Nasi uczniowie na międzyszkolnym obozie naukowym

14-11-2016

W dniach 5-10 listopada 2016 r. w Złotnika Lubańskich odbywał się międzyszkolny obóz naukowy przygotowujący do startu w XXIV Olimpiadzie Informatycznej.

Celem obozu była szeroko rozumiana pomoc uczniom zdolnym w zwiększaniu ich efektywności oraz skuteczności działań w zakresie zdobywania wiedzy i umiejętności, stworzenie uczniowskiego środowiska składającego się z młodych ludzi, którzy wykazują uzdolnienia, są zainteresowani przyrostem wiedzy i rozwojem umiejętności oraz integracja wyróżniających się i twórczych uczniów. Patronat naukowy nad obozem sprawował prof. Krzysztof Loryś z Instytutu Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego.

W obozie, pod opieką pani Romualdy Laskowskiej, uczestniczyło 15 uczniów naszej szkoły z klas matematyczno-informatycznych. Zajęcia prowadzili pracownicy i studenci Instytutu Informatyki. Nasi koledzy pracowali w 4 grupach o różnym stopniu zaawansowania, do­sto­so­wanych do spe­cy­ficz­nych po­trzeb uczest­ni­ków, a me­tody pracy umoż­li­wiały im zdo­by­wa­nie wie­dzy oraz prak­tycz­nych umie­jęt­no­ści po­przez wdro­że­nie no­wo­cze­snych, in­no­wa­cyj­nych form na­ucza­nia ce­chu­ją­cych się wyż­szą sku­tecz­no­ścią niż formy tradycyjne.

Zajęcia naukowe były prowadzone w formie wykładów tematycznych oraz zajęć praktycznych. Dodatkowo podczas trwania obozu uczniowie mogli korzystać bezpłatnie z kręgielni oraz groty solnej. Koszty związane z organizacją obozu, zakwaterowaniem oraz prowadzeniem zajęć pokrywał organizator – Centrum Rozwiązań Strategicznych im. Jana Łukasiewicza, za dojazd i wyżywienie płacili uczestnicy.

W obozie wzięli udział także uczniowie z następujących szkół: XIV LO z Wrocławia, III LO z Wrocławia, XIII LO ze Szczecina oraz VI LO z Bydgoszczy.

Dodał*: Bartosz Jaśkiewicz