"Chronię życie przed Rakiem"
Gratulujemy naszej koleżance z klasy II C biologiczno-chemicznej udziału w tak pięknej akcji!

Spektakl "Otello"

04.03.2014

Spektakl "Otello"
W dniach 4 i 5 marca 2014 r. wszystkie klasy pierwsze oraz klasa 2 e uczestniczyły w spektaklu Teatru Modrzejewskiej w Legnicy - „Otello”.
Podziękowania od kuratora oświaty
W dniu 25 lutego 2014 r. otrzymaliśmy podziękowanie od Dolnośląskiego Kuratora Oświaty za udział w zbiórce darów dla Rodaków na Kresach.

Walentynki

14.02.2014

Walentynki
Projekt kartki pocztowej przygotowanej przez Jana Dąbrowskiego – ucznia z klasy II D matematyczno-fizycznej. Na kartce detal architektoniczny z Lapidarium Muzeum Miedzi w Legnicy.

Wielka Sowa

14.02.2014

Wielka Sowa
Jeszcze przed feriami zimowymi, w dniu 14 lutego doszło do podsumowania I semestru nauki. Do auli przybyli przewodniczący trójek klasowych oraz nagradzane klasy. Uroczystość poprowadziła – po raz ostatni –dotychczasowa przewodnicząca Parlamentu Uczniowskiego – Marta Wańkowicz.
Nowy Przewodniczący
Podczas uroczystości podsumowującej I semestr nauki, tj. w dniu 14 lutego – nastąpiło oficjalne przekazanie funkcji przewodniczącego Parlamentu Uczniowskiego Janowi Taborowi z klasy II E.
Wicemistrzynie z I LO w piłce siatkowej
W dniu 13 lutego 2014 r. zakończyły się Mistrzostwa Legnicy szkół ponadgimnazjalnych w piłce siatkowej dziewcząt.
Wybory do prezydium parlamentu uczniowskiego
W dniu 10 lutego 2014 r. w I Liceum Ogólnokształcącym w Legnicy odbyły się wybory do Prezydium Parlamentu Uczniowskiego.
stypendia fundacji centrum rozwiązań strategicznych im. jana łukasiewicza
Dwie nauczycielki z naszej szkoły otrzymały stypendia przyznawane przez Fundację Centrum Rozwiązań Strategicznych im. Jana Łukasiewicza.
Spotkanie z prof. dr hab. Franciszkiem Antonim Markiem
W dniu 7 lutego 2014 r. w auli szkolnej odbyło się spotkanie z prof. dr hab. Franciszkiem Antonim Markiem – historykiem literatury, nauczycielem akademickim, pierwszym rektorem Uniwersytetu Opolskiego, znawcą Śląska.