Wszyscy, wszystkim ślą życzenia

Prosimy o przyjęcie życzeń.

Uczniowskie kartki świąteczne dla pacjentów szpitala

W dniu 20.12.2018 r. uczniowie naszej szkoły przekazali pacjentom oraz personelowi Szpitala Wojewódzkiego w Legnicy 160 kartek świątecznych. Zostały one wykonane przez młodzież klas pierwszych podczas zajęć z wiedzy o kulturze, które prowadzi pan Robert Wójcicki.

Liczenie aniołów

23.12.2018

Liczenie aniołów

Corocznie przed Świętami Bożego Narodzenia liczymy w szkole anioły. Są wówczas niemal wszędzie, nie tylko w naszej barokowej auli.

Nasze szkolne kolędowanie

W dniu 21 grudnia 2018 r. w auli szkolnej odbył się przegląd kolęd w wykonaniu uczniów klas pierwszych. To piękne przedsięwzięcie zorganizowały i prowadziły przedstawicielki Parlamentu Uczniowskiego – Wiktoria Loranty i Kamila Dzierzkiewicz.

Jakub Szpyrka na olimpiadach

Uczeń klasy III B Jakub Szpyrka awansował do zawodów okręgowych IV Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Historycznej.

Jakub i Andrzej pojadą do Wrocławia na zawody okręgowe

Komitet Okręgowy 60. Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym zakwalifikował 2 uczniów naszej szkoły do zawodów okręgowych, które odbędą się 26 stycznia 2019 r. we Wrocławiu.

Szachiści awansowali do rozgrywek krajowych

W dniu 18 grudnia 2018 r. we Wrocławiu odbył się Finał Dolnośląski Licealiady Młodzieży w szachach. Reprezentacja naszej szkoły zajęła III miejsce i uzyskała awans do rozgrywek na szczeblu krajowym. W rywalizacji brało udział 18 drużyn.

Mistrzostwo w pływaniu dziewcząt i chłopców

W dniu 19.12.2018 r. na basenie „Bąbelek” reprezentacje naszej szkoły w pływaniu zdobyły tytuły Mistrza Legnicy.

Absolwentka naszej szkoły napisała kolejną książkę

W dniu 18 grudnia 2018 r. w Legnickiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie autorskie z panią Agnieszką Cubałą, podczas którego promowała swoją kolejną książkę.

Edukacja teatralna – „Popiół i diament”

W dniu 20.12.2018 r. cztery klasy – I B, II B, III A, III B - zobaczyły w Teatrze im. H. Modrzejewskiej spektakl „Popiół i diament”.