Dzień Drzwi Otwartych
W piątek, 23 marca 2013 roku, w naszej szkole odbył się „Dzień Otwartych Drzwi”, podczas którego gościliśmy w liceum gimnazjalistów z różnych szkół. Wszyscy goście zostali przywitani przez oczekujące na nich osoby oprowadzające, które z chęcią, w roli przewodnika, wyruszały na wycieczkę po zakątkach naszej szkoły.
Biolodzy I LO górą!
W dniach od 13-15 kwietnia 2013 r. odbyły się centralne zawody III stopnia XLII Olimpiady Biologicznej. W etapie okręgowym wzięło udział 2529 uczniów. Do finału zakwalifikowało się 115 uczniów z 16 okręgów. Okręg wrocławski reprezentowało 5 finalistów, w tym 2 uczniów z naszej szkoły: Marek Nahajowski i Łukasz Nowak z kl. 3 C.

Wycieczka do Anglii

23.03.2013

Wycieczka do Anglii
Tradycyjnie już uczniowie I LO wyruszyli w marcu na podbój Wysp Brytyjskich.
Mistrzostwa w pływaniu
W dniu 12.03.2013 r. na basenie „Bąbelek” odbyły się Mistrzostwa Legnicy w Pływaniu. Reprezentacja chłopców z naszej szkoły uplasowała się na 3 miejscu, nieznacznie punktowo ustępując II LO i V LO. Łącznie startowało 8 szkół.
XXIII Zimowa Szkoła Matematyki
W dniach 4-8 marca 2013 r. odbyła się Zimowa Szkoła Matematyki. Są to obozy naukowe dla uzdolnionej matematycznie młodzieży z Dolnego Śląska i Opolszczyzny. W latach 1989-2006 odbywały się w ramach współpracy Instytutu Matematycznego Uniwersytetu Wrocławskiego, Fundacji Matematyków Wrocławskich i Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Jeleniej Górze.
Olimpiada Teologii Katolickiej
28.02.2013 r. odbył się etap diecezjalny XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Teologii Katolickiej. Przystąpiło do niego 56 uczniów z 30 szkół ponadgimnazjalnych znajdujących się na terenie Diecezji Legnickiej. Laureatem I miejsca został Tomasz Ćwichuła – ucz. kl. III B, natomiast II miejsce zajęła Iwona Charazińska – ucz. kl. III E.
Finał Dolnośląskiej Zimowej Licealiady Młodzieży
W dniach 19-22 lutego 2013 r. w Zieleńcu rozegrany został Finał Dolnośląskiej Zimowej Licealiady Młodzieży w snowboardzie i narciarstwie. Zarówno reprezentacja dziewcząt, jak i chłopców z naszej szkoły zajęła I miejsce w snowboardzie i tytuł drużynowych mistrzów Dolnego Śląska .
Olimpiada Informatyczna
Komitet Główny XX Olimpiady Informatycznej - na posiedzeniu w dniu 22.02.2013 r. - postanowił zakwalifikować do zawodów centralnych Olimpiady 3 uczniów z naszej szkoły.

Doctor English

22.02.2013

Doctor English
Miło nam zawiadomić, że w dniu 22.02.2013 r. w sali Collegium Altum Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu odbyła się obrona pracy doktorskiej pani Violetty Kałuzińskiej – nauczycielki języka angielskiego. Pani Kałuzińska przygotowała pracę doktorska p/t „Przejrzystość polityki pieniężnej wybranych banków centralnych”. Serdecznie gratulujemy pani doktor !!!
XXXIX Olimpiada Geograficzna
Nasze Liceum przyjęło rolę organizatora Finału Okręgowego XXXIX Olimpiady Geograficznej, który odbędzie się w dniach 9-10 lutego 2013 r.