Olimpiada Literatury i Języka Polskiego
Dzisiaj Komitet Okręgowy XLIII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego poinformował nas, że do II etapu zakwalifikowano 6 uczniów.

My w Europie

22.01.2013

My w Europie
16.01.2013 r. otrzymaliśmy protokół z przebiegu I etapu VI edycji konkursu „My w Europie”, który odbył się w LO XII im. Bolesława Chrobrego we Wrocławiu.
Olimpiada Matematyczna
21 stycznia 2013 r. otrzymaliśmy wiadomość z Komitetu Okręgowego LXIV Olimpiady Matematycznej o zakwalifikowaniu się naszych uczniów - Wojciecha Janczewskiego i Aleksandra Łukasiewicz z kl. III A do zawodów okręgowych. Gratulujemy naszym tegorocznym maturzystom oraz opiekunowi mgr Barbarze Obremskiej.

Olimpiady

20.01.2013

Olimpiady
Do etapu okręgowego XXIII Olimpiady Teologii Katolickiej zakwalifikowali się następujący uczniowie naszej szkoły: Tomasz Ćwichuła z kl. III B, Iwona Charazińska z kl. III E oraz Anna Oflus z kl. III F. Natomiast do etapu okręgowego XI Misyjnej Olimpiady Znajomości Afryki zostali zakwalifikowani Łukasz Krupiński i Grzegorz Wierzbicki z kl. III B. Gratulujemy uczniom oraz opiekunowi mgr Ewelinie Pieprzak.
Olimpiada Przedsiębiorczości
18.01.2013 r. otrzymaliśmy wiadomość, że decyzją Komitetu Okręgowego VIII Olimpiady Przedsiębiorczości do eliminacji okręgowych zostali zakwalifikowani następujący uczniowie z naszej szkoły: Robert Kozak, Magdalena Jaworska i Filip Ściesiek z 3a, Patryk Maj, Bartłomiej Najdecki i Michał Smoliński z 2a, Aleksander Górny z 2c. Gratulujemy uczniom oraz mgr Zygmuntowi Pabisiakowi!
Mistrzostwa I LO w tenisie stołowym
18 i 21 stycznia 2013 r. pod opieką p. Bogusławy Haratym i p. Krzysztofa Waszkiewicza zostały zorganizowane Mistrzostwa I LO w tenisie stołowym.

TPD

17.01.2013

TPD
Dzisiaj w sali widowiskowej Szkolnego Schroniska Młodzieżowego w Legnicy odbyło się zebranie sprawozdawcze Oddziału Miejskiego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Uczestniczyli w nim - dyrektor szkoły Halina Tamioła i opiekun szkolnego koła TPD Robert Wójcicki.
Ogólnopolski Ranking Szkół
W dniu 10.01.2013 r. został ogłoszony przez „Rzeczpospolitą” i„Perspektywy” 15. Ogólnopolski Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych.

I LO I miejsce

11.01.2013

I LO I miejsce
Po raz pierwszy od 10 lat drużyna dziewcząt – po zdobyciu tytułów Mistrzów Legnicy i Podstrefy Legnickiej – awansowała do Finału Strefy czyli Finału Zagłębia Miedziowego.

Mistrzowie

11.01.2013

Mistrzowie
Po raz pierwszy od 10 lat drużyna chłopców – po zdobyciu tytułów Mistrzów Legnicy i Podstrefy Legnickiej – awansowała do Finału Strefy czyli Finału Zagłębia Miedziowego.