Jubileuszowy Marsz ku Zdrowiu
W dniu 06.10.2017 r. uczniowie z klasy I E - przyrodniczej z edukacją prozdrowotną - wzięli udział w akcji, którą po raz 20-ty w Legnicy organizował Ruch Kobiet do Walki z Rakiem Piersi Europa Donna.
I C była w Karpaczu
W dniach 05-06.10.2017 r. klasa I C wybrała się na pierwszą wycieczkę szkolną do Karpacza. Opiekunkami naszej górskiej przygody były panie: Bogusława Haratym, Alina Sasińska, Wioletta Grosicka.
Humaniści z I B odkrywali tajemnice historii!
Miały być urokliwe Rudawy Janowickie, ognisko pod „Szwajcarką”, podziwianie wyczynów wspinaczy ćwiczących na Sokoliku, ale fatalna pogoda zmusiła do zmiany planów. Wersja B integracyjnej wycieczki okazała się nie mniej ciekawa, bo mogliśmy poznać burzliwą i dramatyczną historię Śląska oraz sensacje i tajemnice z okresu II wojny światowej.
Szkolenie i trening dla nauczycieli w I LO
W dniu 3 października 2017 r. w auli oraz w sali gimnastycznej naszej szkoły ponad 20 nauczycieli wychowania fizycznego z Legnicy i z terenu powiatu uczestniczyło w szkoleniu i treningu pokazowym korfball'a.
Wyróżnienie od Ministerstwa za „Pilotaż Progr4mowania”
W dniach 28-29 września 2017 r. pani dyrektor Halina Tamioła oraz pani Romualda Laskowska wzięły udział w konferencji podsumowującej program Ministerstwa Edukacji Narodowej „Pilotaż Progr4mowania”, która odbyła się w Warszawie.
XX Dolnośląski Festiwal Nauki
W dniach 28 i 29 września 2017 r. w naszej szkole odbyły się wykłady w ramach XX Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Hasło jubileuszowej edycji festiwalu to „Nauka bez granic”.
Mamy IV miejsce w rundzie jesiennej Ligi LA
Reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w dniu 26.09.2017 r. w Dolnośląskiej Lidze Lekkoatletycznej. Zawody odbyły się we Wrocławiu na stadionie olimpijskim.
Koncert „(Nie)zakazanych piosenek” na chór klas humanistycznych
Ponad sto osób wzięło udział w Koncercie „(Nie)zakazanych piosenek”, który odbył się 27 września 2017 r. w auli naszej szkoły z okazji Dnia Polskiego Państwa Podziemnego.
Współpraca I LO z Politechniką Wrocławską
W dniu 25.09.2017 r. uczniowie klasy II A matematyczno-informatycznej rozpoczęli cykl spotkań z prof. Jackiem Własakiem w ramach projektu dotyczącego współpracy I LO z Politechniką Wrocławską.
Złoto dziewcząt i brąz chłopców podczas Sztafetowych Biegów Przełajowych
W dniu 22.09.2017 r. w Parku Miejskim odbyły się Sztafetowe Biegi Przełajowe. Nasze dziewczęta potwierdziły swoją dominację w Legnicy. Dzięki wygranej awansowały do finału dolnośląskiego, który odbędzie się 10 października 2017 r. w Olszynie.