Michał finalistą konkursu "Orzeł Dolnośląski"

08-12-2016

Michał Górniak został jednym z pięciu finalistów czwartej edycji Nagrody Dolnośląskiego Kuratora Oświaty ,,Orzeł Dolnośląski” dla wybitnego ucznia szkoły ponadgimnazjalnej województwa dolnośląskiego.

W dniu 7 grudnia 2016 r. w Centrum Kultury Agora we Wrocławiu odbyła się IV Finałowa Gala wręczenia Nagrody Dolnośląskiego Kuratora Oświaty ,,Orzeł Dolnośląski” dla wybitnego ucznia szkoły ponadgimnazjalnej województwa dolnośląskiego. To szczególne wyróżnienie przyznawane jest osobom, które mają niezwykłe pasje, zainteresowania, są zaangażowane w życie szkoły i społeczności lokalnej, osiągając równocześnie wysokie wyniki w różnych dziedzinach naukowych, artystycznych i sportowych.

W bieżącym roku do kuratorium wpłynęło 17 wniosków o jej przyznanie. Kapituła nominowała do nagrody pięcioro uczniów. Podczas uroczystości, która odbyła się 7 grudnia, opowiadali o sobie, swoich pasjach i zainteresowaniach, a także działaniach na rzecz innych.

Jednym z pięciu finalistów był laureat XXIII Olimpiady Informatycznej, uczestnik wielu konkursów matematycznych o zasięgu ogólnopolskim, uczeń klasy III A matematyczno-informatycznej w naszym liceum - Michał Górniak.

Za swoje osiągnięcia naukowe został wielokrotnie doceniony. Jest stypendystą Prezesa Rady Ministrów, Prezydenta Miasta Legnicy, Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci, XV edycji Konkursu Programu Stypendialnego „zDolny Śląsk”. Reprezentował też szkoły ponadgimnazjalne z Legnicy podczas uroczystości, podsumowującej wybitne osiągnięcia uczniów Dolnego Śląska w ogólnopolskich olimpiadach, turniejach i zawodach sportowych „OLIMPIJCZYCY 2016”.

Podczas Gali Michałowi Górniakowi towarzyszyli koledzy i koleżanki:
Daniela Tataruda, Dominika Saczyńska, Piotr Bolek, Dominik Szymański, Marcin Rogala i Paweł Makuła - z klasy III A - oraz Bartosz Jaśkiewicz, Paweł Kubala i Jan Pasieka z klasy II A.

Opiekunami Michała są Panie Romualda Laskowska, Barbara Obremska
oraz Agnieszka Grzywacz.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Jesteśmy dumni, że mamy w szkole uczniów takich jak Michał.

Dodał*: Bartosz Jaśkiewicz