Mistrzostwa w piłce nożnej
21 października 2012 r. na „Orliku" przy SP-7 rozegrano mistrzostwa w piłce nożnej chłopców I LO oraz Gimnazjum TWP. Do rozgrywek zgłosiły się drużyny z klas: I A, I D, III A, III B, III C oraz gimnazjaliści TWP.

Liberec

30.10.2012

Liberec
W dniach 23-25 października 2012 roku klasa IIIa wraz z opiekunami Wojciechem Jaśkiewiczem i Robertem Wójcickim była na wycieczce klasowej w Libercu.

Muchów 2012

24.10.2012

Muchów 2012
18-20 października 201 klasa 2D wyruszyła na obóz do Muchowa, gdzie przeżyła wspaniałą, trzydniową, matematyczna przygodę. Nasz wychowawca profesor Zbigniew Masłowski wraz z profesorami Robertem Wójcickim i Markiem Daczkowskim sprawowali nad nami opiekę. Klasa mieszkała w poniemieckim pałacyku, którego tajemnice odkrywał przed nami Pan Robert Wójcicki.
Legnickie Dni Kultury Kresowej
W dniu 20.10.2012 r. odbył się w auli szkolnej I LO Galowy Koncert Kresowy XI Legnickich Dni Kultury Kresowej.
Międzyszkolne Zawody Strzeleckie
19 października 2012 r. na strzelnicy sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Legnicy odbyły się Międzyszkolne Zawody Strzeleckie z broni pneumatycznej. Honorowy patronat na zawodami objął Prezydent Miasta Legnicy.
Światowy Dzień Żywności
16 października po raz dwudziesty drugi obchodzimy Światowy Dzień Żywności.
Nagrody i odznaczenia..
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej nauczyciele naszej szkoły otrzymali liczne nagrody i odznaczenia.

Karate WUKF

16.10.2012

Karate WUKF
Ogromnym sukcesem legnickich zawodników KKS TORA zakończyły się Mistrzostwa Świata Dzieci, Kadetów i Juniorów w Karate WUKF, rozegrane w dniach 10-14 października br. w Novym Sadzie (Serbia).
Dzień Edukacji Narodowej
12.10.2012 r. odbyła się w auli szkolnej akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Gośćmi byli emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły, a także przewodnicząca Rady Rodziców Pani Izabela Wańkowicz. Uroczystość przygotowali uczniowie kl. II d.

Tae-kwon-do ITF

10.10.2012

Tae-kwon-do ITF
Mamy kolejnego medalistę w Tae-kwon-do ITF. Uczeń z klasy 1a Marcin Sosnowski...