorganizowana w ramach obchodów 30-lecia TST. Uczestniczyła w niej dyrektor szkoły Halina Tamioła.
Maraton Pisania Listów
15 grudnia 2012 r. w naszej szkole odbył się Maraton Pisania Listów pod patronatem Amnesty International, zorganizowany przez klasę III B wraz z wychowawcą Joanną Piskorską-Gomoliszek.

KOMA

17.12.2012

KOMA
15 grudnia 2012 r. w Instytucie Matematycznym Uniwersytetu Wrocławskiego odbył się finał Konkursu Matematycznego KOMA. Konkurs ma niespotykaną formę, nie korzysta z wcześniejszej wiedzy, dzięki czemu jest adresowany nie tylko do najlepszych matematyków, ale do wszystkich uczniów o dużym potencjale intelektualnym.

Legnickie Dyktando

16.12.2012

Legnickie Dyktando
14 grudnia 2012 r. w SP-16 w Legnicy odbyło się 9. Legnickie Dyktando. Wzięła w nim udział reprezentacja naszej szkoły. Tytuł Wicemistrza Ortografii Miasta Legnicy uzyskała Agnieszka Domińczuk z klasy III a.
Nasze dziewczyny górą
13 grudnia 2012 r. odbyła się Licealiada Młodzieży w koszykówce dziewcząt (podstrefa legnicka). Nasze dziewczęta wywalczyły I miejsce.
Panowie także nie gorsi
14 grudnia 2012 r. w Jaworze odbyła się Licealiada Młodzieży w koszykówce chłopców (podstrefa legnicka). Nasi chłopcy zajęli I miejsce.

Pomoc świąteczna

15.12.2012

Pomoc świąteczna
Koło Towarzystwa Przyjaciół Dzieci przy I LO przez trzy tygodnie zbierało artykuły szkolne, odzież, książki, zabawki i żywność na rzecz dzieci, które są w trudnej sytuacji materialnej. Dary zostały przekazane dzieciom z legnickiego Zakaczawia.

Szlachetna Paczka

12.12.2012

Szlachetna Paczka
Klasa III b włączyła się w projekt „Szlachetna Paczka” organizowany przez Stowarzyszenie „Wiosna”. Paczka została przygotowana dla rodziny znajdującej się w trudnej sytuacji materialnej. Klasa zakupiła żywność, środki czystości, odzież, obuwie, zabawki dla dziecka, a także węgiel.

Kolędowanie w I LO

11.12.2012

Kolędowanie w I LO
Musisz tam być..bez Ciebie nie gramy..

Łucznictwo

11.12.2012

Łucznictwo
W dniach od 06-09 grudnia 2012 r. w Prudniku odbyło się zgrupowanie kadry narodowej juniorów w łucznictwie.