Spotkania z przedstawicielami PSP
Działania profilaktyczne w zakresie bezpieczeństwa młodzieży I LO w bieżącym roku szkolnym przeprowadzane są systematycznie. Realizujemy je we współpracy z Państwową Strażą Pożarną w Legnicy. W listopadzie zorganizowany został cyklu spotkań z przedstawicielami PSP.

Próbna matura 2012

25.11.2012

Próbna matura 2012
W dniach 20–23 listopada 2012 r. - 178 tegorocznych maturzystów (100% frekwencja) przystąpiło do egzaminów próbnych z przedmiotów obowiązkowych oraz dodatkowych.

Stypendia

16.11.2012

Stypendia
Dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Legnicy informuje, że Kapituła Dolnośląskiej Rady Wspierania Uzdolnień w ramach organizowanego przez Fundację Edukacji Międzynarodowej Programu Stypendialnego „zDolny Śląsk”, przyznała uczniom naszego Liceum stypendia za wybitne osiągnięcia. Na liście laureatów XII edycji Konkursu wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych znalazło się 17 nazwisk, w tym 3 dotyczące I LO. Nagrodzeni uczniowie to: 1. Aleksander Łukasiewicz – ucz. kl. III a – stypendium naukowe 2. Robert Kozak - ucz. kl. III a – stypendium za działalność społeczną 3. Krzysztof Augustyniak – tegoroczny absolwent – stypendium naukowe. Uroczysta Gala Stypendialna odbędzie się 27.11.2012 r. w Filharmonii Wrocławskiej.

Pryzmat

16.11.2012

Pryzmat
14 listopada br. w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy rozpoczęły się przesłuchania solistów i zespołów, którzy rywalizowali o laur X Festiwalu Piosenki Studenckiej „Pryzmat”.
Konkurs Ojczyzny Polszczyzny
9 listopada 2012 r. zakończył się II etap Ogólnopolskiego Konkursu Ojczyzny Polszczyzny.

Półmetek 2012

12.11.2012

Półmetek 2012
10 listopada 2012 r. młodzież klas drugich uczestniczyła w balu półmetkowym. Uroczystość odbyła się sali balowej przy ul. Kawaleryjskiej w Legnicy, a zorganizowali ją rodzice. Obecna była dyrekcja szkoły, wychowawcy pięciu klas drugich, ale także inni nauczyciele.
Dzień Niepodległości
9 listopada 2012 r. klasy I i II uczestniczyły w uroczystej akademii z okazji Rocznicy Odzyskania Niepodległości.

LOK

10.11.2012

LOK
9 listopada 2012 r. odbyło się spotkanie zorganizowane przez Zarząd Powiatowy Ligi Obrony Kraju, w którym uczestniczyła pani Elżbieta Czornak – nauczycielka przysposobienia obronnego. Za sukcesy w krzewieniu idei patriotycznych oraz rozwijaniu sportów strzeleckich wśród młodzieży I LO – otrzymaliśmy list gratulacyjny.
Odpowiedzialna decyzja
W październiku 2012 r. wszystkie klasy pierwsze uczestniczyły w programie profilaktycznym dla młodzieży „Odpowiedzialna decyzja”. Zajęcia prowadzili pan Dariusz Bełdowski i pani Małgorzata Stawiska-Lichota.

Halloween

01.11.2012

Halloween
31 października 2012 r. w auli odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych. Do konkursu przystąpiły 3-osobowe reprezentacje z klas pierwszych. Pytania zadawali starsi koledzy z klasy II A – Jakub Stawik i Jakub Mirosławski – na podstawie prezentacji multimedialnej.