Obóz naukowy klas matematyczno-informatycznych
W dniach 9-11.10.2013 r. klasy Ia i IIa były na obozie naukowym w Sosnówce.
Obóz naukowy klas matematyczno-fizycznych
W dniach 26-28.09.2013r. miał miejsce obóz naukowy klasy Id oraz IIId w Sosnówce.
Liga Lekkoatletyczna
Reprezentacje dziewcząt i chłopców z I LO w Legnicy rozpoczęły tegoroczne zmagania na arenie dolnośląskiej od udziału w Lidze Lekkoatletycznej Szkół Ponadgimnazjalnych. Runda jesienna Ligi zorganizowana została na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu w dniu 24 września 2013 r.
Legnicki Półmaraton
Uczniowie naszej szkoły znowu pokazali na co ich stać!
Konkurs Mitologiczny
W dniu 3 października 2013 r. odbył się szkolny konkurs mitologiczny. Miał on nie tylko sprawdzić wiedzę z zakresu mitologii greckiej i rzymskiej, ale również uwrażliwiać na ich wciąż pobrzmiewające w naszym życiu echa.

Biegi Przełajowe

02.10.2013

Biegi Przełajowe
W dniu 2 października 2013 r. - w ramach Licealiady Młodzieży Szkolnej Miasta Legnicy - odbyły się Sztafetowe Biegi Przełajowe.

Dzień Patrona

01.10.2013

Dzień Patrona
W dniu 1 października 2013 r. w auli obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły, który połączony był ze ślubowaniem i pasowaniem uczniów klas pierwszych.
Dolnośląski Festiwal Nauki
W dniach 26 i 27 września 2013 r. w auli naszej szkoły zagościł Dolnośląski Festiwal Nauki. Tegoroczne hasło XVI edycji Festiwalu brzmiało – NAUKA OBYWATELEM EUROPY.
Mini Rajd "Jarzębina"
W dniu 27.09.2013 r. klasa 2D – jako wolontariusze - pod opieką wychowawcy uczestniczyła przy organizacji Mini Rajdu „Jarzębina” w Duninie.
Zawody w programowaniu
W dniu 19.09.2013 r. w Instytucie Informatyki Politechniki Wrocławskiej odbyły się Festiwalowe Zawody w Programowaniu Zespołowym. Nasza szkoła wystawiła trzy drużyny.