„Teki edukacyjne IPN”

Instytut Pamięci Narodowej przekazał szkole kolejne materiały, które wzbogacą zbiory biblioteki szkolnej.

Maturzyści z III D na obozie matematycznym

W dniach 25-27.10.2018 r. klasa III D przebywała na obozie matematycznym zorganizowanym przez wychowawcę - pana Zbigniewa Masłowskiego.

Viadrina czeka na studentów z I LO

W dniu 25 października 2018 r. grupa uczniów z naszej szkoły wzięła udział w Polskim Dniu Informacyjnym, który zorganizował Uniwersytet Europejski Viadrina we Frankfurcie nad Odrą.

Udział w konferencji popularno-naukowej

W dniu 25 października 2018 r. klasa 3b uczestniczyła w konferencji popularno-naukowej „Odbudowa niepodległej Polski po I wojnie światowej”, którą zorganizowała PWSZ im. Witelona w Legnicy. Konferencja była częścią obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

8. Legnicki Bieg Papieski na koniec sezonu

Legnicki Bieg Papieski został zorganizowany 16.10.2018, w 40. rocznicę wyboru św. Jana Pawła II na papieża w stolicy Piotrowej. Patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Tadeusz Krzakowski.

39. tom „Szkiców Legnickich”

W dniu 24.11.2018 r. w Sali Maneżowej Akademii Rycerskiej miała miejsce prezentacja i promocja 39 tomu „Szkiców Legnickich”, rocznika wydawanego przez Towarzystwo Przyjaciół Nauk w Legnicy.

Wycieczka I C w Góry Stołowe

W dniach 17-19 października 2018 r. uczniowie klasy I C wraz z opiekunami - paniami Aliną Sasińską, Aliną Juchniewicz-Nowak i Bogusławą Haratym - udali się na wycieczkę integracyjną.

Humaniści poznają historię i sztukę Śląska

5 października klasa II B – humanistyczna z edukacją medialną i prawną, pod opieką nauczycielki historii pani Joanny Piskorskiej-Gomoliszek i wychowawcy - Tomasza Dziurzyńskiego, odbyła naukową wyprawę do Krzeszowa i Jawora celem  poznania najdoskonalszych dokonań sztuki baroku na Śląsku i tłumaczących jej charakter kontekstów kulturowych i historycznych.

„Księga Stulecia Niepodległości”

W dniu 19.10.2018 r. w Caffe Modjeska odbyło się spotkanie z szefem Ośrodka Karta – Zbigniewem Gluzą, w którym uczestniczyła pani Elżbieta Czornak.

Edukacja teatralna – „Wierna wataha”

W dniu 18.10.2018 r. klasa II B – humanistyczna z edukacją medialną i prawną – udała się do Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy na spektakl „Wierna wataha” w reżyserii Pawła Wolaka i Katarzyny Dworak.