Tablica informacyjna
Na frontowej ścianie budynku naszej szkoły umieszczona została tablica informacyjna, z której można odczytać ważne daty dotyczące zabytkowego gmachu.
"Spotkania z absolwentem"
W dniu 31.10.2013 r. klasy: 3a matematyczno-informatyczna i 3d matematyczno-fizyczna uczestniczyły w spotkaniu z absolwentem szkoły – Konradem Konarskim - w związku z realizacją cyklu „Spotkania z absolwentem”.

Halloween

31.10.2013

Halloween
W dniu 31.10. 2013 r. odbył się w auli naszej szkoły Konkurs Języka Angielskiego połączony z obchodami Halloween .
Międzyszkolne Zawody Strzeleckie
Drużyna naszej szkoły zajęła II miejsce podczas Międzyszkolnych Zawodów Strzeleckich z broni pneumatycznej, które odbyły się 25.10.2013 r. w Legnicy. Indywidualnie w kat. chłopców I miejsce zdobył Maciej Iżycki z kl. I A.

IT Szkoła

25.10.2013

IT Szkoła
Otrzymaliśmy wyróżnienie w Rankingu IT Szkoła przyznane przez Warszawską Wyższą Szkołę Informatyki. Gratulujemy mgr Romualdzie Laskowskiej – nauczycielce informatyki !
Spotkanie z Markiem Jurkiem
W dniu 18.10.2013 r. podczas 1 i 2 godziny lekcyjnej w auli szkolnej odbyło się spotkanie z Panem Markiej Jurkiem – historykiem, publicystą, Marszałkiem Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej w latach 2005-2007.
Zajęcia profilaktyczne
W dniach 26.09., 30.09. oraz 16.10.2013 r. klasy pierwsze uczestniczyły w zajęciach profilaktycznych „Odpowiedzialne decyzje.”
Wyróżnienia z okazji Dnia Edukacji Narodowej
Podczas uroczystości miejskiej z okazji Dnia Edukacji Narodowej, która odbyła się 14.10.2013 r. w Klubie Nauczyciela - nagrodę Prezydenta Miasta Legnicy otrzymała pani dyrektor Halina Tamioła oraz nauczyciel matematyki pan Zbigniew Masłowski.
„Antypolska akcja” OUN i UPA Bandery
W dniu 4 października w auli I LO w Legnicy odbyło się uroczyste otwarcie wystawy; „Antypolska akcja” OUN i UPA Bandery/rzeź wołyńsko-galicyjska w dokumentach ukraińskich
Dzień Edukacji Narodowej
11.10.2013 r. odbyła się w auli szkolnej akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Gośćmi byli emerytowani nauczyciele i pracownicy szkoły, a także przewodnicząca Rady Rodziców Pani Izabela Wańkowicz