Owacje na stojąco podczas akademii 2A

16-11-2016

Dnia 15 listopada uczniowie i nauczyciele I LO uczcili 98 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Uroczystą akademię z wielkim rozmachem przygotowała klasa 2 A o profilu matematyczno-informatycznym.

Oś kompozycyjną programu artystycznego stanowiła przedstawiona na trzech ekranach prezentacja multimedialna, ukazująca ponadstuletnią drogę do wolności. Obrazu dopełniały występy „na żywo”, ilustrujące najważniejsze wydarzenia historyczne. Źródłem wielu wzruszeń stały się zarówno symboliczne pantomimiczno-taneczne sceny upadku i odrodzenia Rzeczpospolitej, jaki i niemal realistyczny wymarsz Pierwszej Brygady, żegnanej przez dziewczęta piosenką „Rozkwitały pąki białych róż”.

Reżyserami programu byli Bartosz Jaśkiewicz i Aleksandra Romanowska, a nad oprawą wokalną czuwała Marta Wszołek. Najważniejsze jednak jest to, że w przygotowaniu przedstawienia wzięli udział wszyscy (!) uczniowie klasy 2A, wykorzystując każdą wolną chwilę (próby odbywały się również w soboty).

Nagrodą za ciężką pracę były owacje na stojąco.

Wychowawcą klasy jest pani Ewa Wojtyło – nauczyciel języka polskiego

Dodał*: Bartosz Jaśkiewicz