lekcja historii sztuki
W dniu 17 listopada 2014 r. kl. II D matematyczno-fizyczna uczestniczyła w ramach przedmiotu „Podstawy architektury” w zajęciach, które prowadził ks. Tadeusz Kisiński – wieloletni proboszcz Sanktuarium św. Jacka w Legnicy.
Półmetek klas drugich
W dniu 15.11.2014 r. w Sali Bankietowej przy ul. Kawaleryjskiej odbył się półmetek klas drugich.
święto niepodległości
W dniu 12.11.2014 r., z okazji 96 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, odbyła się w naszej szkole akademia, którą przygotowali uczniowie z klasy II A matematyczno-informatycznej. Uczestniczyły w niej wszystkie klasy pierwsze i drugie.
LXI olimpiada chemiczna
W dniu 10.11.2014 r. dr Krystyna Chmieleńska - Sekretarz Komitetu Okręgowego Olimpiady Chemicznej we Wrocławiu – powiadomiła szkołę o zakwalifikowaniu do I etapu LXI Olimpiady dwóch uczennic z klasy III c - Moniki Paszkowskiej i Natalii Przytuły.
bieg niepodległości
Nasza szkoła otrzymała Dyplom Uznania od Dyrektora OSiR w Legnicy.
legnica - jej dzieje i zabytki
W dniu 7.11.2014 r. został rozstrzygnięty XXVII Konkurs Muzeum Miedzi „Legnica – jej dzieje i zabytki” pod hasłem „Książęta, hrabiowie i rycerze na Śląsku”.
XLIV olimpiada biologiczna
W dniu 7.11.2014 r. prof. dr hab. Ewa Bylińska - Sekretarz Komitetu Okręgowego Olimpiady Biologicznej – zawiadomiła szkołę o zakwalifikowaniu do zawodów okręgowych II stopnia Olimpiady ucznia z klasy II c – Konrada Markiewicza.
spotkanie na 49 piętrze sky tower
Dnia 5.11.2014 r. klasa 1 D matematyczno-fizyczna z rozszerzoną edukacją architektoniczną uczestniczyła w warsztatach z „Podstaw architektury” we Wrocławiu.
w nagrodę wyjadą do brukseli

W dniu 4 listopada 2014 r. w V Liceum Ogólnokształcącym w Legnicy odbyło się uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom konkursu „Wiedza o Polsce i Europie” pod patronatem posła do Parlamentu Europejskiego Kazimierza Michała Ujazdowskiego.

warsztaty biotechnologiczne
4 listopada 2014 r. klasa 1c o profilu biologiczno-chemicznym wzięła udział w warsztatach biotechnologicznych prowadzonych przez dr Marię Stasiuk z Wydziału Biotechnologii Uniwersytetu Wrocławskiego.