Mistrzostwa Polski w Geometrii Elementarnej
W dniu 09.06.2018 r. nasi uczniowie z klasy 2a - Maciej Siwicki i Jan Wańkowicz - uczestniczyli w Mistrzostwach Polski w Geometrii Elementarnej, które odbyły się w Instytucie Matematycznym Uniwersytetu Wrocławskiego.

Wspomnień czar

10.06.2018

Wspomnień czar
W dniu 9 czerwca 2018 r. naszą szkołę odwiedzili absolwenci z klasy pana Wojciecha Jaśkiewicza. Powrócili do I LO po dwudziestu latach od zdanej matury.
Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego
W dniu 8 czerwca 2018 r. w naszej szkole odbyło się podsumowanie projektu „Cyfrowobezpieczni.pl – Bezpieczna Szkoła Cyfrowa”, który realizowany jest przez Stowarzyszenie „Miasta w Internecie” we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej.
Nasi uczniowie programują

Od 19 lutego 2018 r. trwał Konkurs Akademii Programowania, który został zorganizowany przez Instytut Informatyki Uniwersytetu Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie. Spośród najlepszych uczestników wybranych zostało 36 osób, które wezmą udział w finale Konkursu.

I miejsce dziewcząt i II chłopców w rywalizacji sportowej!
W dniu 7 czerwca 2018 r. Prezydent Miasta Legnicy Tadeusz Krzakowski oraz Wicedyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Zbigniew Rutka spotkali się w Ratuszu z przedstawicielami Zarządu Legnickiego Szkolnego Związku Sportowego oraz dyrektorami i nauczycielami wychowania fizycznego tych szkół, które odniosły największe sukcesy w sportowym współzawodnictwie uczniów w roku szkolnym 2017/2018.
II C podziwiała faunę i florę
W dniu 4 czerwca 2018 r. klasa II C o profilu biologiczno-chemicznym z edukacją medyczną wyjechała na wycieczkę do ogrodu botanicznego Uniwersytetu Wrocławskiego Arboretum Wojsławice.
Godne miejsce dla „Orła Piastowskiego”
Zarząd Oddziału Miejskiego TPD w Legnicy przyznał tytuły laureatów XVI Regionalnego Konkursu Plastycznego i Fotograficznego „Moja Mała Ojczyzna”.
XVII Forum Klubów Europejskich
W dniu 29 maja 2018 r. w auli naszego Liceum odbyło się XVII Forum Klubów Europejskich. Wzięły w nim udział reprezentacje czterech legnickich szkół: Szkoły Podstawowej nr 18, Gimnazjum Nr 4, Gimnazjum Nr 5, Społecznego Gimnazjum TWP.
Projekt „Kieszonkowe dla malucha”
Klasa I B o profilu humanistycznym z edukacją medialną i prawną wzięła udział w projekcie „Kieszonkowe dla malucha”.
Dziewczęta z tytułem mistrzowskim, chłopcy na III miejscu!
Dziewczęta z naszej szkoły całkowicie zdominowały Mistrzostwa Legnicy w Lekkoatletyce, które odbyły się w dniu 29.05.2018 r. Zdobyły po raz trzeci z rzędu tytuł mistrzowski. Drużyna uzyskała 95% medali, w większości złote i srebrne.